Modernizacja sieci strukturalnej – ZUS O/Białystok, budynek A i B
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Białymstoku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00332728
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00332728/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-09 11:14
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b0d3848c-b3cb-424f-b911-a3b99eec1820
- Identyfikator
- 5213017228
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332728 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja sieci strukturalnej – ZUS O/Białystok, budynek A i B
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Białymstoku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00001775600048
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Młynowa 29
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-404
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.7.) Numer telefonu: 857486748
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.bialystok@zus.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zus.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zus.ezamawiajacy.pl/pn/zus/demand/257869/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
ubezpieczenia społeczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja sieci strukturalnej – ZUS O/Białystok, budynek A i B2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b0d3848c-b3cb-424f-b911-a3b99eec1820
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332728
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00484155/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja sieci strukturalnej w oddziale ZUS w Białymstoku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00121422
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 010000.271.001.2026-ZAP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja sieci strukturalnej w Oddziale Białystok w budynkach A i B.
2. Miejsce prowadzenia robót:
a. Budynek A z Centralnym Punktem Dystrybucyjnym (CPD) oraz dwoma Punktami Dystrybucyjnymi (PD) przeznaczonymi do likwidacji – budynek XI kondygnacji (w tym piwnica).
b. Budynek B z dwoma Piętrowymi Punktami Dystrybucyjnymi (PPD) na I p. i VI p. – budynek XIII kondygnacji (w tym piwnica)
3. Wykonawca zobowiązany jest do:
a. zapewnienia co najmniej dwóch instalatorów mających aktualne autoryzacje producenta okablowania strukturalnego w zakresie projektowania, wykonywania, nadzoru, pomiarów oraz kwalifikowania do objęcia gwarancją. Należy to potwierdzić certyfikatami imiennymi wystawionymi przez producenta oferowanego okablowania strukturalnego.
b. posiadania ważnych uprawnień i certyfikatu wydanego dla firmy przez producenta okablowania strukturalnego do instalowania okablowania strukturalnego. Certyfikat instalatora musi być dokumentem terminowym, wydawanym na okres maksymalnie dwóch lat,
c. wykonania przedmiotu umowy z zachowaniem 25 letniej gwarancji producenta systemu okablowania strukturalnego dla całości wykonanej sieci.
4. Zakres przedmiotu zamówienia
a. demontaż starej instalacji strukturalnej oraz elektrycznej (gwarantowanej);
b. wykonanie nowego okablowania strukturalnego LAN oraz instalacji dla punktów Access Point (AP);
c. wykonanie nowego okablowania światłowodowego;
d. wymiana kabli krosowych i połączeniowych;
e. wykonanie punktów PEL – 1011 szt.;
f. wykonanie punktów AP – 80 szt.;
g. wykonanie instalacji układu zasilania wydzielonej instalacji elektrycznej oraz piętrowych rozdzielnic elektrycznych;
h. wykonanie instalacji przeznaczonych dla potrzeb zasilania punktów PEL, szaf teleinformatycznych, urządzeń klimatyzacji, zasilania systemów zabezpieczeń technicznych i oświetlenia podstawowego w pomieszczeniach punktów dystrybucyjnych;
i. wykonanie instalacji gniazd wtykowych (gniazda czerwone DATA oraz gniazda białe) wydzielonej instalacji elektrycznej;
j. wykonanie instalacji ochrony przeciwprzepięciowej i przeciwporażeniowej;
k. przebijanie otworów w ścianach i sufitach,
l. wykonanie przepustów instalacyjnych o klasie odporności ogniowej min. EI60;
m. zabetonowanie otworów oraz uzupełnienie tynków, wykonanie gładzi gipsowych, malowanie pomieszczeń;
n. demontaż i po ułożeniu instalacji strukturalnej i elektrycznej ponowny montaż sufitu podwieszanego w korytarzach w budynku B;
o. rozbiórka ściany aluminiowo-szklanej, przegrody aluminiowej, ścian działowych oraz zewnętrznych, likwidacja grzejników w CPD i PPD;
p. wymiana istniejącej podłogi podniesionej antystatycznej, niepalnej ESD w CPD oraz wymiana istniejącej wykładziny na antystatyczną, niepalną ESD w PPD;
q. wymiana sufitu podwieszanego w systemie 60x60 cm na niepalny w CPD;
r. likwidacja rolet okiennych wewnętrznych, montaż kurtyn wewnętrznych okiennych ppoż. EI60 w CPD oraz PPD;
s. montaż nowych drzwi aluminiowych w klasie odporności ogniowej EIS 60 w CPD oraz PPD;
t. wykonanie nowej ściany działowej w klasie odporności ogniowej EI60 w CPD oraz ścian zewnętrznych spełniających wymogi klasy odporności ogniowej min. EI60 w PPD;
u. wykonanie systemu klimatyzacji, systemu SKD, systemu SSWiN, systemu VSS oraz systemu monitoringu parametrów środowiskowych w CPD oraz PPD;
v. wykonanie inwentaryzacji istniejących połączeń krosowych w CPD oraz PPD;
w. wymiana szaf dystrybucyjnych w CPD i PPD;
x. przeniesienie istniejącego wyposażenia aktywnego i pasywnego nie podlegającemu likwidacji do nowych szaf dystrybucyjnych w CPD i PPD;
y. zerwanie wykładziny z tworzyw sztucznych oraz ułożenie wykładziny PCV w PD;
z. demontaż istniejących szaf dystrybucyjnych, instalacji strukturalnej i elektrycznej (gwarantowanej) oraz instalacji towarzyszących w PD w budynku A.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 9 do SWZ.
6. Dokumenty projektowe: projekty wykonawcze i SWiOR, stanowią załącznik nr 12 do SWZ - niejawny, udostępniany na zasadach określonych w pkt 2.1.8 SWZ.
7. Zamawiający zaleca, aby wykonawcy zainteresowani złożeniem oferty w ramach Postępowania na etapie przygotowania oferty dokonali wizji lokalnej na zasadach określonych w pkt 2.1.3 SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45314310-7 - Układanie kabli
45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45232332-8 - Telekomunikacyjne roboty dodatkowe
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45262522-6 - Roboty murarskie
45421141-4 - Instalowanie przegród
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45442100-8 - Roboty malarskie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4843740,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6487206,10 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4843740,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Link Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7811705011
7.3.3) Ulica: Lubowska 73
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 60-454
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Częściowe prace instalacyjne, częściowy montaż klimatyzacji - podwykonawcy nie byli znani
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4843740,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 350 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |