„Dostawa, montaż i uruchomienie zewnętrznej, samobieżnej platformy schodowej lub połączonego systemu takich platform dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach”
ŚWIĘTOKRZYSKI PARK NARODOWY Z SIEDZIBĄ W BODZENTYNIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00332780
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00332780/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-09 11:25
- Lokalizacja
- Bodzentyn, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-45d42523-6200-4f64-b590-f8b15d1d7072
- Identyfikator
- 6572905857
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332780 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Dostawa, montaż i uruchomienie zewnętrznej, samobieżnej platformy schodowej lub połączonego systemu takich platform dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ŚWIĘTOKRZYSKI PARK NARODOWY Z SIEDZIBĄ W BODZENTYNIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 260571899
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Suchedniowska 4
1.5.2.) Miejscowość: Bodzentyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-010
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@swietokrzyskipn.org.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://swpn.gov.pl/bip
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-45d42523-6200-4f64-b590-f8b15d1d70721.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Dostawa, montaż i uruchomienie zewnętrznej, samobieżnej platformy schodowej lub połączonego systemu takich platform dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-45d42523-6200-4f64-b590-f8b15d1d7072
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332780
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00102035/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Modernizacja galerii widokowej na Łysej Górze w celu zwiększenia dostępności dla osób o zmniejszonej mobilności - dostawa i montaż platformy przyschodowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321867
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający dwukrotnie przeprowadził postępowanie w trybie podstawowym na realizację przedmiotowego zamówienia. Oba postępowania zostały unieważnione z uwagi na brak złożonych ofert. Po pierwszym postępowaniu Zamawiający przeprowadził wstępne konsultacje rynkowe w celu doprecyzowania opisu przedmiotu zamówienia oraz rozpoznania możliwych rozwiązań technicznych. Pomimo uwzględnienia wyników konsultacji w dokumentacji kolejnego postępowania również nie złożono żadnej oferty. Pierwotne warunki zamówienia nie zostały zmienione w sposób istotny, wobec czego zachodzą przesłanki do zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki określone w art. 305 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-5e3c02f6-b3dd-4957-8d93-85c36a7e71ea
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UZ.282.40.2026.SR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 402745,20 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2. Zakres zamówienia obejmuje: opracowanie projektu wykonawczego (dokumentacja techniczna i specyfikacja) przebiegu i montażu platformy przyschodowej. Przygotowanie dla Zamawiającego dokładnej specyfikacji wymagań oraz projektów dotyczących wymaganych prac adaptacyjnych i przygotowawczych. Wyprodukowanie platformy przyschodowej, a w tym elementów toru jazdy i wszystkich pozostałych komponentów niezbędnych do realizacji prac zgodnie z zatwierdzonym projektem wykonawczym. Dostarczenie platformy przyschodowej do miejsca montażu na Łysej Górze wraz ze wszystkimi potrzebnymi częściami i narzędziami, i przeprowadzenie całościowego montażu platformy przyschodowej. Podłączenie i uruchomienie platformy przyschodowej. Udział Wykonawcy w procesie przeprowadzania przez Urząd Dozoru Technicznego badań technicznych, aż do ich zakończenia z wynikiem pozytywnym bez uwag i uzyskania decyzji zezwalającej na eksploatację. Szkolenie minimum 2 osób wskazanych przez Zamawiającego z zakresu obsługi zmontowanej platformy przyschodowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 42414100-2 - Dźwigi
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
42416130-5 - Windy mechaniczne
34514700-0 - Platformy ruchome
45313000-4 - Instalowanie wind i ruchomych schodów
33196200-2 - Sprzęt dla osób niepełnosprawnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 495690,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 495690,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 495690,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LIFTPROJEKT RAFALIK SPÓŁKA KOMANDYTOWA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 368101003
7.3.3) Ulica: ul. Pawia nr. 51 lok. 72
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-030
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 495690,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-158.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |