Zakup i dostawa sprzętu do obserwacji astronomicznych oraz astrofotografii w ramach projektu „Młyn Energii – dostosowanie obiektu Młyna Górnego w Grudziądzu do funkcji kulturalno-edukacyjnych”.

Kujawsko-Pomorska Akademia Innowacji

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00332203
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00332203/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-09 09:31
Lokalizacja
Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dd18fe8b-890f-4bb3-a11d-62c49f4c5782
Identyfikator
9562386386
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

TeleskopyPrzyrządy astronomiczne i optyczneFiltry optyczneUrządzenia zdalnie sterowane

Wykonawcy

3 przyznane

TS2 SPACE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
74 999 PLN
DELTA OPTICAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAMińsk Mazowiecki, PL · lot 1
18 689,11 PLN
DELTA OPTICAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAMińsk Mazowiecki, PL · lot 2
3629,42 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332203 z dnia 2026-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa sprzętu do obserwacji astronomicznych oraz astrofotografii w ramach projektu „Młyn Energii – dostosowanie obiektu Młyna Górnego w Grudziądzu do funkcji kulturalno-edukacyjnych”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Kujawsko-Pomorska Akademia Innowacji

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 526048784

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Szosa Bydgoska 52

1.5.2.) Miejscowość: Toruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.kubny@akademiakpai.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://akademiakpai.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1321772

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa sprzętu do obserwacji astronomicznych oraz astrofotografii w ramach projektu „Młyn Energii – dostosowanie obiektu Młyna Górnego w Grudziądzu do funkcji kulturalno-edukacyjnych”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dd18fe8b-890f-4bb3-a11d-62c49f4c5782

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332203

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00109324/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Zakup i dostawa sprzętu do obserwacji astronomicznych oraz astrofotografii w ramach projektu „Młyn Energii – dostosowanie obiektu Młyna Górnego w Grudziądzu do funkcji kulturalno-edukacyjnych”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Młyn Energii–dostosowanie obiektu Młyna Górnego w Grudziądzu do funkcji kulturalno-edukacyjnych”,Program Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027,Priorytet 6. Fundusze europejskie na rzecz zwiększenia dostępności regionalnej infrastruktury dla mieszkańców, Działanie 6.12 Wsparcie Instytucji Kultury.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275475

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KPAI.ZP.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 72700,08 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1 – Zakup i dostawa sprzętu do obserwacji astronomicznych oraz astrofotografii.
1) Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 1.1. do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. Rodzaj asortymentu i ilości:
- teleskop słoneczny 130/910 Ha – 1 szt.;
- moduł filtra Ca-K z zestawem konwertującym do teleskopu słonecznego – 1 szt.
2) Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przedmiotu zamówienia o parametrach przewyższających wymagania Zamawiającego, o współczesnych wymaganiach technologicznych, spełniającego, co najmniej wymagania minimalne określone w załączniku nr 1.1. do SWZ i nie gorszego w zakresie jakości i uwarunkowań technicznych,
przy zachowaniu jego odpowiedniej funkcjonalności i przeznaczenia.
3) Zamawiający wymaga, aby dane podane przez Wykonawcę w załączniku nr 2.1. do SWZ – Formularz ofertowy – część szczegółowa, jednoznacznie i precyzyjnie wskazywały przedmiot zamówienia. Podane dane muszą pozwolić Zamawiającemu na jednoznaczną identyfikację przedmiotu zamówienia w zakresie konfiguracji zgodnej z wymaganiami Zamawiającego
za pomocą ogólnie dostępnych sposobów (np. model przedmiotu zamówienia i nazwa producenta, link do opisu przedmiotu zamówienia, adres strony internetowej itp.) w celu sprawdzenia poprawności jego parametrów z wymaganiami SWZ. W przypadku, gdy podany przez Wykonawcę model czy nazwa przedmiotu zamówienia nie obrazują w pełni spełnienia wymagań zamawiającego należy wskazać dane techniczne w zakresie konfiguracji i akcesoriów przedmiotu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38635000-5 - Teleskopy

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

38630000-0 - Przyrządy astronomiczne i optyczne

38623000-8 - Filtry optyczne

4.5.5.) Wartość części: 52091,91 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2 – Zakup i dostawa sprzętu do obserwacji astronomicznych oraz astrofotografii.
1) Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 1.2. do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. Rodzaj asortymentu i ilość: teleskop słoneczny 100 Ha – 1 szt.
2) Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przedmiotu zamówienia o parametrach przewyższających wymagania Zamawiającego, o współczesnych wymaganiach technologicznych, spełniającego, co najmniej wymagania minimalne określone w załączniku nr 1.2. do SWZ i nie gorszego w zakresie jakości i uwarunkowań technicznych, przy zachowaniu jego odpowiedniej funkcjonalności i przeznaczenia.
3) Zamawiający wymaga, aby dane podane przez Wykonawcę w załączniku nr 2.2. do SWZ – Formularz ofertowy – część szczegółowa, jednoznacznie i precyzyjnie wskazywały przedmiot zamówienia. Podane dane muszą pozwolić Zamawiającemu na jednoznaczną identyfikację przedmiotu zamówienia w zakresie konfiguracji zgodnej z wymaganiami Zamawiającego za pomocą ogólnie dostępnych sposobów (np. model przedmiotu zamówienia i nazwa producenta, link do opisu przedmiotu zamówienia, adres strony internetowej itp.) w celu sprawdzenia poprawności jego parametrów z wymaganiami SWZ. W przypadku, gdy podany przez Wykonawcę model czy nazwa przedmiotu zamówienia nie obrazują w pełni spełnienia wymagań zamawiającego należy wskazać dane techniczne w zakresie konfiguracji i akcesoriów przedmiotu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38635000-5 - Teleskopy

4.5.5.) Wartość części: 17145,02 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 3 – Zakup i dostawa sprzętu do obserwacji astronomicznych oraz astrofotografii.
1) Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 1.3. do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. Rodzaj asortymentu i ilości:
- zestaw 4 okularów do teleskopu – 1 komplet;
- kontroler WiFi do astrofotografii – 1 szt.
2) Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przedmiotu zamówienia o parametrach przewyższających wymagania Zamawiającego, o współczesnych wymaganiach technologicznych, spełniającego, co najmniej wymagania minimalne określone w załączniku nr 1.3. do SWZ i nie gorszego w zakresie jakości i uwarunkowań technicznych, przy zachowaniu jego odpowiedniej funkcjonalności i przeznaczenia.
3) Zamawiający wymaga, aby dane podane przez Wykonawcę w załączniku nr 2.3. do SWZ – Formularz ofertowy – część szczegółowa, jednoznacznie i precyzyjnie wskazywały przedmiot zamówienia. Podane dane muszą pozwolić Zamawiającemu na jednoznaczną identyfikację przedmiotu zamówienia w zakresie konfiguracji zgodnej z wymaganiami Zamawiającego za pomocą ogólnie dostępnych sposobów (np. model przedmiotu zamówienia i nazwa producenta, link do opisu przedmiotu zamówienia, adres strony internetowej itp.) w celu sprawdzenia poprawności jego parametrów z wymaganiami SWZ. W przypadku, gdy podany przez Wykonawcę model czy nazwa przedmiotu zamówienia nie obrazują w pełni spełnienia wymagań zamawiającego należy wskazać dane techniczne w zakresie konfiguracji i akcesoriów przedmiotu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38630000-0 - Przyrządy astronomiczne i optyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

38820000-9 - Urządzenia zdalnie sterowane

4.5.5.) Wartość części: 3463,15 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 61848,09 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 74999,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 74999,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TS2 Space Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7010612151

7.3.3) Ulica: Aleja Jerozolimskie 65/79

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-697

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 74999,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 35 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 18689,11 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 23510,22 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 18689,11 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Delta Optical Sp. z o.o. Sp. k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8222047012

7.3.3) Ulica: ul. Piękna 1, Nowe Osiny

7.3.4) Miejscowość: Mińsk Mazowiecki

7.3.5) Kod pocztowy: 05-300

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 18689,11 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 35 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3629,42 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3629,42 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3629,42 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Delta Optical Sp. z o.o. Sp.k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8222047012

7.3.3) Ulica: ul. Piękna 1, Nowe Osiny

7.3.4) Miejscowość: Mińsk Mazowiecki

7.3.5) Kod pocztowy: 05-300

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3629,42 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 35 dni

2026-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy