Opracowanie dokumentacji technicznej na potrzeby termomodernizacji i remontu budynków wielorodzinnych w Jastarni
Gmina Jastarnia
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00331176
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00331176/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-08 14:37
- Lokalizacja
- Jastarnia, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b3735015-5e70-4be5-80fb-f7ca6f8221bc
- Identyfikator
- 5871708957
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00331176 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji technicznej na potrzeby termomodernizacji i remontu budynków wielorodzinnych w Jastarni
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jastarnia
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675480
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Portowa 24
1.5.2.) Miejscowość: Jastarnia
1.5.3.) Kod pocztowy: 84-140
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: referatrozwoju@jastarnia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.jastarnia.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13289401.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji technicznej na potrzeby termomodernizacji i remontu budynków wielorodzinnych w Jastarni2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3735015-5e70-4be5-80fb-f7ca6f8221bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331176
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041278/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Poprawa efektywności energetycznej budynków stanowiących własność Gminy Jastarnia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294834
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RR.271.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 181263,72 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Termomodernizacja budynku i remont instalacji w budynku wielorodzinnymprzy ul. Portowej 39 w Jastarni wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego”.
Zakres rzeczowy prac projektowych obejmuje:
Planowany zakres prac termomodernizacyjnych:
- likwidacja istniejących pieców opalanych węglem, trzonów kuchennych opalanych węglem oraz innych indywidulanych źródeł ogrzewania,
- uzyskanie warunków przyłączenia budynku do sieci gazowej,
-opracowanie dokumentacji wewnętrznej instalacji gazowej wraz z kotłami gazowymi dwufunkcyjnymi,
- instalacja spalinowa i wentylacyjna na potrzeby kotłów gazowych,
- instalacje co i cwu,
- wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej i okiennej,
- docieplenie ścian zewnętrznych i stropu nad poddaszem użytkowym i dachu,
- dostawa i montaż 8 kuchenek gazowych czteropalnikowych z piekarnikiem elektrycznym.
Planowany zakres prac remontowych:
- remont kominów,
- wymiana wewnętrznych instalacji wody zimnej, kanalizacji sanitarnej i elektrycznej,
- wymiana instalacji elektrycznej oświetlenia klatki schodowej z wprowadzeniem opraw wyzwalanych czujką ruchu;
- ułożenie wewnętrznej kanalizacji teletechnicznej z wyprowadzeniami do lokali mieszkalnych,
- remont klatki schodowej w zakresie: uzupełnienie ubytków w tynkach, malowanie ścian, wymiany drewnianych stopni i podstopni schodów wraz z balustradą schodową oraz impregnacją przeciwogniową,
- montaż zamków magnetycznych w drzwiach zewnętrznych budynku, wykonanie instalacji domofonowej.
Wykonawca w ramach zleconych prac projektowych uzyska wymagane prawem opinie, uzgodnienia oraz decyzje uprawniające Zamawiającego do przeprowadzenia robót budowlanych w przedstawionym wyżej zakresie.
Czterokondygnacyjny, ośmiolokalowy budynek mieszkalny przy ul. Portowej 39 powstał przed rokiem 1939. Nie zachowała się oryginalna dokumentacja budowlana. Dla budynku przy ul. Portowej 39 Zamawiający posiada: inwentaryzację budowlaną oraz audyt energetyczny.
Dokumentacja budowlana i audytowa dla obu budynków stanowi załącznik nr 3.I i 3.II do SWZ.
Budynek położony jest w obszarze objętym ochroną konserwatorską. Dla budynku przy ul. Portowej 39 obowiązują ustalenia m.p.z.p. Budynek znajduje się w obszarze szczególnego zagrożenia powodziowego.
Ze względu na odmienne źródła finasowania realizacji prac objętych projektowaniem wymagane jest opracowanie odrębnych przedmiarów i kosztorysów inwestorskich dla poszczególnych budynków oraz prac z zakresu termomodernizacji i remontów. Zamawiający wymaga, aby w trakcie opracowywania projektów Wykonawca brał udział w naradach technicznych prowadzonych w siedzibie Zamawiającego z udziałem przedstawicieli Zamawiającego.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje również pełnienie czynności odpłatnego nadzoru autorskiego w zakresie wynikającym z przepisów Prawa budowlanego w czasie realizacji projektu oraz nieodpłatne i niezwłoczne udzielanie wyjaśnień ewentualnych zapytań Wykonawców, jakie zostaną złożone w toku prowadzonego przez Zamawiającego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane prowadzone w oparciu o wykonane dokumentacje. Przewidywany termin realizacji robót budowlanych, nad którymi sprawowany będzie nadzór autorski to okres od drugiego półrocza 2027 roku do końca 2029 roku.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 120909,20 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„ Termomodernizacja i remont budynku wielorodzinnego przy ul. ks. Bernarda Sychty 27 w Jastarni wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego”.Zakres rzeczowy prac projektowych obejmuje:
Planowany zakres prac termomodernizacyjnych:
- likwidacja istniejących pieców kaflowych oraz innych opalanych węglem, trzonów kuchennych oraz innych indywidulanych źródeł ogrzewania,
- uzyskanie warunków technicznych przyłączenia do sieci gazowej,
- opracowanie dokumentacji wewnętrznej instalacji gazowej wraz z kotłami gazowymi dwufunkcyjnymi,
- instalacja spalinowa i wentylacyjna na potrzeby kotłów gazowych,
- instalacja co i cwu,
- wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej i okiennej,
- docieplenie ścian zewnętrznych i stropu nad poddaszem użytkowym i dachu.
- dostawa i montaż 3 kuchenek gazowych czteropalnikowych z piekarnikiem elektrycznym,
Planowany zakres prac remontowych:
- na wewnętrznych ciągach komunikacyjnych wymiana drewnianych stopni i podstopni schodów wraz z balustradą schodową oraz impregnacją przeciwogniową,
- wymiana instalacji elektrycznej,
- ułożenie wewnętrznej instalacji teletechnicznej z wyprowadzeniami do lokali mieszkalnych.
Wykonawca w ramach zleconych prac projektowych uzyska wymagane prawem opinie, uzgodnienia oraz decyzje uprawniające Zamawiającego do przeprowadzenia robót budowlanych w przedstawionym wyżej zakresie.
Dwukondygnacyjny, trójlokalowy budynek mieszkalny przy ul. ks. Bernarda Sychty 27 powstał przed rokiem 1939. Nie zachowała się oryginalna dokumentacja budowlana. Dla budynku przy ul. ks. Bernarda Sychty 27 Zamawiający posiada: opracowaną siłami własnymi uproszczoną inwentaryzację budowlaną oraz audyt energetyczny.
Dokumentacja budowlana i audytowa dla obu budynków stanowi załącznik nr 3.I i 3.II do SWZ.
Budynek położony jest w obszarze objętym ochroną konserwatorską. Budynek znajduje się w obszarze szczególnego zagrożenia powodziowego.
Ze względu na odmienne źródła finasowania realizacji prac objętych projektowaniem wymagane jest opracowanie odrębnych przedmiarów i kosztorysów inwestorskich dla poszczególnych budynków oraz prac z zakresu termomodernizacji i remontów. Zamawiający wymaga, aby w trakcie opracowywania projektów Wykonawca brał udział w naradach technicznych prowadzonych w siedzibie Zamawiającego z udziałem przedstawicieli Zamawiającego.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje również pełnienie czynności odpłatnego nadzoru autorskiego w zakresie wynikającym z przepisów Prawa budowlanego w czasie realizacji projektu oraz nieodpłatne i niezwłoczne udzielanie wyjaśnień ewentualnych zapytań Wykonawców, jakie zostaną złożone w toku prowadzonego przez Zamawiającego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane prowadzone w oparciu o wykonane dokumentacje. Przewidywany termin realizacji robót budowlanych, nad którymi sprawowany będzie nadzór autorski to okres od drugiego półrocza 2027 roku do końca 2029 roku.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 60454,60 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
w postępowaniu nie złożono żadnej oferty
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
w postępowaniu nie złożono żadnej oferty
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |