Wykonanie usług w zakresie utrzymania cmentarza komunalnego i zarządzania nim, utrzymania miejsc pamięci narodowej i grobów będących w utrzymaniu Miasta Inowrocławia

Miasto Inowrocław

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00332128
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00332128/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-09 09:18
Lokalizacja
Inowrocław, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6736f57b-38c9-4365-a4fd-553ddb5d2a6c
Identyfikator
5562638408
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi utrzymania cmentarzy

Wykonawcy

1 przyznane

INOWROCŁAWSKA GOSPODARKA KOMUNALNA I MIESZKANIOWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W INOWROCŁAWIUInowrocław, PL · lot 0
940 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332128 z dnia 2026-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie usług w zakresie utrzymania cmentarza komunalnego i zarządzania nim, utrzymania miejsc pamięci narodowej i grobów będących w utrzymaniu Miasta Inowrocławia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Inowrocław

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350725

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Ratuszowa 36

1.5.2.) Miejscowość: Inowrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 52 35 55 250

1.5.8.) Numer faksu: 52 35 55 233

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@inowroclaw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.inowroclaw.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie usług w zakresie utrzymania cmentarza komunalnego i zarządzania nim, utrzymania miejsc pamięci narodowej i grobów będących w utrzymaniu Miasta Inowrocławia

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6736f57b-38c9-4365-a4fd-553ddb5d2a6c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332128

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00056507/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.5 Usługi w zakresie utrzymaniu cmentarza komunalnego i zarządzania nim, utrzymania miejsc pamięci narodowej i grobów będących w utrzymaniu Miasta Inowrocławia oraz chowaniu dzieci martwo urodzonych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00607330

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie w trybie z wolnej ręki zostanie udzielone na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień
publicznych.
Spełnione są łącznie następujące warunki:
1) zamówienie udzielane jest przez Zamawiającego (Miasto Inowrocław), o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy
Prawo zamówień publicznych, osobie prawnej – Inowrocławskiej Gospodarce Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w
Inowrocławiu (IGKiM);
2) kontrolę prawną nad IGKiM sprawuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w
Inowrocławiu (PGKiM), odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, na dominującym wpływie na cele
strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami IGK, natomiast Miasto Inowrocław sprawuje taką
kontrolę nad PGKiM;
3) ponad 90 % działalności IGKiM dotyczy wykonywania zadań powierzonych
jej przez Miasto Inowrocław;
4) w IGKiM nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZP.271.1.88.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie usług w zakresie utrzymania cmentarza komunalnego i zarządzania nim, utrzymania miejsc pamięci narodowej i grobów będących w utrzymaniu Miasta Inowrocławia oraz chowania dzieci martwo urodzonych, które nie zostały odebrane przez osoby uprawnione, o których mowa w art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 576 i z 2025 r. poz. 637) oraz aktami wykonawczymi do tej ustawy w terminie od 1 stycznia 2026 r. do 30 czerwca 2028 r.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. W zakresie utrzymania cmentarza komunalnego i zarządzania nim:
1) opracowywanie planu zagospodarowania cmentarza i przygotowanie miejsca na kwatery,
2) wskazywanie miejsca pod groby ziemne i grobowce,
3) bieżący przegląd Domu Przedpogrzebowego i zgłaszanie Zamawiającemu (drogą elektroniczną) konieczności konserwacji i naprawy instalacji elektrycznej, sprzętu i wyposażenia Domu Przedpogrzebowego oraz urządzeń sanitarnych,
4) dokonywanie przeglądów technicznych Domu Przedpogrzebowego wynikających z przepisów prawa budowlanego,
5) udostępnianie i przygotowanie kaplicy do uroczystości pogrzebowych,
6) wykonywanie niezbędnych, bieżących napraw obiektów i elementów wyposażenia cmentarza, przy jednoczesnym powiadomieniu pracownika Wydziału Gospodarki Komunalnej, Środowiska
i Rolnictwa Urzędu Miasta Inowrocławia – Referatu Gospodarki Komunalnej drogą elektroniczną
o niezbędnych zakupach materiałów oraz usług z określeniem ich szacunkowej wartości,
7) utrzymanie porządku w pomieszczeniach gospodarczych znajdujących się na terenie cmentarza oraz bieżące sprzątanie, mycie okien, drzwi itp.,
8) bieżące utrzymanie czystości na terenie cmentarza tj. zamiatanie alejek i ich odśnieżanie w okresie zimowym, w przypadku alejek i ścieżek nieutwardzonych - wyrównywanie nawierzchni dla ułatwienia spływu wód opadowych, likwidowanie zastoisk wody, śniegu, gołoledzi, usuwanie zarastania brzegów nawierzchni w przypadku braku obrzeży trawnikowych, odchwaszczanie nawierzchni, wyrównywanie, poziomowanie i wymiana uszkodzonych obrzeży trawnikowych i krawężników,
9) utrzymanie czystości i porządku wokół Domu Przedpogrzebowego, w tym zamiatanie, odśnieżanie,
10) wykonywanie prac pielęgnacyjno-konserwacyjnych zieleni w tym m.in. koszenie, obsada roślin, podlewanie, pielenie alej i kwater, odchwaszczanie kwietników oraz skupin drzew i krzewów, wysiew traw, koszenie i grabienie trawników, wygrabianie i zamiatanie liści, pielęgnacja rabat, wykonywanie oprysków chwastobójczych,
11) przeprowadzanie wycinki i przycinki drzew i krzewów oraz usuwanie wywrotów drzew i złomów, w uzgodnieniu z pracownikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Inowrocławia – Referatu Środowiska i Rolnictwa,
12) zapewnienie dostatecznej ilości kontenerów na odpady, utrzymanie porządku wokół nich oraz bieżące usuwanie odpadów i ich wywóz,
13) utrzymanie i pielęgnacja grobów,
14) bieżące naprawy i konserwacja opłotowania,
15) zabezpieczenie ciągłej dostawy wody i ponoszenia kosztów jej zużycia,
16) ponoszenie kosztów za zużytą energię elektryczną,
17) utrzymanie i konserwacja urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych - zapewnienie możliwości korzystania z tych punktów,
18) przegląd i konserwacja sprzętu gaśniczego,
19) sprzątanie, dezynfekcja i utrzymanie właściwej temperatury w kaplicy cmentarnej;
20) sprawowanie kontroli nad przestrzeganiem regulaminu cmentarza,
21) niezwłoczne powiadamianie pracownika Wydziału Gospodarki Komunalnej, Środowiska
i Rolnictwa Urzędu Miasta Inowrocławia – Referatu Gospodarki Komunalnej o zaistniałych awariach, dewastacjach itp., których wykonanie nie obciąża IGKiM Sp. z o. o.,
22) prowadzenie pełnej, zgodnej z aktualnymi w tym zakresie przepisami prawa dokumentacji cmentarnej tj. ksiąg osób pochowanych, księgi grobów, księgi cmentarnej,
23) terminowy pobór opłat za usługi cmentarne i pogrzebowe świadczone na Cmentarzu Komunalnym zgodnie z obowiązującą uchwałą Rady Miejskiej Inowrocławia w sprawie ustalenia wysokości opłat za usługi cmentarne świadczone na Cmentarzu Komunalnym w Inowrocławiu,
24) przedstawianie dziennego, szczegółowego harmonogramu planowanych usług oraz planowanych niezbędnych do prawidłowego wykonania usług zakupów. W przypadku braku akceptacji wskazanych prac i zakupów, naczelnika bądź kierownika w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Środowiska
i Rolnictwa Urzędu Miasta Inowrocławia, wprowadza zmiany w przedstawionym harmonogramie, które IGKiM Sp. z o. o. jest zobligowany uwzględnić,
25) zakres planowanych prac wymaga uzgodnienia z kierownikiem Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Inowrocławia,
26) wykonywanie dodatkowych usług związanych z realizacją czynności objętych umową po otrzymaniu drogą elektroniczną zlecenia cząstkowego z Wydziału Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Inowrocławia, w terminie określonym w zleceniu,
27) informowanie drogą elektroniczną Wydziału Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa o braku możliwości wykonania zlecenia cząstkowego, do dwóch dni po otrzymaniu zlecenia cząstkowego, z określeniem przyczyn. W przypadku braku przekazania stosownej informacji zlecenie cząstkowe uznaje się za przyjęte,
28) niezwłoczne informowanie za pomocą e-maila kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Inowrocławia,
o sposobie i terminie wykonania zlecenia cząstkowego,
29) realizacja wniosków i zaleceń Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, wynikających z kontroli doraźnych i okresowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 98371111-5 - Usługi utrzymania cmentarzy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 940000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 940000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 940000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Inowrocławska Gospodarka Komunalna i Mieszkaniowa sp. z o.o. w Inowrocławiu

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5562766247

7.3.3) Ulica: ul. ks. Piotra Wawrzyniaka 33

7.3.4) Miejscowość: Inowrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 88-100

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 940000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2028-06-30
2026-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi