Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja budynku Przedszkola nr 15”

GMINA MIASTO OSTRÓW WIELKOPOLSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00332094
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00332094/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-09 09:10
Lokalizacja
Ostrów Wielkopolski, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e8cecc67-47b3-4cd1-80aa-af10c3357f35
Identyfikator
6222384323
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty w zakresie instalacji elektrycznych

Wykonawcy

1 przyznane

DANIEL BARTCZAKKiszewy, PL · lot 0
706 020 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332094 z dnia 2026-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja budynku Przedszkola nr 15”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO OSTRÓW WIELKOPOLSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855512

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Powstańców Wielkopolskich 18

1.5.2.) Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-400

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@umostrow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://umostrow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e8cecc67-47b3-4cd1-80aa-af10c3357f35

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja budynku Przedszkola nr 15”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e8cecc67-47b3-4cd1-80aa-af10c3357f35

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332094

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00108480/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.:” Modernizacja budynku Przedszkola nr 15”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00234919

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WRM.RZP.271.29.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. W ramach zadania inwestycyjnego należy wykonać roboty budowlane związane z remontem instalacji kanalizacji sanitarnej wewnętrznej i zewnętrznej, instalacji elektryczne oraz roboty budowlane – wykończeniowe w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja budynku Przedszkola nr 15” w tym m.in. roboty:
1) rozbiórkowe, demontażowe, montażowe,
2) związane z pracami wykończeniowymi w tym: obudowa pionów i podejść, zamurowanie bruzd, wykonanie izolacji, zamurowanie przebić,
3) wykończeniowe tynkarskie, posadzkarskie, okładzin ściennych i malarskich,
4) związane z montażem wewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej,
5) związane z zewnętrzną instalacją kanalizacji sanitarnej,
6) związane z modernizacją kanalizacji deszczowej wewnątrz budynku,
7) związane z przebudową istniejącego przyłącza,
8) związane z wymianą instalacji elektrycznej, słaboprądowej oraz opraw oświetleniowych w łazienkach
2. Miejsce wykonywania robót: Ostrów Wielkopolski, ul. Szkolna 26, działka nr: 40/9 obręb 0095.
3. Przedmiot zamówienia opisują następujące dokumenty:
1) Opis przedmiotu zamówienia (załącznik nr 9),
2) Projekt techniczny - modernizacja instalacji kanalizacji sanitarnej (załącznik nr 10),
3) Projekt techniczny modernizacji instalacji elektrycznej (załącznik nr 11),
4) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót sanitarnych: (załącznik nr 12),
5) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót elektrycznych (załącznik nr 13),
6) Przedmiar robót – branża budowlano-sanitarna (załącznik nr 14),
7) Przedmiar robót – branża elektryczna (załącznik nr 15).
UWAGA:
Przedmiary robót mają wyłącznie charakter pomocniczy. Mając na uwadze, że w niniejszym postępowaniu przyjęto cenę ryczałtową za wykonanie przedmiotu zamówienia, wykonawca przygotuje ofertę jedynie na podstawie opisu przedmiotu zamówienia, projektów technicznych, Specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót – stanowiących załączniki do SWZ.
4. Inne wymagania i uwagi.
1) Wykonawca w okresie prowadzenia robót będzie ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 500.000,00 zł.
2) Wykonawca będzie odpowiedzialny za wady przedmiotu umowy z tytułu rękojmi w okresie 3 lat, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego.
3) Wykonawca udzieli zamawiającemu gwarancji na wykonany przedmiot umowy na okres 5 lat licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego.
4) Zamawiający wymaga od wykonawcy lub ewentualnego podwykonawcy, aby na podstawie stosunku pracy, o którym mowa w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, zatrudnione były osoby wykonujące:
a) roboty budowlane w zakresie wykonania robót rozbiórkowych, robót montażowych i wykończeniowych,
b) roboty elektryczne w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych polegające na wykonaniu instalacji elektrycznej, oświetleniowej i gniazd wtyczkowych wraz z osprzętem,
c) roboty sanitarne w zakresie instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych, wymiana urządzeń sanitarnych.
5) Nie dopuszcza się składania ofert częściowych. W zakres przedmiotowego zadania wchodzą roboty ogólnobudowlane. Biorąc pod uwagę faktyczny zakres robót, dzielenie zamówienia na zamówienia dotyczące poszczególnych branż jest nieuzasadnione i powodowałoby komplikacje na etapie wykonawczym a w niektórych przypadkach uniemożliwiałyby wykonanie przedmiotowego zadania. Zakres zamówienia obejmuje roboty wielobranżowe, które wzajemnie się uzupełniają i warunkują. Tym samym z inżynierskiego punktu widzenia nie jest możliwy podział zamówienia na osobne etapy tak aby nie powodować komplikacji. Ponadto przedmiot zamówienia może być wykonany w całości przez MŚP.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 706020,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 845378,71 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 706020,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo-Usługowa Daniel Bartczak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6681005035

7.3.4) Miejscowość: Kiszewy

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 706020,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane