Zakup fantoma antropomorficznego całego ciała w ramach projektu „Indywidualna odpowiedź biologiczna guza w raku piersi na promieniowanie protonowe w zależności od czynników molekularnych ...

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00331023
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00331023/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-08 14:15
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c2a55d50-8f7e-4c27-95c1-63968e15bf39
Identyfikator
7770003104
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Badawcze, testowe i naukowe symulatory techniczne

Wykonawcy

1 przyznane

ASTRA CONCEPT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
221 400 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00331023 z dnia 2026-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup fantoma antropomorficznego całego ciała w ramach projektu „Indywidualna odpowiedź biologiczna guza w raku piersi na promieniowanie protonowe w zależności od czynników molekularnych ...

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

1.3.) Oddział zamawiającego: DZP UMP

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288811

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Fredry 10

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-701

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@ump.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ump.edu.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup fantoma antropomorficznego całego ciała w ramach projektu „Indywidualna odpowiedź biologiczna guza w raku piersi na promieniowanie protonowe w zależności od czynników molekularnych ...

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c2a55d50-8f7e-4c27-95c1-63968e15bf39

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331023

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00094282/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.6 zęby fantomowe Pracownia Symulacji Stomatologicznej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00287956

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne: art.305 pkt.1 w związku z art.214 ust.1 pkt.1 ppkt. a) ustawy Pzp.
Uzasadnienie faktyczne: unikalność fantomu ATOM 702-D wynika z połączenia w jednym urządzeniu: odwzorowania anatomii dorosłej kobiety, budowy ciała (głowa, szyja, tułów i miednica), materiałów tkankopodobnych (zgodnych z ICRU 48 i ICRP 23), konfiguracji "organ grid" z otworami 5 mm, możliwość przypisania lokalizacji pomiarowych do narządów oraz możliwości stosowania dozymetrów, np. TLD, Gafchromic. Fantom posiada możliwość jednoznacznego dopasowania poszczególnych warstw i złożenie fantomu w całość (stabilność układu podczas pozycjonowania), zapewniające spójne właściwości obrazowania fantomu (np. za pomocą systemów wykorzystywanych w IGRT). Dzięki temu, fantom umożliwia pomiary w przybliżonej geometrii anatomicznej, szczególnie istotne dla radioterapii i oceny dawek w narządach krytycznych. Nie zidentyfikowano innego rozwiązania łączącego te funkcjonalności w takim samym zakresie.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZWR-44/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 183000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup fantoma antropomorficznego całego ciała w ramach projektu „Indywidualna odpowiedź biologiczna guza w raku piersi na promieniowanie protonowe w zależności od czynników molekularnych i mikrośrodowiska”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 3 do niniejszego Zaproszenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38970000-5 - Badawcze, testowe i naukowe symulatory techniczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 221400,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 221400,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 221400,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ASTRA Concept Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252176876

7.3.3) Ulica: ul. Przy Agorze 28 lok. 10

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 01-930

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 221400,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy