Budowa drogi rowerowej od DW 221 Mały Klincz-Wielki Klincz przy drodze powiatowej 2201G

Powiat Kościerski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00332469
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00332469/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-09 10:23
Lokalizacja
Kościerzyna, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e31c37a7-1c4d-48fe-abc0-38b7ec411545
Identyfikator
5911569055
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychRoboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie mostów

Wykonawcy

1 przyznane

HENRYK CZARNOWSKIKALISZ, PL · lot 0
3 923 340,41 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332469 z dnia 2026-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi rowerowej od DW 221 Mały Klincz-Wielki Klincz przy drodze powiatowej 2201G

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Kościerski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675110

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 3-go Maja 9C, 83-400 Kościerzyna

1.5.2.) Miejscowość: Kościerzyna

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-400

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: j.grosz@powiatkoscierski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.koscierzyna.e-bip.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Składanie ofert następuje za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem internetowym: https://platformazakupowa.pl/pn/sp_koscierzyna

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi rowerowej od DW 221 Mały Klincz-Wielki Klincz przy drodze powiatowej 2201G

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e31c37a7-1c4d-48fe-abc0-38b7ec411545

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332469

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025962/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Budowa drogi rowerowej od DW 221 Mały Klincz - Wielki Klincz przy drodze powiatowej 2201G

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytetu 3. Fundusze europejskie dla mobilnego Pomorza, Działania 3.3 Mobilność miejska – ZIT poza terenem obszaru metropolitarnego, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00261642

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.272.18.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi powiatowej 2201G poprzez budowę drogi pieszo – rowerowej o nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, od DW221 do mostu na rzece Wierzyca w Wielkim Klinczu wraz z przebudową zjazdów na przyległe posesje, budową kanalizacji deszczowej, oznakowania pionowego i poziomego oraz jako koszty niekwalifikowane budowa zatok autobusowych i zjazdu po przeciwnej stronie niż droga pieszo - rowerowa. Ponadto, w ramach projektu zaplanowano przebudowę drogi powiatowej nr 2201G na odcinku ok. 155 m wraz z remontem mostu na rzece Wierzyca na granicy miejscowości Wielki Klincz i Mały Klincz.

W ramach projektu zaplanowano:
- usunięcie warstwy humusu
- usunięcie drzew z karczowaniem pni
- roboty ziemne, wykopy i nasypy
- profilowanie i zagęszczenie podłoża gruntowego pod warstwy konstrukcyjne
- budowa przepustu,
- ustawienie krawężników zwykłych, najazdowych, obrzeży na ławie betonowej z oporem
- wykonanie warstwy z mieszanki związanej cementem
- wykonanie podbudowy betonowej pod zatokę autobusową
- wykonanie podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C50/30
- wykonanie warstw wiążącej i ścieralnej
- oczyszczenie warstw bitumicznych
- pobocza gruntowe
- profilowanie skarp z humusowaniem i obsianiem nasionami traw
- oznakowanie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu
- kanalizacja deszczowa
- przebudowa kolizji z istniejącym uzbrojeniem.


Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera Dokumentacja projektowa, STWiORB, oraz przedmiary robót - stanowiąca załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45221110-6 - Roboty budowlane w zakresie mostów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3923340,41 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5374485,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3923340,41 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe, Ziemne, Melioracyjne i Ogólnobudowlane Henryk Czarnowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5911013240

7.3.3) Ulica: Jana Pawła II 16

7.3.4) Miejscowość: Kalisz

7.3.5) Kod pocztowy: 83-425

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3923340,41 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane