Oczyszczanie dróg na terenie Gminy Kosakowo
GMINA KOSAKOWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00331373
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00331373/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-08 15:13
- Lokalizacja
- Kosakowo, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-61bee52f-7ec9-4fdc-8787-ec5faccc25cc
- Identyfikator
- 5861023761
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00331373 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Oczyszczanie dróg na terenie Gminy Kosakowo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOSAKOWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000531708
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Żeromskiego 69
1.5.2.) Miejscowość: Kosakowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 81-198
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@kosakowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminakosakowo.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Oczyszczanie dróg na terenie Gminy Kosakowo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-61bee52f-7ec9-4fdc-8787-ec5faccc25cc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331373
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00109634/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.9 Oczyszczanie dróg na terenie Gminy Kosakowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zachodzi okoliczność, o której mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy PZP – usługi powierzone dotychczasowemu wykonawcy, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień, które były przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem, a jego wartość została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego. Zakres tych usług oraz warunki na jakich zostaną udzielone zostały zawarte w opisie zamówienia podstawowego. Zamówienie zostało przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu nr 2025/BZP 00293661/01
z dnia 2025-06-25 oraz SWZ w postepowaniu na „Oczyszczanie dróg, ciągów komunikacyjnych i parkingów na terenie Gminy Kosakowo – 2 części”.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-146b983c-713c-4c7c-b563-a59fed916929
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.19.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Oczyszczanie dróg w sezonie letnim:
1) Zakres prac obejmuje mechaniczne, jak również ręczne oczyszczanie dróg, opasek bezpieczeństwa, wysepek i pasów środkowych (rozdzielających), pachwin, podbruków utwardzonych poboczy (z wyłączeniem ciągów pieszych i pieszo-jezdnych), wraz z powierzchniami w rejonie barier ochronnych, rond, zatok postojowych, zatok komunikacji miejskiej, pętli A-bus, wydzielonych pasów postojowych, poprzez zamiatanie, usuwanie piasku, darni, trawy, liści i innych zanieczyszczeń, w tym z zastosowaniem herbicydów.
2) Do usuwania darni, trawy, chwastów itp. dopuszcza się używanie m. in. podkaszarek, kos mechanicznych i środków chwastobójczych, dopuszczonych do stosowania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
3) Nawierzchnię uznaje się za oczyszczoną, gdy jest ona pozbawiona widocznych zanieczyszczeń na całej długości i szerokości.
4) Terminy poszczególnych etapów prac będą uzgadniane z Wykonawcą i wynikać będą z bieżących potrzeb Zamawiającego, przy czym pierwsze zamiatanie i usuwanie darni, trawy i chwastów ze wszystkich oczyszczanych dróg kat. 1, w tym opasek bezpieczeństwa, wysepek i pasów środkowych (rozdzielających), pachwin, podbruków utwardzonych poboczy (z wyłączeniem ciągów pieszych i pieszo-jezdnych), powierzchniami w rejonie barier ochronnych, rond, zatok postojowych, zatok komunikacji miejskiej, pętli A-bus, wydzielonych pasów postojowych musi nastąpić do 14 dni od dnia zawarcia umowy
2) Likwidację wypływów:
1) Za wypływ uznaje się naniesiony przez wodę opadową piasek lub inne zanieczyszczenia.
2) Przystąpienie do likwidacji „wypływu/ów” winno nastąpić, nie później niż w ciągu 2 godzin od chwili otrzymania zgłoszenia w sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu ruchu drogowego, a w pozostałych przypadkach – nie później niż w ciągu 12 godziny od chwili otrzymania zgłoszenia.
3) Zakres usługi obejmuje mechaniczne i/lub ręczne usunięcie z nawierzchni objętych utrzymaniem (w tym opasek bezpieczeństwa), piasku lub innych zanieczyszczeń naniesionych przez wodę opadową, wraz z wykonaniem dokumentacji zdjęciowej obrazującej zakres wykonanych prac (zdjęcie przed rozpoczęciem prac i po ich zakończeniu). Zamawiający zakłada, że ilość „wypływów” w czasie trwania umowy wynosić będzie ok. 15.
3) Likwidację skutków zdarzeń losowych:
1) Realizacja usługi odbywa się na zgłoszenie Zamawiającego, Straży Gminnej, Straży Pożarnej lub Policji i obejmuje zasięgiem wszystkie drogi na terenie Gminy Kosakowo.
2) Przystąpienie do likwidacji skutków zdarzenia losowego winno nastąpić niezwłocznie, nie później niż w ciągu 1 godziny od chwili otrzymania zgłoszenia.
3) Zakres usługi obejmuje usunięcie w sposób mechaniczny i/lub ręczny z pasa drogowego wszelkich odpadów stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, np.: zanieczyszczeń powstałych w wyniku kolizji drogowych, rozsypania przewożonych przez użytkowników dróg ładunków, a w szczególności: żwiru, piasku, cementu, tłucznia oraz innych odpadów zalegających w pasie drogowym, wraz z wykonaniem dokumentacji zdjęciowej obrazującej zakres wykonanych prac (zdjęcie przed rozpoczęciem prac i po ich zakończeniu). Zamawiający zakłada, że ilość zdarzeń losowych w czasie trwania umowy wynosić będzie ok. 15.
3. Przedmiot umowy będzie realizowany zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 5 do Zaproszenia, ofertą Wykonawcy, rozumianą jako formularz oferty Wykonawcy, oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w terminach określonych umową.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90611000-3 - Usługi sprzątania ulic
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90612000-0 - Usługi zamiatania ulic
77312100-1 - Usługi odchwaszczania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Electro-Install Karol Lipkowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5871722561
7.3.4) Miejscowość: Dębogórze
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 152010,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |