Usługi w zakresie konserwacji systemów klimatyzacyjnych oraz systemów chłodniczych w obiektach Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00331341
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00331341/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-08 15:04
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-427d52ab-85b1-4605-950f-7f09bada9d54
- Identyfikator
- 8520006757
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00331341 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługi w zakresie konserwacji systemów klimatyzacyjnych oraz systemów chłodniczych w obiektach Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288886
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rybacka 1
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 70-204
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.7.) Numer telefonu: 91 48 00 779
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pum.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pum.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12648411.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługi w zakresie konserwacji systemów klimatyzacyjnych oraz systemów chłodniczych w obiektach Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-427d52ab-85b1-4605-950f-7f09bada9d54
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331341
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00031050/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Usługi napraw i konserwacji systemów klimatyzacji
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00131886
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.275.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 796748,08 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług obejmujących konserwację systemów klimatyzacji oraz systemów chłodniczych poprzez prowadzenie bieżących, regularnych prac w zakresie serwisowania, obsługi systemów, przeglądów doraźnych i okresowych, jak również wykonywanie usług związanych z usunięciem usterek w przypadku wystąpienia awarii systemów, zabezpieczeniem strategicznego wyposażenia Zamawiającego przed ewentualnymi szkodami będącymi następstwem awarii. Ponadto zamówienie obejmuje również realizację usług remontowych lub adaptacyjnych systemów klimatyzacji i systemów chłodniczych, mających na celu dostosowanie pomieszczeń, poprzez zapewnienie odpowiednich warunków temperaturowych, do potrzeb Zamawiającego.
2. Prace objęte przedmiotem umowy należy wykonywać zgodnie z zakresem usług określonym w Opisie przedmiotu zamówienia w dwóch zakresach, tj.:
1) konserwacja – wykonywanie usług serwisowych, wymiana zużytych lub niesprawnych elementów, zabezpieczanie w stanach awarii, obsługa systemów klimatyzacji i chłodniczych wykonywana na bieżąco, na systemach w obiektach Zamawiającego, rozliczane w ramach miesięcznego ryczałtu;
2) usługi remontowe lub adaptacyjne – usługi instalacyjne i montażowe wraz
z uruchomieniem systemów klimatyzacji i chłodniczych, wykonywane na podstawie zleceń udzielanych przez Zamawiającego i rozliczane na podstawie kosztorysów powykonawczych.
3. Prace świadczone będą na terenie budynków oraz na terenach nieruchomości wyszczególnionych w OPZ.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach do SWZ:
1) nr 1 - Wzór umowy,
2) nr 2 - Opis przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50730000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
42512000-8 - Układy konfekcjonowania powietrza
42500000-1 - Urządzenia chłodzące i wentylacyjne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. W konsekwencji powyższych czynności, kolejną najkorzystniejszą ofertą w rankingu ofert jest oferta nr 2 złożona przez Opal House Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Wykonawca ten zaoferował całkowitą wartość wynagrodzenia ryczałtowego za okres 24 miesięcy (określoną w § 7 ust. 2 wzoru umowy) w wysokości: 780 074,00 zł brutto. Tym samym zaoferowana cena przewyższa środki, które Zamawiający zabezpieczył w budżecie na sfinansowanie kosztów bieżącej konserwacji w okresie 24 miesięcy (tj. kwotę 576 000,00 zł brutto), aż o 204 074,00 zł brutto, co stanowi przekroczenie budżetu o 35,43%. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny zaoferowanej w ofercie najkorzystniejszej.Biorąc pod uwagę, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |