Zakup wyposażenia do budynku przy ul. Kopernika 11 w Paczkowie
Gmina Paczków
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00330685
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00330685/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-08 13:30
- Lokalizacja
- Paczków, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-324391d1-2135-4074-a2c3-268739748810
- Identyfikator
- 7532377915
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00330685 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup wyposażenia do budynku przy ul. Kopernika 11 w Paczkowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Paczków
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412906
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Paczków
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-370
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.7.) Numer telefonu: 774316772
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wzp@paczkow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.paczkow.bip.net.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-324391d1-2135-4074-a2c3-2687397488101.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup wyposażenia do budynku przy ul. Kopernika 11 w Paczkowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-324391d1-2135-4074-a2c3-268739748810
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00330685
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00061510/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Zakup wyposażenia do budynku przy ul. Kopernika 11 w Paczkowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00280601
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 863792,06 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje zakup, dostawę i montaż wyposażenia do budynku przy ulicy Kopernika 11 w Paczkowie, w skład którego wchodzą Przedszkole Publiczne nr 3 w Paczkowie oraz Żłobek w Paczkowie zgodnie z projektem wykonawczym – wyposażenie, specyfikacją wyposażenia, projektem ścianki mobilnej, specyfikacją techniczną wyposażenia kuchni dla zadania pn. „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku byłego Domu Dziecka na żłobek i przedszkole”, w skład którego wchodzą: „Odbudowa Przedszkola Publicznego nr 3 w Paczkowie” oraz „Odbudowa żłobka w Paczkowie”, opracowanym przez PAVO Projekt Sp. z o.o. ul. Muchoborska 18, 54-424 Wrocław.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39161000-8 - Meble przedszkolne
39162100-6 - Pomoce dydaktyczne
39290000-1 - Wyposażenie różne
37520000-9 - Zabawki
39220000-0 - Sprzęt kuchenny, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły domowe oraz artykuły cateringowe
39141000-2 - Meble i wyposażenie kuchni
39530000-6 - Dywany, maty i dywaniki
39710000-2 - Elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z poźn. zm), ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzył przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 1 062 464,24 PLN. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła 1 827 136,71 PLN.W przedmiotowym postępowaniu jako najkorzystniejsza została pierwotnie wybrana oferta złożona przez Wykonawcę: BNR POLSKA SPÓŁKA Z O.O., ul. Damroki 1 B, 80-177 Gdańsk, która uzyskała maksymalną liczbę 100 pkt. Wykonawca ten uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W związku z zaistniałą sytuacją, Zamawiający przeanalizował możliwość wyboru kolejnej oferty o najwyższej liczbie punktów (zgodnie z art. 263 ustawy Pzp). Kwota, jaką Zamawiający zamierzał i może przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia, wynosi 1 062 464,24 PLN. Ceny obu pozostałych w postępowaniu ofert znacząco przewyższają budżet, jaki Zamawiający posiada na realizację tego zadania. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do cen kolejnych ofert. Wobec powyższego, ponowne badanie i wybór oferty kolejnej stały się bezprzedmiotowe, co skutkuje koniecznością unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1014750,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1827136,71 PLN
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |