Aktualizacja i rozbudowa oprogramowania oraz zabezpieczenie systemu teleinformatycznego służącego do prowadzenia zasobu geodezyjnego i kartograficznego

Powiat Gliwicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00332809
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00332809/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-09 11:30
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ef78ee1f-dafd-4589-b178-0124bf28be43
Identyfikator
6312606158
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi rozbudowy oprogramowaniaUsługi wdrażania oprogramowaniaPakiety oprogramowania i systemy informatyczne

Wykonawcy

1 przyznane

GEOMATYKA - KRAKÓW S.C.Kraków, PL · lot 0
1 088 550 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332809 z dnia 2026-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Aktualizacja i rozbudowa oprogramowania oraz zabezpieczenie systemu teleinformatycznego służącego do prowadzenia zasobu geodezyjnego i kartograficznego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Gliwicki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276254985

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zygmunta Starego 17

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@starostwo.gliwice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.starostwo.gliwice.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Aktualizacja i rozbudowa oprogramowania oraz zabezpieczenie systemu teleinformatycznego służącego do prowadzenia zasobu geodezyjnego i kartograficznego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ef78ee1f-dafd-4589-b178-0124bf28be43

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332809

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00068043/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Rozbudowa systemu orpgramowania EWID 2007

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00303686

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Poniżej

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIF-RZPO.272.013.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 818000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na aktualizacji rozbudowie i zabezpieczeniu obecnie funkcjonującego w Starostwie Powiatowym w Gliwicach oprogramowania bazodanowego EWID2007, służącego do prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego
Zakres prac będzie obejmował:
- Rozszerzenie aktualnych licencji na oprogramowanie desktopowe TurboEWID, służące do obsługi systemu służącego do prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, do dowolnej liczby stanowisk w siedzibie Zamawiającego (licencja serwerowa);
- Dostarczenie, zainstalowanie i udostępnienie funkcjonalności w środowisku produkcyjnym Zamawiającego dostępnych najnowszych wersji modułów oprogramowania umożliwiających złożenie wniosków o zakup zbiorów danych EGiB, BDT500 i GESUT w postaci usług sieciowych WFS, składanie on-line wniosków do projektów zmian podczas modernizacji EGiB, składanie wniosków na podstawie art. 15 ustawy
o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne, a także wniosków o zmiany w bazie EGiB
i przeprowadzenie gleboznawczej klasyfikacji gruntów wraz z asystą techniczną na 5 lat;
- Dostarczenie, zainstalowanie i udostępnienie funkcjonalności w środowisku produkcyjnym Zamawiającego modułu do świadczenia pośrednictwa pomiędzy odseparowanymi (strefa DMZ) Platformą e-usług (front-office), a oprogramowaniem dziedzinowym (back-office), czyli podniesienie poziomu bezpieczeństwa procesów back-office zachodzących pomiędzy modułami pracującymi w sieci lokalnej, a modułami wystawionymi do sieci Internet wraz z asystą techniczną na 5 lat;
- Zapewnienie świadczenia usług udostępniania oprogramowania w formule usługi sieciowej na okres 5 lat: dla wystawiania WFS dla ZSiN i K-GESUT, do integracji z Platformą cloud-EWID celem generowania danych do katalogu czynności z zakresu zadań rządowych, przekazywania do ZSiN subskrypcji numerów PESEL, pobierania i synchronizacji danych z EMUiA oraz do monitorowania dostępu do danych osobowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72262000-9 - Usługi rozbudowy oprogramowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1088550 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GEOMATYKA-KRAKÓW S.C.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6792943630

7.3.3) Ulica: Mała Góra 30

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 30-864

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1088550 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin wykonania: 60 dni roboczych od daty udzielenia Wykonawcy dostępu do serwerów obsługujących oprogramowanie EWID2007 u Zamawiającego
2026-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy