Wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn. Poprawa efektywności energetycznej budynku Teatru im. St. Witkiewicza w Zakopanem.
Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00331988
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00331988/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-09 08:50
- Lokalizacja
- Zakopane, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-215ee04f-4870-4548-9dd1-c69754ba5698
- Identyfikator
- 7360012960
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00331988 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn. Poprawa efektywności energetycznej budynku Teatru im. St. Witkiewicza w Zakopanem.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
1.3.) Oddział zamawiającego: Teatr Witkacy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 490006939
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chramcówki 15
1.5.2.) Miejscowość: Zakopane
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-500
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.7.) Numer telefonu: 18 20 00 660
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dorotaj@witkacy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.witkacy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-215ee04f-4870-4548-9dd1-c69754ba56981.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn. Poprawa efektywności energetycznej budynku Teatru im. St. Witkiewicza w Zakopanem.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-215ee04f-4870-4548-9dd1-c69754ba5698
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331988
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach projektu: Poprawa efektywności energetycznej budynku Teatru im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem. Przedmiot zamówienia zaplanowany jest do realizacji z dofinansowaniem ze środków UE w ramach: Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027. FEMP.02 Fundusze europejskie dla środowiska, FEMP.02.022.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00154233
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 2/ZP/TP/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2568000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem postępowania jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na poprawie efektywności energetycznej przedmiotowego budynku użyteczności publicznej czyli siedziby Teatru Im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem przy ul. Chramcówki 15.
2.Zakres obowiązków Wykonawcy w trybie „zaprojektuj i wybuduj”:
1)Sporządzenie inwentaryzacji obiektu w stopniu umożliwiającym wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej.
2)Sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej budynku.
3)Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej niezbędnej do realizacji zamierzenia inwestycyjnego, dokumentów wymaganych do zgłoszenia prac budowlanych, projektów wykonawczych, projektów branżowych oraz dokumentacji formalno-prawnej, zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i wytycznymi Inwestora.
4)Uzyskanie wszystkich decyzji administracyjnych, uzgodnień, opinii oraz pozwoleń, niezbędnych do realizacji inwestycji działając na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Inwestora, w tym zgłoszenia robót budowlanych oraz uzyskania pozwolenia na budowę.
5)Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót według wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 29 grudnia 2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego.
6)Sporządzenie harmonogramu rzeczowo-finansowego robót budowlanych, sporządzonego z podziałem na miesiące do uzgodnienia z Inwestorem.
7)Realizacja robót budowlanych zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową, programem funkcjonalno-użytkowym, przepisami prawa budowlanego, normami technicznymi oraz warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót, z zapewnieniem pełnej koordynacji międzybranżowej oraz z zachowaniem obowiązujących przepisów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, harmonogramem rzeczowo – finansowym oraz planem ochrony zdrowia.
8)Realizacja dostaw, montażu i instalacji wyposażenia zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi i wymaganiami Inwestora.
9)Sporządzenie pełnej dokumentacji powykonawczej, obejmującej:
a) dokumentację odzwierciedlającą stan faktyczny po zakończeniu robót,
b) uwzględnienie zmian nieistotnie odbiegających od zatwierdzonego projektu,
c) komplet wymaganych protokołów badań, odbiorów oraz certyfikatów.
10)Zapewnienie pełnej koordynacji międzybranżowej dokumentacji projektowej i robót budowlanych, w tym identyfikacji i eliminacji kolizji, niezgodności i rozbieżności pomiędzy branżami oraz zapewnienia spójności wszystkich opracowań.
11)Zapewnienie nadzorów autorskich projektantów wszystkich branż na etapie realizacji, zgodnie z wymaganiami przepisów oraz potrzebami inwestycji, w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania robót.
12)Odpowiedzialność za kompletność, jakość i zgodność dokumentacji projektowej z obowiązującymi przepisami prawa, normami, wytycznymi konserwatorskimi, wymaganiami Inwestora, a także za niezwłoczne usuwanie błędów i nieścisłości ujawnionych w trakcie realizacji robót.
13)Wykonawca, planując realizację prac objętych niniejszym zamówieniem, zobowiązany jest do uwzględnienia budowy przyłącza do sieci ciepłowniczej oraz montażu węzła cieplnego, które zostaną wykonane przez gestora sieci – Geotermię Podhalańską, na podstawie umowy o przyłączenie do sieci nr Z981/2025.
14)Przygotowanie pełnej dokumentacji wymaganej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, w tym:
a) zgromadzenie wszystkich wymaganych protokołów, opinii, oświadczeń i uzgodnień,
b) opracowanie dokumentacji eksploatacyjnej i instrukcji użytkowania obiektów i instalacji,
c) przygotowanie i złożenie kompletnego wniosku do organów nadzoru budowlanego,
d)uzyskanie wszelkich wymaganych dokumentów, zezwoleń, uzgodnień.
e) udział w czynnościach kontrolnych i odbiorowych prowadzonych przez właściwe organy.
3.W wyniku przeprowadzonych robot ma nastąpić efektywniejsze gospodarowanie zasobami sprzyjające rozwojowi niskoemisyjnej gospodarki, wzrost bezpieczeństwa energetycznego oraz poprawa stanu środowiska. Realizacja tego przedsięwzięcia pozwoli zmniejszyć koszty utrzymania budynku poprzez zmniejszenie kosztów energii cieplnej i elektrycznej
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
71251000-2 - Usługi architektoniczne i dotyczące pomiarów budynków
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne
71500000-3 - Usługi związane z budownictwem
71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
71540000-5 - Usługi zarządzania budową
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3010904,70 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3539448,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3010904,70 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EMTECON Sp. z .o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6832109609
7.3.3) Ulica: ul. Grzybowska 80/82 / 700
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 00-844
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
IFI Sp. z o.o. ul. Jaskółcza 1, 42-300 Myszków – wykonanie instalacji HVAC.
Ekonowa - Krystian Nowakul. Wiejska 89, 42-311 Żarki-Letnisko – wykonanie instalacji PV.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3010904,70 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |