„Budowa przepompowni wody w m. Wolica”
GMINA CHĘCINY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00332500
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00332500/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-09 10:30
- Lokalizacja
- Chęciny, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-32abde1b-b8b2-430a-9374-d7e34c4fd9c1
- Identyfikator
- 9591672746
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332500 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa przepompowni wody w m. Wolica”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CHĘCINY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009722
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. 2 Czerwca 4
1.5.2.) Miejscowość: Chęciny
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-060
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@checiny.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.checiny.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.checiny.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa przepompowni wody w m. Wolica”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-32abde1b-b8b2-430a-9374-d7e34c4fd9c1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332500
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045208/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa przepompowni wody w m. Wolica
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00282731
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-IX.271.9.2026.KS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji jest budowa przepompowni wody wraz z odcinkami wodociągu technologicznego doprowadzającym i odprowadzającym wodę do przepompowni (ssawnym i tłocznym) w miejscowości Wolica, gmina Chęciny. Miejscem przyłączenia i zasilania przepompowni wody jest istniejąca sieć wodociągowa z rur PVC fi160 mm zlokalizowana na działce nr ewid. 646 w m. Wolica.
Zamierzenie budowlane obejmuje budowę:
1. Wodociągu (rurociąg ssący i tłoczny) z rur PE fi160 o łącznej długości L = 22,0 m
2. Przepompowni wody z zasilaniem elektrycznym:
a. komora przepompowni wody podziemna prefabrykowana o konstrukcji żelbetowej, o wymiarach wewn. 3,5 m x 2,5 m i wysokości 2,1 m wraz z wyposażeniem;
b. instalacja elektryczna zalicznikowa obejmująca zasilanie szafy sterowniczej przepompowni wody ze złącza kablowego zaprojektowanego w odrębnym opracowaniu kablem YKY 4x16 mm2.
Teren na którym zaprojektowano przepompownię wody wraz z rurociągami technologicznymi to teren zielony zlokalizowany na działce gminnej przy remizie OSP Wolica.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232152-2 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232151-5 - Roboty budowlane w zakresie węzłów do przepompowywania wody
45232460-4 - Roboty sanitarne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 260 ust. 1 w zw. z art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (ustawa Pzp), Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie. Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.UZASADNIENIE FAKTYCZNE
Zamawiający Gmina Chęciny wszczął postępowanie w trybie podstawowym (art.275 pkt 1 ustawy Pzp) poprzez zamieszczenie ogłoszenia o zamówieniu oraz udostępnienie Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) na platformie zakupowej prowadzonego postępowania.
W toku procedury ujawniono, że na platformie zakupowej nie opublikowano Załącznika nr 8, stanowiącego „Projektowane postanowienia umowy” (Wzór umowy), mimo że był on integralną częścią SWZ. Brak ten uniemożliwił wykonawcom zapoznanie się z zakresem ryzyk kontraktowych i kar umownych. Bez znajomości wzoru umowy rzetelne skalkulowanie ceny oferty oraz zachowanie uczciwej konkurencji było niemożliwe.
UZASADNIENIE PRAWNE
Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, zamawiający unieważnia postępowanie, jeśli wystąpi nieusuwalna wada uniemożliwiająca zawarcie ważnej umowy.
Wada ta jest nieusuwalna. Próba następczego dołączenia wzoru umowy (po terminie składania ofert) naruszyłaby fundamentalne zasady przejrzystości oraz równego traktowania wykonawców (art. 16 pkt 1 i 2 ustawy Pzp). Wykonawcy nie mieliby równego i odpowiedniego czasu na analizę ryzyk kontraktowych.
Brak ten bezpośrednio wpływa na wynik postępowania oraz krąg potencjalnych wykonawców. Zgodnie z linią orzeczniczą Krajowej Izby Odwoławczej, prowadzenie postępowania bez wzoru umowy
uniemożliwia złożenie porównywalnych ofert i rodzi konieczność unieważnienia przetargu. Zawarta w takich warunkach umowa podlegałaby unieważnieniu, co w pełni uzasadnia zastosowanie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 252150,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 594662,76 PLN
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |