Awaryjna naprawa dachu i/lub obróbek blacharskich w Zespole Szkół Poligraficzno-Mechanicznych im. Armii Krajowej w Katowicach

Zespół Szkół Poligraficzno - Mechanicznych im. Armii Krajowej w Katowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00332351
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00332351/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-09 10:01
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2f11dc53-f53f-4efd-a95e-c7ef18901c22
Identyfikator
9541002191
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneKładzenie płytekInstalowanie drzwi

Wykonawcy

1 przyznane

KEMP TECHNOLOGIC ZBIGNIEW DĄBROWSKI SPÓŁKA KOMANDYTOWABędzin, PL · lot 0
440 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332351 z dnia 2026-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Awaryjna naprawa dachu i/lub obróbek blacharskich w Zespole Szkół Poligraficzno-Mechanicznych im. Armii Krajowej w Katowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkół Poligraficzno - Mechanicznych im. Armii Krajowej w Katowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000695491

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-761

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zspm.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zspm.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/cuw_katowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Awaryjna naprawa dachu i/lub obróbek blacharskich w Zespole Szkół Poligraficzno-Mechanicznych im. Armii Krajowej w Katowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2f11dc53-f53f-4efd-a95e-c7ef18901c22

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332351

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274949

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/399/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2.3. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych oraz elektrycznych w ramach awaryjnej naprawy poszycia dachowego, systemu odprowadzenia wód opadowych, obróbek blacharskich oraz instalacji odgromowej na budynku Warsztatów (ul. Książęca 27) (z wyłączeniem dachu nad naświetlem) oraz na Łączniku Zespołu Szkół Poligraficzno-Mechanicznych.
Głównym celem zamówienia jest likwidacja nieszczelności i awarii poprzez demontaż uszkodzonych elementów, montaż nowej konstrukcji wsporczej pod obróbki, ułożenie termoizolacji ze styropapy z wyprofilowaniem spadków oraz wykonanie nowego, szczelnego pokrycia z wysokiej jakości papy termozgrzewalnej, a także odtworzenie instalacji odgromowej wraz z badaniami odbiorczymi.
SZCZEGÓŁOWY ZAKRES RZECZOWY ZAMÓWIENIA:
Część I: BUDYNEK WARSZTATÓW (z wyłączeniem dachu nad naświetlem)
A. Branża budowlana:
1. Roboty rozbiórkowe i demontażowe:
o Demontaż istniejących rynien, rur spustowych oraz desek czołowych.
o Rozbiórka zużytych elementów deski czołowej.
o Częściowa rozbiórka uszkodzonej styropapy.
o Rozbiórka nieszczelnych obróbek blacharskich oraz zniszczonych warstw pokrycia z papy.
o Wywóz, transport i legalna utylizacja gruzu oraz odpadów pobudowlanych wraz z pokryciem kosztów ich składowania.
2. Roboty montażowe i wykończeniowe:
o Montaż krawędziaków za pomocą stalowych kątowników do stropu dachu.
o Montaż nowej deski czołowej i pasa nadrynnowego do uprzednio zamontowanych krawędziaków.
o Montaż blachy trapezowej na gzymsie.
o Montaż styropapy przy użyciu kołków montażowych oraz kleju bitumicznego, z dodatkowym domocowaniem do stropu kołkami teleskopowymi.
o Montaż systemu rynien, rur spustowych z blachy powlekanej oraz czyszczaków.
o Montaż wykończeniowych obróbek blacharskich (pasa nadrynnowego, deski czołowej).
o Pokrycie dachu papą termozgrzewalną modyfikowaną SBS o parametrach minimalnych PYE PV 200 S 52 (lub równoważną*).
o Wykonanie szczelnych obróbek papowych.
o Montaż listew mocujących obróbki papowe z uszczelnieniem ich górnej krawędzi kitem stałoplastycznym odpornym na czynniki atmosferyczne.
o Montaż kominków odpowietrzających i wentylacyjnych połaci dachowej.
Część II: ŁĄCZNIK
A. Branża budowlana:
1. Roboty rozbiórkowe i demontażowe:
o Demontaż istniejących rynien, rur spustowych oraz desek czołowych.
o Częściowa rozbiórka uszkodzonej styropapy oraz zniszczonych obróbek blacharskich i starej papy.
o Wywóz i utylizacja gruzu oraz powstałych odpadów budowlanych zgodnie z przepisami o odpadach.
2. Roboty montażowe i wykończeniowe:
o Montaż krawędziaków za pomocą stalowych kątowników do stropu dachu oraz montaż nowej deski czołowej do krawędziaków.
o Montaż blachy trapezowej na gzymsie łącznika oraz rynien i rur spustowych z blachy powlekanej.
o Profilowanie i ukształtowanie spadków dachu w celu prawidłowego odprowadzenia wody za pomocą styropapy/klinów styropianowych.
o Montaż i domocowanie mechaniczne styropapy do stropu przy użyciu kołków teleskopowych.
o Kompleksowy montaż rynien, rur spustowych oraz czyszczaków.
o Montaż wykończeniowych obróbek blacharskich.
o Pokrycie dachu papą termozgrzewalną typu minimum PYE PV 200 S 52 (lub równoważną*) wraz z wykonaniem obróbek papowych.
o Montaż listew mocujących obróbki papowe wraz z uszczelnieniem kitem stałoplastycznym.
Część III: BUDYNEK WARSZTATÓW + ŁĄCZNIK
B. Branża elektryczna:
1. Bezpieczny demontaż istniejącej instalacji odgromowej nienaprężonej na wspornikach na czas prowadzenia prac dekarskich.
2. Montaż nowej instalacji odgromowej nienaprężonej na dedykowanych wspornikach dostosowanych do nowego pokrycia dachowego.
3. Przeprowadzenie powykonawczych pomiarów kontrolnych instalacji odgromowej (rezystancji uziomu) zakończone sporządzeniem i przekazaniem Zamawiającemu oficjalnego protokołu z pomiarów podpisanego przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami (D+E).
* Uwaga: Pokrycie dachu papą termozgrzewalną wierzchniego krycia, modyfikowaną elastomerem SBS, na osnowie z poliestru o parametrach minimalnych odpowiadających klasie PYE PV 200 S 52 lub równoważną, o parametrach nie gorszych niż:
• Grubość papy: min. 5,2 mm,
• Rodzaj osnowy: włóknina poliestrowa (wzmocniona/stabilizowana) o gramaturze min. 200 g/m²,
• Gatunek asfaltu: modyfikowany elastomerem SBS,
• Giętkość w niskiej temperaturze: min. -20°C (lub -25°C dla wyższej jakości),
• Maksymalna siła rozciągająca (wzdłuż / w poprzek): min. 700 N/50mm / 500 N/50mm,
• Odporność na spływanie w podwyższonej temperaturze: min. +100°C.


Szczegółowy zakres robót został opisany w dokumentacji projektowej stanowiący załącznik Nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45431000-7 - Kładzenie płytek

45421131-1 - Instalowanie drzwi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 440000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 440000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 440000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KEMP TECHNOLOGIC Spółka Komandytowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 625-248-20-13

7.3.3) Ulica: Sączewskiego 7

7.3.4) Miejscowość: Będzin

7.3.5) Kod pocztowy: 42-500

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 440000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-10

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane