Dostawa wraz z montażem mebli, sprzętu do terapii Biofeedback oraz pomocy dydaktycznych na potrzeby placówek oświatowych w Wiszni Małej i Psarach
Gmina Wisznia Mała
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00332414
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00332414/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-09 10:12
- Lokalizacja
- Wisznia Mała, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ba7c79e3-7956-4bf8-ad7c-e988e6ab91e3
- Identyfikator
- 9151603764
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332414 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wraz z montażem mebli, sprzętu do terapii Biofeedback oraz pomocy dydaktycznych na potrzeby placówek oświatowych w Wiszni Małej i Psarach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wisznia Mała
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934897
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wrocławska 9
1.5.2.) Miejscowość: Wisznia Mała
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-114
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@wiszniamala.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wiszniamala.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/715aef55-121d-4a4e-900e-f11e02cc8dcf1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa wraz z montażem mebli, sprzętu do terapii Biofeedback oraz pomocy dydaktycznych na potrzeby placówek oświatowych w Wiszni Małej i Psarach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ba7c79e3-7956-4bf8-ad7c-e988e6ab91e3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332414
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056772/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Dostawa wraz z montażem sprzętu multimedialnego oraz pomocy dydaktycznych na potrzeby placówek oświatowych w Wiszni Małej i Psarach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie współfinansowane z projektu pn.: „Rozwój edukacji : przedszkolnej w gminach Czernica, Długołęka, Oleśnica (gmina wiejska), Sobótka, Wisznia Mała, Zawonia i Żórawina”. Zadanie współfinansowane z projektu pn. "Nowa Edukacja w gminie Wisznia Mała"2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00130603
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem mebli, sprzętu do terapii Biofeedback oraz pomocy dydaktycznych na potrzeby placówek oświatowych w Wiszni Małej i Psarach obejmującego:Część 1 - Dostawa wraz z montażem sprzętu do terapii Biofeedback.
Zadanie realizowane w ramach projektu pn.: "Rozwój edukacji przedszkolnej w gminach Czernica, Długołęka, Oleśnica (gmina wiejska), Sobótka, Wisznia Mała, Zawonia i Żórawina".
2. Szczegółowy opis przedmiotu umowy określony został w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), który stanowi integralną część niniejszej umowy.
3. Dostawa obejmuje transport do bezpośredniego użytkowania, wniesienie wyposażenia oraz wszystkie inne koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia i wymogami stawianymi przez Zmawiającego, określonych w SWZ i w niniejszej umowie. Zamawiający nie dopuszcza realizacji dostaw za pośrednictwem firmy kurierskiej. Przesyłki wysyłane za pomocą firmy kurierskiej nie będą odbierane przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 33124100-6 - Urządzenia diagnostyczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
30200000-1 - Urządzenia komputerowe
32321000-9 - Telewizyjny sprzęt projekcyjny
4.5.5.) Wartość części: 9755,28 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem mebli, sprzętu do terapii Biofeedback oraz pomocy dydaktycznych na potrzeby placówek oświatowych w Wiszni Małej i Psarach obejmującego:Część 2 - Dostawa wraz z montażem mebli i pomocy dydaktycznych na potrzeby oddziałów wychowania przedszkolnego w Psarach.
Zadanie realizowane w ramach projektu pn.: "Rozwój edukacji przedszkolnej w gminach Czernica, Długołęka, Oleśnica (gmina wiejska), Sobótka, Wisznia Mała, Zawonia i Żórawina"
2. Szczegółowy opis przedmiotu umowy określony został w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), który stanowi integralną część niniejszej umowy.
3. Dostawa obejmuje transport do bezpośredniego użytkowania, wniesienie wyposażenia oraz wszystkie inne koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia i wymogami stawianymi przez Zmawiającego, określonych w SWZ i w niniejszej umowie. Zamawiający nie dopuszcza realizacji dostaw za pośrednictwem firmy kurierskiej. Przesyłki wysyłane za pomocą firmy kurierskiej nie będą odbierane przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39162100-6 - Pomoce dydaktyczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny
4.5.5.) Wartość części: 21968,28 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem mebli, sprzętu do terapii Biofeedback oraz pomocy dydaktycznych na potrzeby placówek oświatowych w Wiszni Małej i Psarach obejmującego:Część 3 - Dostawa wraz z montażem mebli i pomocy dydaktycznych na potrzeby Szkoły Podstawowej w Psarach i Wiszni Małej
Zadanie realizowane w ramach projektu pn.: "Nowa Edukacja w gm. Wisznia Mała"
2. Szczegółowy opis przedmiotu umowy określony został w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), który stanowi integralną część niniejszej umowy.
3. Dostawa obejmuje transport do bezpośredniego użytkowania, wniesienie wyposażenia oraz wszystkie inne koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia i wymogami stawianymi przez Zmawiającego, określonych w SWZ i w niniejszej umowie. Zamawiający nie dopuszcza realizacji dostaw za pośrednictwem firmy kurierskiej. Przesyłki wysyłane za pomocą firmy kurierskiej nie będą odbierane przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39162100-6 - Pomoce dydaktyczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny
4.5.5.) Wartość części: 33660,89 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem mebli, sprzętu do terapii Biofeedback oraz pomocy dydaktycznych na potrzeby placówek oświatowych w Wiszni Małej i Psarach obejmującego:Część 4 - Dostawa sprzętu i oprogramowania multimedialnego na potrzeby Szkoły Podstawowej w Psarach i Wiszni Małej
Zadanie realizowane w ramach projektu pn.: "Nowa Edukacja w gm. Wisznia Mała"
2. Szczegółowy opis przedmiotu umowy określony został w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), który stanowi integralną część niniejszej umowy.
3. Dostawa obejmuje transport do bezpośredniego użytkowania, wniesienie wyposażenia oraz wszystkie inne koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia i wymogami stawianymi przez Zmawiającego, określonych w SWZ i w niniejszej umowie. Zamawiający nie dopuszcza realizacji dostaw za pośrednictwem firmy kurierskiej. Przesyłki wysyłane za pomocą firmy kurierskiej nie będą odbierane przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
32322000-6 - Urządzenia multimedialne
39162100-6 - Pomoce dydaktyczne
4.5.5.) Wartość części: 45514,62 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu na przedmiotowe postępowanie do Zamawiającego wpłynęły dwie oferty.
W toku badania i oceny ofert Zamawiający stwierdził, że Wykonawca Biomed Neurotechnologie Sp. z o.o. Sp. j., z siedzibą we Wrocławiu, w Tabeli szczegółowej wyceny zadania stanowiącej załącznik do formularza oferty, pod wierszem pn. „Zestaw Biofeedback – 1 komplet” dodał dodatkowy wiersz pn. „Zestaw komputerowy – 1 komplet”.
Zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia (OPZ), w ramach zestawu biofeedback Wykonawca zobowiązany był dostarczyć komplet obejmujący urządzenie biofeedback, monitor oraz laptop wraz z oprogramowaniem. Tym samym zestaw komputerowy stanowił integralny element zestawu biofeedback i powinien zostać uwzględniony w jego cenie.
Dodanie odrębnego wiersza dla zestawu komputerowego skutkuje zmianą zakresu zamówienia oraz prowadzi do nieprawidłowego wyliczenia ceny oferty. Powyższe oznacza, że treść oferty nie odpowiada warunkom zamówienia, a stwierdzonych nieprawidłowości nie można poprawić na podstawie art. 223 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Mając na uwadze powyższe, Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy Biomed Neurotechnologie Sp. z o.o. Sp. j. na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 oraz pkt 10 ustawy Prawo zamówień publicznych, jako niezgodną z warunkami zamówienia oraz zawierającą błędy w obliczeniu ceny.
Oferta drugiego Wykonawcy, tj. Altare Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach, nie podlega odrzuceniu, jednak jej cena przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym, działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 17142,12 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 26530,81 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 17984,28 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Drzewiarz-Bis Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 4660270038
7.3.3) Ulica: K. Wyszyńskiego 46A
7.3.4) Miejscowość: Lipno
7.3.5) Kod pocztowy: 87-600
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 17984,28 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, w wyznaczonym terminie składania ofert, do Zamawiającego wpłynęło 5 ofert. W toku czynności badania i oceny ofert jako najkorzystniejsza wybrana została oferta złożona przez Wykonawcę: EDU-Partner Agnieszka Skierka, ul. Starowiejska 105, 83-307 Kiełpino. Wykonawca ten uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego i odmówił jej podpisania.
Mając na uwadze powyższe, działając w trybie art. 263 ustawy PZP, Zamawiający w dniu 14 kwietnia 2026 r. dokonał ponownego wyboru oferty Wykonawcy, tj. firmy Saltar Sp. z o.o., ul. Barwinek 5/26, 25-150 Kielce. Kolejny Wykonawca również uchylił się od zawarcia umowy, informując, że odstępuje od podpisania umowy.
W związku z zaistniałą sytuacją, w dniu 21 maja 2026 r. Zamawiający ponowił procedurę i dokonał wyboru oferty kolejnego Wykonawcy – firmy Altare Sp. z o.o., ul. Warszawska 151, 25-547 Kielce. Ten Wykonawca także odmówił podpisania umowy i uchylił się od jej zawarcia.
W obecnym stanie rzeczy, ceny pozostałych w postępowaniu ofert, które nie podlegają odrzuceniu, istotnie przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 35922,15 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 46793,99 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 35922,15 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Moje Bambino Sp. zo.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7251933448
7.3.3) Ulica: Graniczna 46
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.5) Kod pocztowy: 93-248
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 35922,15 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |