Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych - Projekt przebudowy DP2741W (gm. Kołbiel)

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W OTWOCKU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00331188
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00331188/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-08 14:39
Lokalizacja
Karczew, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4054bf2a-c125-4319-a242-3034dacd1e5b
Identyfikator
5321648374
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

ROMAN SANOJCARuda, PL · lot 0
149 691 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00331188 z dnia 2026-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych - Projekt przebudowy DP2741W (gm. Kołbiel)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W OTWOCKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 014848593

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Bohaterów Westerplatte 36

1.5.2.) Miejscowość: Karczew

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-480

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdp@powiat-otwocki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdpotwock.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych - Projekt przebudowy DP2741W (gm. Kołbiel)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4054bf2a-c125-4319-a242-3034dacd1e5b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331188

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040614/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00162604

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki o wartości poniżej progów unijnych na podstawie art. 305 pkt 2) ustawy pzp ,,Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty, albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust .1 pkt. 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione”. Zamawiający ogłosił 23 lutego 2026 r. postępowanie przetargowe w trybie podstawowym. Do zamawiającego w terminie wskazanym w ogłoszeniu nie wpłynęła żadna oferta.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-e3c8056e-8f48-40e0-b60f-c4ba296ce514

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDP/P-06/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 218769,47 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej w zakresie przebudowy drogi powiatowej nr 2741W w m. Kołbiel i Wola Sufczyńska od dz. Nr ew. 542/3 obr. 13 Kołbiel do dz. Nr ew. 511 z obr. 29 Wola Sufczyńska z wyłączeniem obszaru kolejowego – odcinek dł. ok. 2240 m.
2) W ramach zamówienia należy opracować dokumentacje projektowo-kosztorysową przebudowy drogi powiatowej 2741W w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego.
3) W ramach zadania należy przewidzieć:
a) wykonanie ciągu pieszo-rowerowego zlokalizowanego po jednej stronie drogi oraz przejść przez jezdnię w miejscach skrzyżowań z innymi drogami oraz miejscach, gdzie ewentualnie zmienia się jego lokalizacja względem drogi
b) poszerzenie istniejącego przepustu lub w przypadku konieczności jego przebudowę nad ciekiem umożliwiające posadowienie na nim wszystkich istniejących i projektowanych elementów pasa drogowego.
c) zaprojektowanie poboczy
d) zaprojektowanie nowych zjazdów na długości odcinka drogi po obu jej stronach
e) wykonać rozpoznanie istniejących warunków gruntowo-wodnych
f) usunięcie kolizji z istniejącymi sieciami uzbrojenia terenu
g) wykonać projekt odwodnienia drogi uwzględniającego występowanie przepustów pod jezdnią, przy czym zamawiający rekomenduje wykonanie rowów przydrożnych oraz rowów przykrytych z zastosowaniem wpustów oraz studni rewizyjnych.
h) wykonać projekt Stałej Organizacji Ruchu wraz z jej zatwierdzeniem,
i) przed przystąpieniem do prac należy przedłożyć Zamawiającemu do akceptacji koncepcie przebudowy drogi.
j) konstrukcje zjazdów indywidualnych oraz publicznych oraz konstrukcję nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego uzgodnić z Zamawiającym
k) w przypadku wystąpienia konieczności rozbiórki ogrodzeń, projekt rozbiórki i budowy ogrodzeń lub przestawienia ogrodzeń,
l) zaprojektować kanał technologiczny lub uzyskać odstępstwo
m) uzgodnienie projektu z Gminą Kołbiel
4) W ramach zamówienia należy opracować wniosek oraz złożyć kompletny wniosek o wydanie decyzji pozwolenie na budowę lub zgłoszenia
5) W ramach zadania należy:
a) uzyskać prawomocną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach – jeśli wymagana,
b) uzyskać zaświadczenie o niewniesieniu sprzeciwu do zgłoszenia wodnoprawnego lub uzyskać prawomocną decyzję o pozwoleniu wodnoprawnym – jeśli wymagana,
c) opracować oraz uzyskać zatwierdzenie przez Starostę projektu Stałej Organizacji Ruchu,
d) opracować wszelkie niezbędne materiały i uzyskać wszelkie niezbędne zezwolenia, pozwolenia, decyzję niezbędne do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę/zaświadczenie o niewniesieniu sprzeciwu – koszt uzyskania niezbędnych uzgodnień wykonawca zobowiązany jest wliczyć w cenę realizowanego zadania
e) W razie konieczności uzyskać odstępstwa od przepisów techniczno-budowlanych
f) uzgodnić tytuł projektu z Wydziałem Architektury i Budownictwa,
g) uzyskać mapę do celów projektowych – jeśli wymagana,
h) uzyskać warunki techniczne przebudowy sieci,
i) przebudowę sieci uzgodnić na ZUDP.
6) Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia w szczególności:
a) aktualnej mapy do celów projektowych, w tym w wersji elektronicznej w ilości 1 egz. – jeśli wymagana,
b) decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla realizacji przedsięwzięcia wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji w ilości 1 egz. – jeśli wymagana,
a) decyzji o pozwoleniu na budowę lub zaświadczenie o niewniesieniu sprzeciwu w ilości 1 egz.,
c) projektu architektoniczno-budowlanego w ilości 3 egz.
d) projektu zagospodarowania terenu w ilości 3 egz.
e) projektu wykonawczego dla branży drogowej w ilości po 3 egz.
f) projektu wykonawczego dla przebudowy istniejących urządzeń obcych z podziałem na poszczególne branże w ilości po 3 egz. - dla każdej branży,
g) przedmiar robót w ilości po 2 egz.
h) kosztorys inwestorski w odniesieniu do każdego etapu w ilości po 2 egz. (wykonawca zobowiązany jest przedstawić kosztorys zbiorczy)
i) szczegółową specyfikację techniczną w ilości 3 egz.
j) inwentaryzację zieleni w ilości po 3 egz.
k) warunków gruntowo – wodnych (geotechnika) w ilości 1 egz.
l) całą dokumentację w wersji elektronicznej na nośniku zewnętrznym – pendrive (dokumentacja musi być dostarczona w pdf oraz formatach umożliwiających jej edycje tj. dwg, doc itp.,
UWAGA: podane ilości dotyczą ilości egz. które Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu, nie obejmują egzemplarzy, które należy przedłożyć w organie architektoniczno-budowlanym
7) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz musi być kompletne z punktu widzenia celu, któremu ma służyć,
8) Dokumentacja winna zawierać w oryginale plus kopie wszystkie wymagane prawem uzgodnienia, opinie i zezwolenia.
9) Wykonawca w terminie 4 tygodni od daty podpisania umowy zobowiązany jest do przedstawienia koncepcji w wersji elektronicznej zawierające rozwiązania sytuacyjne i wysokościowe (zagospodarowanie terenu, profil podłużny, normalny, poprzeczny).
10) Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania wniosku o wydanie decyzji/ zgłoszenia wraz z niezbędnymi załącznikami, złożenie go do organu architektoniczno – budowlanego, udzielania wyjaśnień
11) Dokumentacja w wersji elektronicznej na nośniku zewnętrznym – pendrive musi zawierać projekty, opinie, uzgodnienia, wnioski zatwierdzone przez organ w wersji PDF oraz wszelkie projekty w wersji dwg lub dvf
12) Wykonawca zobowiązuje się do bieżącej informacji zamawiającego o postępach prac, napotkanych problemach – raz na miesiąc
13) Dokumentacja projektowa powinna być poprawna pod względem technicznym z uwzględnieniem ekonomicznych aspektów stosowanych rozwiązań technicznych,
14) Wykonawca będzie zobowiązany do sprawowania nadzoru autorskiego oraz do bezpłatnego odnowienia wygasłych uzgodnień, które stracą swoją ważność w okresie gwarancji
15) W przypadku stwierdzenia w czasie realizacji robót budowlanych, że elementy opracowanej dokumentacji są niezgodne ze stanem faktycznym lub nie dają się zrealizować wg. dokumentacji oraz wymaga to przyjazdu projektanta i dokonania korekty projektu, czynności te powinny być wykonane przez projektanta w ciągu 5 dni od powiadomienia i na koszt Wykonawcy projektu.
16) W przypadku gdy decyzja pozwolenia na budowę zostanie uchylona w całości lub części Wykonawca zobowiązany jest do wykonania niezbędnych dokumentów do ponownego złożenia kompletnego wniosku o wydanie decyzji – koszt ponosi Wykonawca projektu.
17) Wykonawca będzie reprezentował Zamawiającego przed organami administracji architektoniczno budowlanej do momentu uzyskania prawomocnej decyzji, a w przypadku uchylenia decyzji zobowiązany jest do przeprowadzenia działań zmierzających do jej ponownego wydania i uprawomocnienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 149691,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 149691,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 149691,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ARS PROJEKT

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8821541327

7.3.3) Ulica: Słoneczna 3

7.3.4) Miejscowość: Ruda

7.3.5) Kod pocztowy: 05-311

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 149691,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi