Usługa utrzymania, wsparcia i rozwoju systemu Polski Zasób Normalizacyjny (PZN)

POLSKI KOMITET NORMALIZACYJNY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00331248
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00331248/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-08 14:47
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-adbe3a88-6034-4d27-bab4-a9b85d338839
Identyfikator
5251008869
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemówProfesjonalne usługi komputerowe

Wykonawcy

1 przyznane

PENTACOMP SYSTEMY INFORMATYCZNE SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
487 928,7 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00331248 z dnia 2026-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa utrzymania, wsparcia i rozwoju systemu Polski Zasób Normalizacyjny (PZN)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POLSKI KOMITET NORMALIZACYJNY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010415408

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Świętokrzyska 14

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-050

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 22 556 75 18

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.wif@pkn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pkn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-adbe3a88-6034-4d27-bab4-a9b85d338839

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


krajowa jednostka normalizacyjna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa utrzymania, wsparcia i rozwoju systemu Polski Zasób Normalizacyjny (PZN)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-adbe3a88-6034-4d27-bab4-a9b85d338839

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331248

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00104439/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Serwis i wsparcie PZN

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00135271

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIF.26.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 567000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług utrzymania, wsparcia i rozwoju systemu informatycznego Polski Zasób Normalizacyjny (PZN), w następujących obszarach:
1.1.1. Analiza i eliminowanie problemów i błędów.
1.1.2. Aktualizacje oprogramowania PostgreSQL. Dostosowywanie PZN do zmian oprogramowania Alfresco i oprogramowania baz danych PostgreSQL, opracowywanych przez producentów, mające na celu aktualizację i/lub rozbudowę funkcjonalności.
1.1.3. Wprowadzanie modyfikacji, optymalizacji i zmian służących ułatwieniu pracy użytkownikom (system przyjazny użytkownikowi oraz zmian związanych z wymogami dostępności cyfrowej).
1.1.4. Wykonywanie prac związanych z wprowadzaniem nowych funkcjonalności.
1.1.5. Udzielanie konsultacji i pomocy technicznej administratorom PZN oraz wyznaczonym pracownikom Zamawiającego.
1.2. Czas niezbędny do wykonania czynności w ramach usług, o których mowa w pkt. 1.1.2 do 1.1.4. będzie każdorazowo uzgadniany przez Strony.
2.1. Usługi, o których mowa w pkt 1.1.
2. Wykonawca będzie realizował w czasie 50 godzin miesięcznie, tj. 600 w trakcie trwania umowy.
2.2. Szczegółowe warunki świadczenia usług, o których mowa w pkt 1.1. oraz warunki gwarancji zostały ustalone we Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
3.1. W okresie obowiązywania umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający zastrzega sobie możliwość nabycia od Wykonawcy, w ramach Opcji usług w wymiarze nieprzekraczającym 1 500 roboczo godzin (dalej: rbh).
3.2. Opcja polegać będzie na możliwości nabycia usług, które będą obejmować czynności o których mowa w pkt. 1.1.
3.3. Szczegółowe warunki świadczenia usług w ramach Opcji zostały ustalone we Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72590000-7 - Profesjonalne usługi komputerowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 487928,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 723240,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 487928,70 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pentacomp Systemy Informatyczne S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1181242640

7.3.3) Ulica: Al. Jerozolimskie 179

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-222

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 487928,70 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 365 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji, umowa o udzielenie zamówienia publicznego będzie obowiązywać do chwili spełnienia świadczenia wynikającego ze zleconej Opcji
2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi