Odnowienie poszycia dachowego Ratusza w Lubniewicach

Gmina Lubniewice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00520402
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00520402/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-27 13:36
Lokalizacja
Lubniewice, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e745ef3d-8891-4c5a-9b50-7e4385b0c0a0
Identyfikator
5960010425
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweWykonywanie pokryć dachowychRoboty murarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00520402 z dnia 2024-09-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odnowienie poszycia dachowego Ratusza w Lubniewicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lubniewice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966705

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 51

1.5.2.) Miejscowość: Lubniewice

1.5.3.) Kod pocztowy: 69-210

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.7.) Numer telefonu: 957557052

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@lubniewice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.lubniewice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://portal.smartpzp.pl/gminalubniewice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odnowienie poszycia dachowego Ratusza w Lubniewicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e745ef3d-8891-4c5a-9b50-7e4385b0c0a0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00520402

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00028441/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Odnowienie poszycia dachowego Ratusza w Lubniewicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00492006

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.271.08.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakresem opracowania obejmuje: rozbiórka istniejącego pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej karpiówki, ułożonej w koronkę na zaprawie cementowo-wapiennej, rozbiórka gąsiorów ceramicznych, demontaż kominów w części wystającej ponad połać dachową, demontaż obróbek blacharskich (opierzeń), demontaż 3 okien dachowych (II piętro), demontaż dwóch wyłazów dachowych (poddasze), demontaż rynien i rur spustowych, demontaż łat, demontaż desek podłogi na poddaszu, wymurowanie kominów w części wystającej ponad połać dachową z cegły klinkierowej pełnej na zaprawie przeznaczonej do klinkieru, z fugowaniem i impregnacją fug i cegieł, z zachowaniem dotychczasowych wymiarów, montaż 3 okien dachowych 66x118 cm z zachowaniem dotychczasowej lokalizacji, montaż 2 wyłazów dachowych 45x73 cm, montaż membrany dachowej o gramaturze minimum 200, montaż łat i kontrłat, montaż dachówki karpiówki w koronkę oraz gąsiorów- w kolorze ceglastym, montaż opierzeń blacharskich z blachy tytan-cynk kolor srebrny, montaż rynien dachowych prostokątnych oraz rur spustowych prostokątnych z zachowaniem ich dotychczasowej formy i lokalizacji, uzupełnienie fugowania wieży zegarowej wraz z sterczynami fugą do cegły klinkierowej, w kolorze identycznym do istniejących fug wraz z impregnacją fug i cegieł preparatami do cegły klinkierowej, uzupełnienie parapetów z płytek klinkierowych w kolorze identycznym do parapetów istniejących z zafugowaniem oraz z impregnacją fug i płytek preparatami do klinkieru, montaż podłogi na poddaszu z płyt cementowo-wiórowych gr. 22 mm wraz z folią izolacyjną i izolacja termiczną z wełny mineralnej (płyta niepalna, używana do konstrukcji p.poż, odporna na wilgoć), skucie zwietrzałego i odparzonego tynku z podstawy wieży, zagruntowanie środkami głęboko penetrujacymi, uzupełnienie płytkami klinkierowymi o kształcie i kolorze jak istniejące, zafugowanie wraz z impregnacja fug i płytek środkami do klinkieru.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45262522-6 - Roboty murarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 580.088,66 zł brutto. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 447.612,71 zł brutto i nie jest w stanie pokryć różnicy w kwocie wynoszącej 132.475,95 zł.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 580088,66 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 580088,66 PLN

2024-09-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane