Budowa miejsc postojowych w rejonie ulic Dworcowej, Dunikowskiego, Wyszyńskiego w dzielnicy Leszczyny - etap II
ZARZĄD DRÓG I SŁUŻBY KOMUNALNE W CZERWIONCE-LESZCZYNACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00332980
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00332980/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-09 12:00
- Lokalizacja
- Czerwionka-Leszczyny, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3cf93105-4398-4078-90ed-a61c4d028fce
- Identyfikator
- 6423024956
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00332980 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa miejsc postojowych w rejonie ulic Dworcowej, Dunikowskiego, Wyszyńskiego w dzielnicy Leszczyny - etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG I SŁUŻBY KOMUNALNE W CZERWIONCE-LESZCZYNACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240785475
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Polna 6
1.5.2.) Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-238
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 324272743
1.5.8.) Numer faksu: 324272743 wew.27
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdisk@czerwionka-leszczyny.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdisk-czerwionka-leszczyny.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zdisk-czerwionka-leszczyny.e-zp.finn.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa miejsc postojowych w rejonie ulic Dworcowej, Dunikowskiego, Wyszyńskiego w dzielnicy Leszczyny - etap II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3cf93105-4398-4078-90ed-a61c4d028fce
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332980
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022323/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Budowa miejsc postojowych w rejonie ulic Dworcowej, Dunikowskiego, Wyszyńskiego w dzielnicy Leszczyny - etap II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267682
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDiSK-ZP.271.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 731134,87 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa miejsc postojowych w rejonie ul. Dworcowej , Dunikowskiego, Wyszyńskiego na działce nr 4871/307 położonej w Czerwionce-Leszczynach. Z uwagi na posiadane środki finansowe, Zamawiający nie realizuje całości przedsięwzięcia objętego pozwoleniem na budowę a jedynie część obejmującą budowę 29 miejsc postojowych i 2 miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. W zakres przedmiotowej inwestycji nie wchodzi wskazana w dokumentacji projektowej wycinka drzew (Zamawiający dokonał wycinki na własny koszt) oraz przebudowa wodociągu, która została wykonana przez gestora sieci. Przedmiot zamówienia obejmować będzie między innymi:
- roboty przygotowawcze,
- roboty ziemne wraz z mechanicznym wykonaniem koryta na całej szerokości jezdni i chodników w gruncie kat. I-IV,
- mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni w ilości 989,00 m2 w gruncie kat. I-IV,
- wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem mieszarkami doczepnymi grubość podbudowy po zagęszczeniu 25 cm w ilości 941,00 m2,
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego - warstwa dolna o grubości po zagęszczeniu 20 cm w ilości 941,00 m2,
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego - warstwa górna o grubości po zagęszczeniu 20 cm w ilości 941,00 m2,
- wykonanie nawierzchni jezdni z kostki brukowej betonowej T-T grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej w kolorze szarym na powierzchni 420,00 m2,
- wykonanie nawierzchni miejsc postojowych z kostki brukowej betonowej T-T grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej w kolorze antracytowym na powierzchni 398,50 m2,
- wykonanie nawierzchni zjazdów z kostki brukowej betonowej T-T grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej w kolorze czerwonym na powierzchni 40,00 m2,
- wykonanie nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej w kolorze szarym na powierzchni 48,00 m2,
- wykonanie nawierzchni poboczy z płyt ażurowych o grubości 10 cm w kolorze szarym na podsypce cementowo-piaskowej na powierzchni 32,38 m2,
- wykonanie nawierzchni miejsca do składowania śniegu z płyt ażurowych o grubości 10 cm w kolorze szarym na podsypce cementowo-piaskowej na powierzchni 87,50 m2,
- wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych na powierzchni 29,15 m2,
- montaż krawężników betonowych wystających o wymiarach 15x30 lub 15x22 cm na podsypce cementowo-piaskowej na ławie betonowej z oporem na długości 210,00 m,
- montaż obrzeży betonowych o wymiarach 30x8 cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową na długości 68,00 m,
- wprowadzenie stałej organizacji ruchu,
- regulację pionową studzienek,
- wykonanie nasadzeń zastępczych na terenie działki nr 4871/307 ( 10 szt. drzew z gatunku klon pospolity Globosum o obwodzie pnia min. 15,00 cm mierzonego na wysokości 100,00 cm),
- obsługę geotechniczną i geodezyjną,
- opracowanie oraz wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na czas trwania budowy,
- nadzory branżowe,
- wykonanie kanalizacji deszczowej wraz z montażem separatora koalescencyjnego z by-pass'em, zintegrowanego z osadnikiem o śr. 1200 mm oraz montażem 7 szt. studni rewizyjnych z kręgów żelbetowych o śr. 1000 mm,
- montaż 5 szt. studzienek ściekowych,
- wykonanie kanałów z rur PVC łączonych na wcisk o śr. zewn. 315 mm na długości 74,52 m,
- wykonanie kanałów z rur PVC łączonych na wcisk o śr. zewn. 250 mm na długości 35,60 m,
- wykonanie kanałów z rur PVC łączonych na wcisk o śr. zewn. 200 mm na długości 45,46 m,
- wykonanie prób szczelności oraz Inspekcji kamerą zabudowanych kanałów,
- wykonanie szafy oświetlenia ulicznego typu SOU-4 z kompensatorem mocy biernej,
- wykonanie linii kablowej oświetleniowej,
- montaż 4 szt. słupów oświetleniowych o masie do 100 kg ze stali ocynkowanej o wysokości 8 m na fundamencie,
- montaż 4 szt. wysięgników oraz opraw typu LED o mocy 40W, 230V wraz z montażem przewodów,
- wykonanie zabezpieczenia sieci wraz z badaniem linii kablowych,
- uporządkowanie terenu po zakończeniu prac.
Zamawiający w dokumentacji projektowej wskazuje w dołączonym planie sytuacyjnym dokładny zakres robót do wykonania w ramach obecnego etapu inwestycji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45112330-7 - Rekultywacja terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 689164,29 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1206067,85 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 689164,29 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne "ROL-BUD" Sp. J. Pastor Kazimierz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 271736544
7.3.3) Ulica: Rolna 4
7.3.4) Miejscowość: Kobielice
7.3.5) Kod pocztowy: 43-262
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 689164,29 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |