Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Dąbrowa Białostocka
GMINA DĄBROWA BIAŁOSTOCKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00332519
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00332519/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-09 10:33
- Lokalizacja
- Dąbrowa Białostocka, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1569edfa-2cbe-436b-9247-fa2b316f11cc
- Identyfikator
- 5451683713
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332519 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Dąbrowa Białostocka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DĄBROWA BIAŁOSTOCKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659042
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Solidarności 1
1.5.2.) Miejscowość: Dąbrowa Białostocka
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-200
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dabrowab@beep.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dabrowa-bial.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Dąbrowa Białostocka2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1569edfa-2cbe-436b-9247-fa2b316f11cc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332519
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024403/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w gminie Dąbrowa Białostocka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00264052
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
1) Zamówienie udzielane jest przez Zamawiającego osobie prawnej nad którą sprawuje on kontrolę prawną, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób.
2) Ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w pkt. 1.
3) W kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
4) Posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności.
5) Posiada wiedzę i doświadczenie.
6) Dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BRG.271.51.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1077777,78 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Dąbrowa Białostocka.
2) Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie.
a) Powierzchnia Gminy Dąbrowa Białostocka wynosi 264 km2 (26394 ha).
b) Charakter gminy: miejsko-wiejski.
c) Podział administracyjny: 51 sołectw.
d) Liczba mieszkańców:
Liczba osób zamieszkujących Gminę Dąbrowa Białostocka zgodnie z deklaracjami wynosi 7390 osoby z czego:
Tereny wiejskie 3494 osób, w tym:
- zabudowa jednorodzinna 3389 osób,
- zabudowa wielorodzinna 105 osób.
Tereny miejskie 3896 osób, w tym:
- zabudowa jednorodzinna 2249 osób,
- zabudowa wielorodzinna 1647 osób.
Należy przewidzieć możliwość zwiększenia ilości osób w stosunku do przedstawionych danych o 1%.
e) Ilość odpadów zmieszanych zbieranych u „źródła” (dane z roku 2025):
- 20 03 01 - Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 1 227,1400 Mg
f) Ilość odpadów zebranych selektywnie zbieranych u „źródła” (dane z roku 2025):
- 20 01 02 - Szkło - 109,1200 Mg
- 20 01 01 - Papier i tektura - 28,2600 Mg
- 20 01 39 - Tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe – 78,8400 Mg
- 20 02 01 - Odpady ulegające biodegradacji – 259,5000 Mg
- 15 01 01 - Opakowania z papieru i tektury – 21,4800 Mg
- 15 01 07 - Opakowania ze szkła – 50,6400 Mg
- 20 01 99 - Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny (żużel i popiół z palenisk domowych) – 65,5400 Mg.
g) Wymogi regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych:
- Miejsce przekazania zmieszanych odpadów komunalnych zgodnie z Planem Gospodarki Odpadami Województwa Podlaskiego to Instalacja ZZO w Koszarówce zwana dalej RIPOK.
- Koszty zagospodarowania i unieszkodliwiania zmieszanych odpadów komunalnych dostarczonych do RIPOK przez wykonawcę ponosi Zamawiający na podstawie umowy zawartej z BIOM Sp. z o.o. będącym operatorem RIPOK.
- Wykonawca przed podpisaniem umowy z zamawiającym ma obowiązek zawrzeć umowę/porozumienie na bezpłatne przyjmowanie odpadów zmieszanych przez RIPOK poprzez stację przeładunkową w Dąbrowie Białostockiej.
- Odpady selektywnie zebrane u „źródła” z wyjątkiem popiołu z palenisk domowych i odpadów ulegających biodegradacji „BIO” Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia do Zakładu Recyklingu w Dolistowo Stare I 144 gm. Jaświły będącego częścią RIPOK.
- Selektywnie zebrany u „źródła” popiół z palenisk domowych i odpady ulegające biodegradacji „BIO”. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Koszarówka, ul. Białostocka 22, 19-200 Grajewo.
3) Termin realizacji zamówienia i czas trwania umowy.
Czas trwania umowy od 01.07.2026 r. do 30.06.2027 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1457326,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1457326,60 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1457326,60 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 545-000-05-11
7.3.3) Ulica: gen. N. Sulika 1
7.3.4) Miejscowość: Dąbrowa Białostocka
7.3.5) Kod pocztowy: 16-200
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1218000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-07-01 do 2027-06-30| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |