Modernizacja stacji uzdatniania wody w miejscowości Pokrytki w ramach zadania „Modernizacja systemu wodociągowego w gminie Strzegowo”
GMINA STRZEGOWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00332655
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00332655/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-09 11:00
- Lokalizacja
- Strzegowo, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3aa60dea-0f5e-418f-bc30-77ef35fc4fd3
- Identyfikator
- 5691759048
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332655 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja stacji uzdatniania wody w miejscowości Pokrytki w ramach zadania „Modernizacja systemu wodociągowego w gminie Strzegowo”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STRZEGOWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130378440
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Plac Wolności 32
1.5.2.) Miejscowość: Strzegowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 06-445
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@strzegowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.strzegowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3aa60dea-0f5e-418f-bc30-77ef35fc4fd31.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja stacji uzdatniania wody w miejscowości Pokrytki w ramach zadania „Modernizacja systemu wodociągowego w gminie Strzegowo”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3aa60dea-0f5e-418f-bc30-77ef35fc4fd3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332655
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042942/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Modernizacja stacji uzdatniania wody w miejscowości Pokrytki w ramach zadania "Modernizacja systemu wodociągowego w gminie Strzegowo"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiot umowy zostanie współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027 (dalej: FEMA) Priorytet Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza, dla Działania Gospodarka wodno-ściekowa, nr FEMA.02.05-IP.01-047/242.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00293364
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FZI.271.1.8.2026.MK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 466197,39 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot umowy zostanie współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027 (dalej: FEMA) Priorytet Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza, dla Działania Gospodarka wodno-ściekowa, nr FEMA.02.05-IP.01-047/24
1. Przedmiotem inwestycji jest budowa zbiornika wody zapasowej wraz z niezbędną infrastrukturą na terenie działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 370/2 położonej w obrębie 0011-Pokrytki gmina Strzegowo.
Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego:
Zbiornik wody zapasowej::
Wysokość: 10,25m
Średnica: 4,62mm
Powierzchnia zabudowy: 25,00m2
Pojemność: 150m3
Konstrukcja zbiornika
Cylindryczny pionowy zbiornik wody o pojemności całkowitej 150m3 o konstrukcji z blach stalowych cynkowanych ogniowo. Blachy zbiornika łączone śrubami, których kształt uniemożliwia uszkodzenie wewnętrznej folii PVC. Konstrukcja blaszana zbiornika wzmacniana za pomocą profilowanych kątowników. Zbiornik wykonany z blachy ocynkowanej oraz innych materiałów odpornych na wodę i wpływ warunków atmosferycznych. Zbiornik przeznaczony do przechowywania wody w temperaturze do 40oC. Zbiornik ocieplony płytami z wełny mineralnej grubości 100mm. Dach i wyłaz izolowany płytami styropianowymi grubości 100mm. Dach wyposażono w właz rewizyjny oraz podest roboczy z barierka ochronną. Zbiornik posiada drabinę stalową, umożliwiającą dostęp na dach zbiornika i do włazu rewizyjnego. Zbiornik posadowiony na płycie żelbetonowej i mocowany do niej za pomocą kotew rozporowych. Zbiornik uszczelniony folią PVC gr. 1,50mm, która po montażu poddana jest próbie szczelności. Zbiornik wyposażony w króciec tłoczny Dn200, króciec ssawny Dn200, króciec spustowy Dn200, króciec przelewowy Dn200.
Rozwiązania materiałowe
Zbiornik wody zapasowej o wymiarach (średnica x wysokość) 4,62m x 10,25m, pojemność użytkowa 150m³. Płaszcz – z blachy w arkuszach 2500x1250mm oraz 2500x625mm. Płaszcz zbiornika zwieńczono pierścieniami z kątownika krawędziowego 60x60x6mm walcowanego stanowiącego podporę dla konstrukcji dachu. Kątowniki pierścieni usztywniających - ocynkowane. U podstawy płaszcza zastosowano kątownik równoramienny 60x60x6mm umożliwiający zakotwienie zbiornika do płyty fundamentowej kotwami stalowymi M16x140.Zbiornik o wysokości 10,25m składa się z sześciu rzędów arkuszy blachy. Arkusze połączono ze sobą śrubami M12 klasy 8,8. Zastosowano blachę konstrukcyjną płaszcza w gatunku S350GD+Z275. Zadaszenie zbiornika oparte na belkach z profili zimno giętych zetowych. Belki opierają się na blasze konstrukcyjnej za pomocą płaskownika grubości 10mm, który jest przykręcony śrubami M12 do kątownika równoramiennego L60x60x6.
Właz dachowy - z kątownika równoramiennego L45x45x5. Elementy konstrukcyjne dachu – ocynkowane lub zabezpieczone antykorozyjnie.
Zabezpieczenie antykorozyjne.
Podstawowe zabezpieczenie antykorozyjne elementów zbiornika mających bezpośredni kontakt z magazynowanym medium stanowi ocynk.
Fundament pod zbiornik
Projektuje się fundament o wymiarach zewnętrznych 5,0 x 5,0m z podejściem dolnym instalacyjnym pod stalowy zbiornik retencyjny z betonu C20/25 W8 zbrojony stalą RB500W, izolowany przeciwwodnie, wykonany na podbudowie z chudego betonu C8/10 gr. 10 cm.
Zachodzi konieczność wymiany gruntu z uwagi na występowanie gruntów nasypowych niezagęszczonych i fragmentarycznie występujących przewarstwień glin.
Płytę żelbetową, fundamentową gr. 100 cm zbroić podwójną siatka prętów Ø 12 w rozstawie co 20/10 cm, otulina 5 cm. W płycie projektuje się wykonanie otworu na rurociągi technologiczne. Otwory w płycie wzmacniać i zbroić zgodnie z dokumentacją rysunkową.
Płytę żelbetową posadowić na warstwach:
- izolacja pozioma – papa termozgrzewalna 5mm,
- chudy beton C8/10 gr. 10 cm,
- pospółka zagęszczona mechanicznie
Podsypkę po wybraniu gruntu do wymiany należy dogęścić do wskaźnika zagęszczenia min. Is = 0,97.
Zasypki wymiany gruntu układać warstwami grubości max 30cm zagęszczając mechanicznie do wskaźnika zagęszczenia min. Is = 1,00.
Płytę izolować 2 x Masą dyspresyjno - kauczukową. Fundament wystaje ponad poziom
terenu na 20 cm.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody
45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
45252120-5 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyniku analizy pytań Wykonawców ujawniły się możliwości uzasadniające wybór innego wariantu wykonania przedmiotu zamówienia wedle bardziej odpowiadającej potrzebom Zamawiającego.Zaprojektowano zbiornik wody zapasowej uszczelniony folią PCV, wyposażony w grzałki montowane w płaszczu zbiornika. Przedmiotowa Stacja uzdatniania wody wyposażona jest w trzy zbiorniki wody zapasowej wykonane w innej technologii.
Dodatkowo projektowany zbiornik jest wyższy od istniejących, co uniemożliwi wykorzystanie całości jego objętości ze względu na to, że zbiorniki będą połączone.
Zgodnie z art. 137 ust. 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793), w wyniku wniosków o wyjaśnienie SWZ Zamawiający musi wprowadzić do treści SWZ zmiany, które prowadziłyby do istotnej zmiany charakteru zamówienia w porównaniu z zamówieniem pierwotnie określonym, w szczególności zmiany prowadziłby do znacznej zmiany zakresu zamówienia. W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 256 Pzp, mając na uwadze, że unieważnienie następuję przed upływem terminu składania ofert, gdyż wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |