Remont dachu, zadaszeń i kominów w Zespole Szkół Nr 1 im. Jerzego Ziętka w Katowicach
Zespół Szkół Nr 1 im. Generała Jerzego Ziętka w Katowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00332591
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00332591/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-09 10:48
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-35641368-54b9-4e35-ba6d-1dbcd24b8fc7
- Identyfikator
- 9541187836
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332591 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dachu, zadaszeń i kominów w Zespole Szkół Nr 1 im. Jerzego Ziętka w Katowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkół Nr 1 im. Generała Jerzego Ziętka w Katowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000724270
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Staszica 2
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-230
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zs1.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zs1.katowice.pl/news.php
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/cuw_katowice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont dachu, zadaszeń i kominów w Zespole Szkół Nr 1 im. Jerzego Ziętka w Katowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-35641368-54b9-4e35-ba6d-1dbcd24b8fc7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332591
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00073326/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remont dachu, zadaszeń i kominów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00301503
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/453/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowo-budowlanych w ramach II etapu zadania pn.: „Remont dachu, zadaszeń i kominów” w Zespole Szkół Nr 1 im. Jerzego Ziętka, przy ul. Staszica 2 w Katowicach. Prace dotyczą przebudowy i remontu części drewnianej więźby dachowej i dachu wraz z pokryciem papowym i obróbkami blacharskimi na budynku „A” (część zabytkowa).
Główny zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1. Remont i wzmocnienie konstrukcji więźby dachowej: wymianę fragmentów elementów drewnianych (belek, płatwi, murłat, wymianów, mieczy), wzmocnienie płatwi za pomocą konstrukcji stalowej oraz elementów drewnianych, a także wypełnienie pęknięć w drewnie dwuskładnikową żywicą poliuretanową.
2. Zabezpieczenie konstrukcji drewnianej i poszycia z desek: oczyszczenie powierzchni, zabezpieczenie środkami antybiologicznymi (przeciwgrzybicznymi i przeciwowadowymi) oraz wykonanie zabezpieczenia przeciwpożarowego (elementy drewniane farbą pęczniejącą do klasy odporności ogniowej R 30, poszycie z desek od spodu do klasy NRO).
3. Prace tynkarskie na poddaszu: skucie starych tynków ze ścian podłużnych od wewnątrz, wykonanie nowych tynków cementowo-wapiennych kat. II wraz z jednokrotnym gruntowaniem.
4. Roboty dekarskie i blacharskie: rozbiórkę części pokrycia, wymianę uszkodzonego poszycia z desek impregnowanych, wymianę obróbek blacharskich pasa nadrynnowego, okapowego oraz przy kominach i wywietrznikach, a także uzupełnienie pokrycia dachowego z papy termozgrzewalnej (1x).
5. Prace porządkowe: wyniesienie, wywiezienie oraz legalną utylizację gruzu drewnianego, cementowego, stalowego i papowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowo-wykonawczej autorstwa Pracowni projektowo-wdrożeniowej „SABUD” Andrzej Szydłowski będącej załącznikiem nr 9 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów
45442121-1 - Malowanie budowli
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 234 363,00 zł brutto. Cena najkorzystniejszej złożonej w postępowaniu oferty przez Wykonawcę ECOVERDE S.E., w kwocie 268 738,80 zł brutto znacząco przewyższa środki, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia i w związku z tym unieważnia przedmiotowe postępowanie.| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |