Remont nawierzchni autostrady A4 na odcinku od granicy pomiędzy województwem śląskim i województwem opolskim do węzła Łany.
GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W KATOWICACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00332880
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00332880/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-09 11:44
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0ce4fbaa-1a93-446b-a513-14f0a94903bb
- Identyfikator
- 9542402923
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332880 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont nawierzchni autostrady A4 na odcinku od granicy pomiędzy województwem śląskim i województwem opolskim do węzła Łany.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W KATOWICACH
1.3.) Oddział zamawiającego: ODDZIAŁ W KATOWICACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01751157500050
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Myśliwska 5
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-017
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 32 2586281
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariatkatowice@gddkia.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gddkia.eb2b.com.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami krajowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont nawierzchni autostrady A4 na odcinku od granicy pomiędzy województwem śląskim i województwem opolskim do węzła Łany.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0ce4fbaa-1a93-446b-a513-14f0a94903bb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332880
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00117858/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Remont nawierzchni autostrady A4 na odcinku od granicy pomiędzy województwem śląskim i województwem opolskim do węzła Łany.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00179492
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OKA.D-3.2411.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana obejmująca remont nawierzchni autostrady A4 na odcinku Chechło (gr. woj.) - węzeł Łany.
Długość remontowanego odcinka: 5,314 km.
Zakres robót w ramach zamówienia podstawowego będzie obejmował odcinek autostrady A4 zarządzanej przez GDDKiA Oddział w Katowicach w zakresie odc. A4 281+686 - 287+000 kierunek Katowice.
Zakres robót w ramach zamówienia podstawowego obejmuje w szczególności:
Wykonanie, zorganizowanie i zabezpieczenie robót, w tym oznakowanie.
Rozbiórka warstw konstrukcji przez frezowanie na wymaganą przez Przedstawiciela Zamawiającego głębokość.
Oczyszczenie i skropienie krawędzi i dna pod ułożenie nowej warstwy konstrukcji.
Ułożenie nowych warstw konstrukcyjnych, w szczególności nawierzchni bitumicznej z SMA itp., z transportem masy z wytwórni.
Wykonanie podbudowy bitumicznej przy wykonywaniu remontów nawierzchni.
Wyrównanie istniejących konstrukcji masą bitumiczną i wykonanie warstw wiążących.
Odtworzenie dylatacji bitumicznych na obiektach.
Załadunek, transport destruktu w trakcie trwania robót stanowi odpad, którego koszt utylizacji lub zysk z pozyskania Wykonawca winien skalkulować w cenie jednostkowej robót.
Utylizacja wszelkich odpadów pochodzących z remontów zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowego po wykonaniu remontów nawierzchni jezdni.
Regulacja urządzeń obcych z wymianą elementów (tj. ścieków, kratek, studzienek, krawężników, studni teletechnicznych itp.).
Przywrócenie terenu do użytkowania.
Odtworzenie punktów referencyjnych.
Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w Tomie III-IV SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7963813,59 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9679790,24 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7963813,59 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Drog-Bud Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 150399135 NIP: 5732272806
7.3.3) Ulica: ul. Prosta 88/90
7.3.4) Miejscowość: Lubojenka
7.3.5) Kod pocztowy: 42-209
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
oznakowanie poziome
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7963813,59 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |