Przygotowanie, dostarczanie, wydawanie posiłków oraz odbiór resztek żywnościowych do Przedszkola Miejskiego nr 31 Bajkowa Kraina w Słupsku

Przedszkole Miejskie nr 31 "Bajkowa Kraina" w Słupsk

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00332273
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00332273/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-09 09:47
Lokalizacja
Słupsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2e70fe0d-a017-4c8f-828c-8ede45959ad8
Identyfikator
8393129165
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi przygotowywania posiłkówUsługi gotowania posiłkówUsługi dostarczania posiłków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332273 z dnia 2026-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przygotowanie, dostarczanie, wydawanie posiłków oraz odbiór resztek żywnościowych do Przedszkola Miejskiego nr 31 Bajkowa Kraina w Słupsku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedszkole Miejskie nr 31 "Bajkowa Kraina" w Słupsk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 221114592

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: W. Witosa 1

1.5.2.) Miejscowość: Słupsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-200

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pm31slupsk@wp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: edu.slupsk.eu/placowki/520/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2e70fe0d-a017-4c8f-828c-8ede45959ad8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przygotowanie, dostarczanie, wydawanie posiłków oraz odbiór resztek żywnościowych do Przedszkola Miejskiego nr 31 Bajkowa Kraina w Słupsku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2e70fe0d-a017-4c8f-828c-8ede45959ad8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332273

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00293460/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Przygotowanie, dostarczanie, wydawanie posiłków oraz odbiór resztek żywnościowych do Przedszkola Miejskiego nr 31 Bajkowa Kraina w Słupsku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00293854

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne świadczenie usług cateringowych polegających na przygotowywaniu, dostarczeniu i wydaniu posiłków do Przedszkola Miejskiego nr 31 „Bajkowa Kraina" oraz odbioru odpadów pokonsumpcyjnych (resztek żywieniowych), rozpoczynając od dnia 01.09.2026 r. do dnia 31.08.2027 r. (z uwzględnieniem wakacji oraz innych dni wolnych) oraz dodatkowych usług wskazanych w pozostałych zapisach SWZ i OPZ. Zamawiający jednocześnie wskazuje, iż w okresie wakacyjnym przez jeden miesiąc przedszkole będzie nieczynne i w tym okresie usługi nie będą realizowane, wobec tego Zamawiający poinformuje Wykonawcę o terminie przerwy wakacyjnej ( termin zależy od decyzji Prezydenta Miasta Słupska)
Szacunkowa ilość posiłków powinna być zgodna z niżej wskazanym zapotrzebowaniem:
szacunkowa liczba osób: 100;
szacunkowa liczba dni, w których będą dostarczane posiłki : 260 dni;
szacunkowa liczba dostarczanych posiłków w okresie trwania umowy:
rok szkolny 2026/2027 – 26.000
minimalna ilość Dziennych Zestawów Posiłków – 15.000
Zakres Dziennego Zestawu Posiłku określa zapis - 4.6 SWZ
Świadczenie usług cateringowych obejmuje: przygotowanie, dostarczenie i podawanie posiłków w siedzibie Zamawiającego oraz odbiór odpadów pokonsumpcyjnych (resztek żywieniowych).
Jeden Zestaw Dziennego Posiłku obejmuje następujące posiłki: I śniadanie, II śniadanie, obiad składający się z dwóch dań i podwieczorek.
Zamawiający zastrzega, iż transport zestawów Dziennego Zestawu Posiłku musi odbywać się w 3 (trzech) częściach/etapach (trzykrotnie w ciągu jednej dostawy Dziennego Zestawu Posiłku:
część I/etap : dostarczenie śniadania oraz II śniadania;
część II/etap : odbiór odpadów pokonsumpcyjnych i pojemników po śniadaniu I i II oraz dostarczenie obiadu i podwieczorku;
część III/etap : odbiór odpadów pokonsumpcyjnych i pojemników po obiedzie.

Zamawiający wskazuje, iż Wykonawca dodatkowo winien zapewnić nieograniczony dostęp do wody pitnej, tj. dystrybutor z wodą na każdej z czterech sal przedszkolnych. Zapewnienie wody pitnej winno zabezpieczać nieograniczone potrzeby zapewnienia wody pitnej dla 100 osób na cały dzień.
Wykonawca zapewnia obsługę wydania i odbioru dostawy (w tym odbioru odpadów i pojemników), a także wydania i podawania Zestawów Dziennych Posiłków dla wszystkich odbiorców (konsumentów/ dzieci), sprzątanie i porządkowanie miejsc wydania posiłków, a także wykonanie innych czynności niezbędnych do realizacji umowy zgodnie z jej celem i istotą. Wykonawca w celu realizacji obowiązków wskazanych w zdaniu poprzednim zobowiązany jest do oddelegowania pracownika do siedziby Zamawiającego. Który to pracownik zobowiązany jest do pobytu w siedzibie Zamawiającego od godziny 8.00 -15.00. Pracownik winien stosować się do poleceń Zamawiającego wydawanych w celu realizacji obowiązków wynikających z umowy. Zamawiający nie dopuszcza realizacji zamówienia przez osoby karane, figurujące w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym - dotyczy osoby wskazane w zdaniu poprzednim. Ww. osoba przed zatrudnieniem powinni obowiązkowo zostać zweryfikowani przez Wykonawcę w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Wykonawca przed realizacją umowy winien przedłożyć zaświadczenie o niekaralności w ww. zakresie z Krajowego Rejestru Karnego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55322000-3 - Usługi gotowania posiłków

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U z 2026 r., poz. 793), ponieważ oferta z najniższą ceną niepodlegająca odrzuceniu, tj.
451.526,40 zł przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na realizację ww. zamówienia wynosi 401.247,00 zł brutto.
W związku z powyższym, zgodnie ze wskazanym ww. przepisie cyt. "cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub
oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty".

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

2026-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi