Świadczenie usług opieki wytchnieniowej całodobowej w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - Edycja 2026 - Część I

Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00333055
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00333055/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-09 12:12
Lokalizacja
Stalowa Wola, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ef6bf173-a40b-42ad-9399-dd4d68d40754
Identyfikator
8652572459
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznejUsługi społeczneUsługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnychUsługi opieki dziennejUsługi opieki dziennej nad dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną

Wykonawcy

1 przyznane

SPECMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKrosno, PL · lot 0
70 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333055 z dnia 2026-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług opieki wytchnieniowej całodobowej w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - Edycja 2026 - Część I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 384503002

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Jana Pawła II 25A

1.5.2.) Miejscowość: Stalowa Wola

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-450

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: scuw@stalowawola.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.stalowawola.pl//?c=mdTresc-cmPokaz-1657

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług opieki wytchnieniowej całodobowej w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - Edycja 2026 - Część I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ef6bf173-a40b-42ad-9399-dd4d68d40754

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333055

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045769/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.37 Usługa realizacji opieki wytchnieniowej - pobyt całodobowy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00265225

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Usługa w formie opieki wytchnieniowej jest skierowana do osób sprawujących codzienną długotrwałą opiekę nad osobą niepełnosprawną. Zaangażowanie w sprawowaniu ciągłej opieki przez opiekuna skutkuje zaniedbaniem własnego zdrowia, co w konsekwencji przedkłada się mniejszą skuteczność opieki, a tym samym obniżenie komfortu życia (lub utraty życia) osoby niepełnosprawnej oraz samego opiekuna.

Zgodnie z założeniem Programu "Opieka wytchnieniowa" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – Edycja 2026 w części V ust. 6 pkt. 2 lit. i, usługa może być świadczona w miejscu wskazanym przez uczestnika Programu lub realizatora Programu. Opiekunowie osób z niepełnosprawnością wskazali placówkę - LEŚNA OSTOJA Dom Opieki Senioralnej, ul. Lisy 57b, 36-130 Raniżów, jako miejsce świadczenia usług opieki wytchnieniowej.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-III.261.138.2026.KW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 66850,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi opieki wytchnieniowej na rzecz opiekunów faktycznych osób z niepełnosprawnościami – mieszkańców Gminy Stalowa Wola, świadczonych na zasadach zgodnych z Programem MRPiPS "Opieka wytchnieniowa" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - Edycja 2026 Pobyt całodobowy, finansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego. Realizacja opieki wytchnieniowej ma na celu odciążenie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami dorosłymi ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi poprzez zapewnienie opieki na czas, gdy nie może jej sprawować opiekun faktyczny, np. z uwagi na zdarzenie losowe, potrzebę odpoczynku i regeneracji sił czy konieczności poddania się zabiegowi, rehabilitacji, załatwieniu codziennych spraw.

Pobyt całodobowy - usługa opieki wytchnieniowej świadczona w placówce wpisanej do rejestru właściwego wojewody, zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym wskazanej przez uczestnika Programu, i jeżeli otrzyma pozytywną opinię Dyrektora MOPS: dla 8 osób z niepełnosprawnością z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności w tym trzy osoby z niepełnosprawnością sprzężoną, w wymiarze do 14 dni na osobę. Łączny wymiar usług: 112 dób dla maksymalnie 8 osób.

5 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności i 3 osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną.

W ramach opieki wytchnieniowej całodobowej ośrodek wsparcia kompleksowo otoczy opieką osobę niepełnosprawną.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

85320000-8 - Usługi społeczne

85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych

85312100-0 - Usługi opieki dziennej

85312120-6 - Usługi opieki dziennej nad dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SPECMED Sp. z o.o. NZOZ Zespół Przychodni i Poradni Specjalistycznych

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 371012665, NIP: 6842263306

7.3.3) Ulica: Paderewskiego 4

7.3.4) Miejscowość: Krosno

7.3.5) Kod pocztowy: 38-400

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 70000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-06-10 do 2026-12-15
2026-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi