DOSTAWA i MONTAŻ INSTALACJI ODWADNIANIA OSADÓW NADMIERNYCH dla OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW w KROSNOWICACH
"Wodociagi Gminy Kłodzko" sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00331320
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00331320/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-08 15:01
- Lokalizacja
- Krosnowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-008426f1-0aad-4c9a-a32b-ddd7f993846e
- Identyfikator
- 8831869727
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00331320 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
DOSTAWA i MONTAŻ INSTALACJI ODWADNIANIA OSADÓW NADMIERNYCH dla OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
w KROSNOWICACH
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: "Wodociagi Gminy Kłodzko" sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 385877319
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: -
1.5.2.) Miejscowość: Krosnowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-362
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 74 868 93 50 lub biuro: +48 782 555 300
1.5.8.) Numer faksu: +48 74 868 93 50 lub biuro: +48 782 555 300
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wodociagigk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wodociagigk.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gmina-klodzko.logintrade.net1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
sektor gospodarki wodnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
DOSTAWA i MONTAŻ INSTALACJI ODWADNIANIA OSADÓW NADMIERNYCH dla OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓWw KROSNOWICACH
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-008426f1-0aad-4c9a-a32b-ddd7f993846e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331320
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00108573/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Odbudowa linii technologicznej do odwadniania osadu oczyszczalnia Krosnowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00257423
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1000000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup i montaż instalacji (linii technologicznej) do odwadniania osadów nadmiernych dla oczyszczalni ścieków w Krosnowicach ul. Wodna. Dobrane rozwiązanie musi gwarantować elastyczną pracę i osiągnięcie pełnej skuteczności działania przy obsłudze jednego pracownika oczyszczalni. Musi gwarantować elastyczność pracy przy zmiennych warunkach obsługi.
Zamawiający zastrzega dostawę i montaż instalacji opartej na prasie ślimakowej oraz dwukomorowej, pracującej sekwencyjnie stacji zarabiania polielektrolitów. Prasa ślimakowa oraz stacja zarabiania polielektrolitów jako najistotniejsze elementy instalacji do odwadniania osadów nie mogą być urządzeniami prototypowymi i muszą być należycie sprawdzone w eksploatacji w warunkach oczyszczalni ścieków przy pracy na komunalnych osadach ściekowych.
Poprzez należyte sprawdzenie rozumie się pracę urządzeń w oferowanej wersji na co najmniej dwóch różnych komunalnych oczyszczalniach ścieków i komunalnych osadach ściekowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 42996900-3 - Urządzenia do obróbki osadów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
42996100-5 - Rozdrabniarki
42912350-0 - Urządzenia zakładu oczyszczania
42912300-5 - Maszyny i aparatura do filtrowania lub oczyszczania wody
45252140-1 - Roboty budowlane w zakresie zakładów odwadniania osadów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 799500 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 879450 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 837500 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: VTA Technologie GmbH.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: ATU53973507
7.3.3) Ulica: A4681 Rottenbach (bei Haag) Umweltpark 3
7.3.4) Miejscowość: Haag
7.3.7.) Kraj: Austria
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 837500 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin realizacji do 31.10.2026r. (4 miesiące od dnia podpisania umowy).Cena netto zamówienia 837 500,00 zł (słownie: osiemset trzydzieści siedem tysięcy pięćset 00/100). Okres gwarancji i obowiązkowych przeglądów gwarancyjnych: 60 miesięcy.
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |