Remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Żarowie przy ul. Sikorskiego 2
GMINA ŻARÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00331520
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00331520/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-08 16:23
- Lokalizacja
- Żarów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-91fb840f-b412-4ebc-91ed-6701d08a8c94
- Identyfikator
- 8842365232
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00331520 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Żarowie przy ul. Sikorskiego 2
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻARÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718395
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zamkowa 2
1.5.2.) Miejscowość: Żarów
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-130
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 743067333
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.zarow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.zarow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umzarow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Żarowie przy ul. Sikorskiego 22.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-91fb840f-b412-4ebc-91ed-6701d08a8c94
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331520
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00012804/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Wzmocnienie usług społecznych świadczonych na terenie Gminy Żarów (remont dwóch lokali mieszkalnych zlokalizowanych w Żarowie przy ul. Sikorskiego 2)
1.1.6 Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Żarów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Etap I i Etap III – w ramach „Wzmocnienie usług społecznych świadczonych na terenie Gminy Żarów” w ramach naboru FEDS.09.01-IP.02-0012/25 ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji Etap IIw ramach naboru FEDS.09.07-IP.03-275/25 ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00214903
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RiOŚ.271.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1654746,79 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Żarowie przy ul. Sikorskiego 2 w ramach zadań inwestycyjnych pn.„Wzmocnienie usług społecznych świadczonych na terenie Gminy Żarów” oraz „Transformacji energetycznej budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Żarów” w tym:
a) ETAP I - „Wzmocnienie usług społecznych świadczonych na terenie Gminy Żarów”- wykonanie robót budowlanych polegających na kompleksowym remoncie dwóch lokali mieszkalnych zlokalizowanych w parterze budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Żarowie przy ul. Sikorskiego 2 tj.
1) Mieszkanie nr I na ul. Sikorskiego 2/1 – 48,51 m2:
- wykonanie ścian i ścianek
- założenie tynków wewnętrznych
- malowanie ścian i sufitów
- wykonanie podłogi i posadzki
- wykonanie nowego stropu ( sufitu ) belkowego drewnianego
- instalacja gazowa
- instalacja ciepłej i zimnej wody
- instalacja centralnego ogrzewania + ogrzewanie podłogowe
- instalacja kanalizacji
- instalacja elektryczna.
2) Mieszkanie nr II na ul. Sikorskiego 2/2 – 50,08 m2:
- roboty rozbiórkowe i przygotowawcze
- wykonanie ścian i ścianek
- założenie tynków wewnętrznych
- malowanie ścian i sufitów
- wykonanie podłogi i posadzki
- remont stropu ( sufitu ) belkowego drewnianego
- instalacja gazowa
- instalacja ciepłej i zimnej wody
- instalacja centralnego ogrzewania + ogrzewanie podłogowe
- instalacja kanalizacji
- instalacja elektryczna.
b) ETAP II Termomodernizacja budynku w ramach „Transformacji energetycznej budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Żarów”
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Żarowie przy ul. Sikorskiego 2 tj.
- docieplenie ścian zewnętrznych
- docieplenie stropodachu
- wymiana stolarki okiennej
- wymiana stolarki drzwiowej
- ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami
- chodnik, dojście do budynku
- instalacja domofonowa
- elementy ułatwiające swobodną orientacje
- sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej dla budynku wielorodzinnego po
dokonanych robotach budowlanych.
c) ETAP III „Wzmocnienie usług społecznych świadczonych na terenie Gminy Żarów”
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dostawy i zakupu wyposażenia ( meble, urządzenia sanitarne ) dwóch mieszkań w parterze budynku zgodnie z załączonym wykazem potrzebnych elementów stanowiącym załącznik nr 5 do umowy.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączonej dokumentacji technicznej .
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
44210000-5 - Konstrukcje i części konstrukcji
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45410000-4 - Tynkowanie
45442121-1 - Malowanie budowli
45432110-8 - Kładzenie podłóg
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45261410-1 - Izolowanie dachu
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
39200000-4 - Wyposażenie domowe
39100000-3 - Meble
39700000-9 - Sprzęt gospodarstwa domowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1565000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1959940,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1565000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: USŁUGI BUDOWLANE PAWEŁ HAWRYSZKO
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5010017915
7.3.3) Ulica: Mieszka I 5
7.3.4) Miejscowość: Wąsosz
7.3.5) Kod pocztowy: 56-210
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1565000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 170 dni
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |