Adaptacja budynku świetlicy wiejskiej w Grupie
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00332506
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00332506/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-09 10:31
- Lokalizacja
- Dragacz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7be361b7-421f-46cb-8430-3e6e08174891
- Identyfikator
- 5591705751
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332506 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja budynku świetlicy wiejskiej w Grupie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092367430
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: -
1.5.2.) Miejscowość: Dragacz
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-134
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@dragacz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gops.dragacz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13301891.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Adaptacja budynku świetlicy wiejskiej w Grupie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7be361b7-421f-46cb-8430-3e6e08174891
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332506
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00296873/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Adaptacja budynku świetlicy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie Dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00299356
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GOPS.271.3.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji jest przebudowa i zmiana sposobu użytkowania części istniejącego budynku mieszkalnego wielorodzinnego na pomieszczenia świetlicy wiejskiej . Zmiana sposobu użytkowania dotyczy lokalu na parterze budynku w budynku jednokondygnacyjnym z częściowym podpiwniczeniem.
Dotychczasowa funkcja pomieszczeń przeznaczonych do przebudowy i zmiany sposobu użytkowania - lokal mieszkalny w budynku mieszkalnym wielorodzinnym połączonym ze świetlicą wiejską.
Zmiana sposobu użytkowania oraz przebudowa budynku w zakresie objętym projektem nie stoi w sprzeczności z funkcjami występującymi w sąsiedniej zabudowie oraz jest zgodna z zapisami decyzji nr 8/2025 z dnia 16 grudnia 2025 roku o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
Nie przewiduje się rozbudowy budynku - projektuje się jedynie dobudowę schodów zewnętrznych do lokalu objętego opracowaniem.
Adaptacja dotyczy pomieszczeń istniejących lokalu na parterze budynku. Budynek posiada niezbędne przyłącza techniczne wynikające z właściwego użytkowania obiektu jednak instalacje wewnętrzne w budynku zostaną wykonane jako nowe rozwiązania.
W elewacji budynku przewiduje się wymianę stolarki okiennej w istniejących otworach okiennych, montaż nowego wejścia do budynku oraz dobudowę schodów zewnętrznych do lokalu objętego opracowaniem.
Lokal objęty opracowaniem – będzie wyodrębniony od pozostałych pomieszczeń w budynku – zarówno funkcjonalnie jaki i pożarowo. Zaprojektowano nowe zewnętrze wejście do budynku zapewniające odrębny dostęp do lokalu.
Teren inwestycji jest położony w zespole zabudowy koszar w granicy strefy ochrony konserwatorskiej oraz sąsiaduje z budynkami ujętymi w wojewódzkiej ewidencji zabytków Gminy Dragacz - lecz nie jest on ujęty w ewidencji. Jest to budynek ul. Hallerczyków 12 - poza spisem obiektów w ewidencji zabytków.
Część budynku objęta opracowaniem będzie całkowicie wyodrębniona od pozostałych pomieszczeń w budynku – zarówno funkcjonalnie jaki i pożarowo. Nie ma części wspólnych. Zaprojektowano odrębne wejście do lokalu.
Powierzchnia użytkowa objęta opracowaniem wynosi : 43,44m2.
Projektowana zmiana sposobu użytkowania w budynku jest wydzielona pożarowo od pozostałych zabudowań – stanowi on odrębną strefę pożarową oznaczoną jako ZL III – świetlica wiejska.
Lokal objęty opracowaniem użytkowany będzie jako świetlica wiejska.
W lokalu projektuje się dwie sala spotkań dla mieszkańców osiedla - powierzchnia użytkowa całego lokalu wynosi : 43m2. Lokal przeznaczony będzie do jednoczesnego przebywania do 6 osób. W lokalu przewiduje się dodatkowo zajęcia terapeutyczne dla młodzieży i dzieci oraz dorosłych.
W części budynku nie objętej opracowaniem znajdują się 4 lokale mieszkalne - mieszkania socjalne oraz świetlica wiejska.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
44221000-5 - Okna, drzwi i podobne elementy
44221100-6 - Okna
44221200-7 - Drzwi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawa prawna unieważnienia:art. 255 ust. 1 pkt. 3) Pzp – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne uzasadnienia:
W związku z tym, że cena oferty niepodlegającej odrzuceniu, przewyższa o 104.451,97 zł kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia unieważniam postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 ust. 1 pkt. 3 Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |