Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Kamieniec Ząbkowicki
Gmina Kamieniec Ząbkowicki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00330950
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00330950/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-08 14:06
- Lokalizacja
- Kamieniec Ząbkowicki, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5bee085d-0d5c-4637-b058-aa07d2461246
- Identyfikator
- 8871635266
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00330950 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Kamieniec Ząbkowicki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kamieniec Ząbkowicki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718449
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ząbkowicka
1.5.2.) Miejscowość: Kamieniec Ząbkowicki
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-230
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@kamienieczabkowicki.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kamienieczabkowicki.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kamienieczabkowicki.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Kamieniec Ząbkowicki2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5bee085d-0d5c-4637-b058-aa07d2461246
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00330950
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00071486/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Kamieniec Zbkowicki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Program Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021– 20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00234902
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2334603,31 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W ramach realizacji zadania należy wykonać termomodernizację budynku użyteczności publicznej (działka nr 650 obr. Doboszowice), zgodnie z dokumentacją projektową wykonaną zgodnie ze wskazaniami w audycie, polegającą w szczególności na: wymianie źródła ciepła – powietrzna pompa ciepła, wykonaniu instalacji c.w.u., instalacji elektroenergetycznej, izolacji pionowej fundamentu, izolacji poziomej ścian zewnętrznych – pozioma przepona, odgrzybieniu ścian zewnętrznych parteru, dociepleniu posadzki na gruncie, dociepleniu stropu nad pierwszym piętrem, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie więźby i pokrycia dachowego, rozebraniu do poziomu poddasza kominów i ich odtworzeniu.4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45262310-7 - Zbrojenie
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45442100-8 - Roboty malarskie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
4.5.5.) Wartość części: 947091,50 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji jest termomodernizacja gminnego budynku użyteczności publicznej z montażem instalacji fotowoltaicznej, na terenie działki o nr ewid. 720 obr. Starczów, budynek nr 47, 47a. W ramach planowanej inwestycje przewidziano w szczególności: modernizację przegród związanych ze zmianą wentylacji grawitacyjnej na wentylację z odzyskiem ciepła, modernizację dachu, docieplenie ścian podłóg, wykonanie izolacji poziomych i pionowych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, roboty wykończeniowe powiązane z termomodernizacją, montaż pompy ciepła. W branży instalacyjnej zadanie obejmuje instalację OZE, montaż wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z rekuperatorem, modernizację systemu grzewczego oraz wymianę oświetlenia, modernizację ścianek kabinowych w toaletach oraz rozbudowę wentylacji.4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45262310-7 - Zbrojenie
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45442100-8 - Roboty malarskie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
4.5.5.) Wartość części: 1387511,81 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1282792,66 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2022618,15 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1282792,66 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AVIT Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9141562762
7.3.4) Miejscowość: Strzelin
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1282792,66 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty wykonawca, którego oferta została wybrana dla części 2 zamówienia, odmówił zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W związku z zaistniałą sytuacją Zamawiający przeanalizował możliwość udzielenia zamówienia kolejnemu wykonawcy, którego oferta nie podlega odrzuceniu i została najwyżej oceniona spośród pozostałych ofert. Cena tej oferty przewyższa jednak kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie części 2. Zamawiający nie dysponuje środkami finansowymi umożliwiającymi zwiększenie tej kwoty do wysokości ceny przedmiotowej oferty.
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |