Modernizacja kompleksu sportowego "Moje Boisko - Orlik 2012" wraz z budową skoczni do skoku w dal przy ul. Raciborskiej w Sośnicowicach
Gmina Sośnicowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00331118
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00331118/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-08 14:29
- Lokalizacja
- Sośnicowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f2bcc0f0-b2c0-48e5-ac55-cd8b0fe999d8
- Identyfikator
- 9691422687
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00331118 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja kompleksu sportowego "Moje Boisko - Orlik 2012" wraz z budową skoczni do skoku w dal przy ul. Raciborskiej w Sośnicowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sośnicowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257788
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 19
1.5.2.) Miejscowość: Sośnicowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-153
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@sosnicowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://sosnicowice.i-gmina.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/sosnicowice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja kompleksu sportowego "Moje Boisko - Orlik 2012" wraz z budową skoczni do skoku w dal przy ul. Raciborskiej w Sośnicowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f2bcc0f0-b2c0-48e5-ac55-cd8b0fe999d8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331118
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00017127/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Modernizacja kompleksu sportowego "Moje Boisko - Orlik 2012" wraz z budową skoczni do skoku w dal przy ul. Raciborskiej w Sośnicowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00252939
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-8/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na modernizacji kompleksu sportowego „Orlik 2012” w Sośnicowicach na działkach nr 1002/115, 1965/115, 1533/114, 1534/114, 2617/120, 2619/114 w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja kompleksu sportowego ,,Moje Boisko - Orlik 2012" wraz z budową skoczni do skoku w dal przy ul. Raciborskiej w Sośnicowicach”.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
• Modernizację oświetlenia boisk w kompleksie sportowym „Orlik”:
- demontaż istniejących opraw w ilości 24 szt.,
- demontaż istniejących wysięgników w ilości 24 szt.,
- montaż nowych opraw LED o mocy 192W w ilości 24szt.,
- montaż nowych wysięgników w ilości 24 szt.,
- wymiana przewodów w istniejących słupach,
- wymiana tabliczek bezpiecznikowych w słupach,
- modernizacja sterowania oświetleniem zewnętrznym.
• Modernizacja oświetlenia kortów tenisowych:
- demontaż istniejących opraw w ilości 4 szt.,
- demontaż istniejących wysięgników w ilości 4 szt.,
- montaż nowych opraw LED o mocy 327W w ilości 8szt.,
- montaż nowych wysięgników w ilości 8szt.,
- wymiana przewodów w istniejących słupach,
- wymiana tabliczek bezpiecznikowych w słupach,
- modernizacja sterowania oświetleniem zewnętrznym.
• Remont toalet:
- usunięcie stolarki drzwiowej,
- usunięcie urządzeń wyposażenia toalet,
- skucie płytek na ścianach i posadzkach,
- płytkowanie posadzki płytkami gresowymi,
- płytkowanie ścian płytkami ceramicznymi,
- montaż urządzeń wyposażenia toalet,
- malowanie sufitów,
- dostawa i montaż stolarki,
- wymianę oświetlenia podstawowego oraz dołożenie oświetlenia podstawowego we wskazanych miejscach,
- zmianę sterowania oświetleniem (czujki obecności),
- montaż oświetlenia awaryjnego we wskazanych miejscach,
- wymianę osprzętu elektroinstalacyjnego – gniazda wtyczkowe oraz łączniki oświetleniowe.
• Budowa bieżni do skoku w dal o długości 42m i szerokości 1,22m wraz z zeskocznią w postaci piaskownicy o wymiarach 2,75x8m:
- roboty przygotowawcze i ziemne,
- wykonanie obramowania bieżni i zeskoczni krawężnikiem,
- wykonanie konstrukcji podbudowy pod rozbieg,
- wykonanie nawierzchni poliuretanowej rozbiegu,
- wykonanie zeskoczni w postaci piaskownicy,
- wyrównanie i uporządkowanie terenu,
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej
Szczegółowy zakres prac budowlanych oraz ich rodzaj, a także szczegółowe rozwiązania techniczno-materiałowe, które należy stosować przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa (projekt wykonawczy modernizacji oświetlenia, projekt wykonawczy remontu toalet oraz projekt bieżni do skoku w dal), specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiar, stanowiące załącznik nr 8 do SWZ.
Przedmiar robót stanowi jedynie element pomocniczy przy sporządzaniu oferty, jakiekolwiek pominięcia pozycji, niedoszacowania oraz braki nie mogą stanowić podstawy do zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy. Podstawą do wyceny prac objętych zamówieniem jest dokumentacja projektowa, STWiOR, SWZ oraz doświadczenie Wykonawcy i jego własna kalkulacja.
2. W ramach przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej w 2 egzemplarzach w formie utrwalonej na piśmie oraz 1 egzemplarz w formie elektronicznej (zeskanowanej .pdf oraz edytowalnej) , niezbędnej do przeprowadzenia odbioru końcowego całości robót, zawierającej między innymi:
• pisemne oświadczenie kierownika robót, że przedmiot zamówienia wykonano zgodnie z dokumentacją projektową i z ofertą Wykonawcy,
• dokumentację projektową powykonawczą,
• dokumentację techniczno-ruchową/techniczną zamontowanych urządzeń/materiałów,
• certyfikaty, deklaracje oraz inne dokumenty w tym oznakowania towarów, dotyczące zamontowanych materiałów/urządzeń,
• karty gwarancyjne producenta na zastosowane urządzenia,
• protokoły z wykonanych prób i pomiarów,
• dokumentację fotograficzną z realizacji robót, w tym robót zanikających (tylko w wersji elektronicznej),
• geodezyjny pomiar powykonawczy bieżni do skoku w dal,
• dokumenty dotyczące nawierzchni bieżni do skoku w dal wymienione w projekcie (p. 4.1.3).
3. Lokalizacja zadania: 44-153 Sośnicowice, ul. Raciborska 39, działki nr 1002/115, 1965/115, 1533/114, 1534/114, 2617/120, 2619/114.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki nr 8 do SWZ.
6. W trakcie prowadzonych robót należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób korzystających z obiektu. Prace montażowe muszą odbywać się w czasie uzgodnionym z Zamawiającym i być dopasowane do harmonogramu użytkowania obiektu.
7. Ze względu na fakt, iż prace prowadzone będą w terenie wokół obiektów eksploatowanych, w trakcie prowadzonych robót należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie przed zniszczeniem znajdujących się tam elementów wyposażenia.
8. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonywania odbiorów częściowych wyłącznie po zakończeniu określonej części robót stanowiącej wyodrębniony element zakresu przedmiotu zamówienia i potwierdzenia ich wykonania zgodnie z wymaganiami określonymi w dokumentacji.
9. Zadanie częściowo (budowa bieżni do skoku w dal) objęte jest zgłoszeniem wykonania robót budowlanych z dn. 12.02.2025 złożonym w Starostwie Powiatowym w Gliwicach. W dniu 27.02.2025 r. uzyskano zaświadczenie o braku sprzeciwu do zgłoszenia wydane przez Starostę Gliwickiego.
10. Przedmiot zamówienia realizowany będzie zgodnie z zatwierdzonym przez Zamawiającego harmonogramem rzeczowo-finansowym, stanowiącym załącznik do umowy, który przygotuje Wykonawca i uzgodni z Zamawiającym w terminie 7 dni od daty podpisania umowy.
11. Zamawiający wymaga, aby w pierwszej kolejności zostały wykonane roboty obejmujące remont toalet.
12. Jeżeli w dokumentacji stanowiącej załącznik do SWZ użyte są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę - Zamawiający dopuszcza składanie ofert z rozwiązaniami równoważnymi, o ile zapewnią one zgodność realizacji przedmiotu zamówienia z dokumentacją stanowiącą załącznik nr do SWZ. Za równoważne uważa się materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach nie gorszych od wymaganych, a jeżeli parametry minimalne nie zostały określone, należy przez to rozumieć materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach zbliżonych, nadające się do zapotrzebowanego zastosowania, w tym pod względem tożsamości funkcji, rodzaju i jakości materiałów oraz danych technicznych. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego w dokumentacji, będzie zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego urządzenia lub materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
12. Przedmiot umowy wykonany zostanie z materiałów dostarczonych przez Wykonawcę. Materiały powinny odpowiadać wymaganiom określonym przepisami o wyrobach budowlanych oraz wymaganiom określonym w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.
13. Projektowana bieżnia do skoku w dal podlega po wybudowaniu geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej w rozumieniu art. 2 pkt 7b ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne.
14. Materiały z rozbiórki (w tym również materiały niebezpieczne) winny być usunięte przez Wykonawcę na jego koszt poza teren budowy przy przestrzeganiu przepisów o odpadach. Koszt związany z rozbiórką materiałów, transportem, składowaniem (utylizacją) ponosi Wykonawca, nie podlega on osobnej zapłacie i jest zawarty w wynagrodzeniu umownym.
15. Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania placu budowy i doprowadzenia terenu wokół budynku i obiektów do stanu pierwotnego (zastanego przed rozpoczęciem prac) włącznie z odtworzeniem ewentualnie zniszczonych elementów zagospodarowania terenu.
16. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, ustawie z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych, ustawie z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach, ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny i ustawie z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych.
17. Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie udzieli Zamawiającemu gwarancji zgodnie z oświadczeniem stanowiącym załącznik do umowy. Minimalny wymagany okres gwarancji na roboty objęte przedmiotem zamówienia wynosi 60 miesięcy licząc od daty wskazanej w protokole odbioru końcowego. Wykonawca może zaproponować dłuższy okres, maksymalnie przedłużając okres minimalny o dodatkowe 24 miesiące, co będzie uwzględnione podczas oceny i badania ofert na zasadach określonych w rozdziale KRYTERIA OCENY OFERT (rozdział 18 SWZ). Wykonawca składając ofertę akceptuje oświadczenie gwarancyjne stanowiące załącznik do umowy (załącznik nr 18 do SWZ), w którym określono zakres gwarancji i uprawnienia Zamawiającego oraz obowiązki gwaranta.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45442100-8 - Roboty malarskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45431000-7 - Kładzenie płytek
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45432130-4 - Pokrywanie podłóg
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45262300-4 - Betonowanie
45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych
37450000-7 - Sprzęt do sportów uprawianych na boiskach lub na kortach
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 320578,11 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 320578,11 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 320578,11 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TOM-TECH Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9691648552
7.3.4) Miejscowość: Sośnicowice
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 320578,11 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |