Dostawa specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich

GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00331281
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00331281/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-08 14:53
Lokalizacja
Mikołajki Pomorskie, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1d1412a5-f8f1-45cb-90b8-393882fd31e9
Identyfikator
5792210163
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwaSprzęt ratunkowy i awaryjny

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00331281 z dnia 2026-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747862

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dzierzgońska 2

1.5.2.) Miejscowość: Mikołajki Pomorskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-433

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.7.) Numer telefonu: +48556404357

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mikolajkipomorskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.mikolajkipomorskie.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/mikolajkipomorskie

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1d1412a5-f8f1-45cb-90b8-393882fd31e9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331281

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00008422/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup specjalistycznego sprzętu dla jednostki OSP

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytet 2: Fundusze europejskie dla zielonego Pomorza, działanie 2.9: Przystosowanie do zmian klimatu, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294899

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2026.MW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich w ramach projektu pn. „Zakup specjalistycznego wyposażenia dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich”. Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytet 2: Fundusze europejskie dla zielonego Pomorza, działanie 2.9: Przystosowanie do zmian klimatu, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.
2. Dostawa obejmuje:
1) Podpory stabilizacyjne do stabilizacji pojazdów - 2 sztuki.
2) Przenośny system oświetleniowy LED (najaśnica przenośna )- 1 sztuka
3) Zestaw ratownictwa medycznego w plecaku - 1 sztuka
4) Uniwersalne narzędzie hydrauliczne – rozpieracz teleskopowy - 1 sztuka
5) Wielofunkcyjne narzędzie do wejść siłowych - 1 sztuka
6) Elektryczna pompa zanurzeniowa - 1 sztuka
7) Przenośny trójfazowy agregat prądotwórczy - 1 sztuka
8) Suszarka do węży pożarniczych - 1 sztuka
9) Szafa do suszenia ubrań ochronnych z funkcją ozonowania - 1 sztuka
10) Defibrylator z trybem półautomatycznym oraz manualnym - 1 sztuka
11) Przenośny detektor wielogazowy - 1 sztuka
12) Skafandry lodowo-ratownicze - 4 sztuki
13) Lekkie ubrania ochronne dla strażaków - 10 kompletów
14) Ubrania specjalistyczne strażackie dwuczęściowe - 5 kompletów
15) Dostawa hełmów strażackich - 7 sztuk
16) Obuwie specjalistyczne strażackie - 10 par
17) Aparaty powietrzne ochrony dróg oddechowych - 4 komplety.
3. Dostarczony sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad, pełnowartościowy oraz spełniać wymagania określone w przepisach prawa powszechnie obowiązującego, normach właściwych dla danego rodzaju sprzętu oraz w opisie przedmiotu zamówienia.
4. Dostarczony sprzęt musi posiadać, jeżeli są wymagane dla danego rodzaju wyrobu, aktualne atesty/certyfikaty/świadectwa zgodności, potwierdzające spełnianie norm obowiązujących w Unii Europejskiej, w szczególności norm dotyczących sprzętu ochrony przeciwpożarowej i ratowniczego (m.in. PN-EN). Sprzęt musi być całkowicie bezpieczny w użytkowaniu i posiadać wymagane prawem dopuszczenia do obrotu oraz stosowania przez jednostki ochrony przeciwpożarowej. Wymagane są w szczególności: certyfikaty zgodności, aprobaty techniczne, świadectwa badań i dopuszczenia CNBOP-PIB, które umożliwiają wykorzystanie sprzętu zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny służby w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.
5. W przypadku sprzętu, dla którego przepisy wymagają świadectwa dopuszczenia CNBOP-PIB do użytkowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej. Sprzęt oferowany musi posiadać ważne świadectwo dopuszczenia CNBOP najpóźniej w dniu dostawy, a na wezwanie Zamawiającego wykonawca przedłoży dokument potwierdzający spełnienie wymogu.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

35112000-2 - Sprzęt ratunkowy i awaryjny

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty albo oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Po odrzuceniu ofert Wykonawców Fenix.Market Sp. z o.o. oraz Mat-Poż sp. j., jedyną ofertą niepodlegającą odrzuceniu pozostaje oferta Defence Solutions Sp. z o.o. z ceną 321 264,75 zł brutto, która przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 284 150,00 zł brutto, o kwotę 37 114,75 zł.
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny jedynej oferty niepodlegającej odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 321264,75 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 321264,75 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy