Dostawa układu scalonego Altera 5CEFA9F23I7SC FBGA-484 dla Wojskowego Instytutu Łączności - Państwowego Instytutu Badawczego
Wojskowy Instytut Łączności im. prof. dr. hab. Janusza Groszkowskiego - Państwowy Instytut Badawczy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00333060
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00333060/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-09 12:13
- Lokalizacja
- Zegrze Południowe, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3b86625a-79c9-4c71-bc63-30216db87536
- Identyfikator
- 5240307048
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333060 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa układu scalonego Altera 5CEFA9F23I7SC FBGA-484 dla Wojskowego Instytutu Łączności - Państwowego Instytutu Badawczego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojskowy Instytut Łączności im. prof. dr. hab. Janusza Groszkowskiego - Państwowy Instytut Badawczy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010099060
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Warszawska, 22A
1.5.2.) Miejscowość: Zegrze Południowe
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-130
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@wil.waw.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wil.waw.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa układu scalonego Altera 5CEFA9F23I7SC FBGA-484 dla Wojskowego Instytutu Łączności - Państwowego Instytutu Badawczego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3b86625a-79c9-4c71-bc63-30216db87536
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333060
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320548
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
konieczność zastosowania ww. trybu wynika z wystąpienia wyjątkowej sytuacji powodującej pilną potrzebę udzielenia zamówienia, której Zamawiający nie mógł przewidzieć, a zachowanie terminów właściwych dla pozostałych trybów udzielania zamówień uniemożliwiłoby terminową realizację zadania.
W dniu 25.06.2026 r. wykonawca Kompania Elektroniczna, pismem nr PP/1269/2026, odstąpił od realizacji dostawy komponentu objętego umową nr 14/WIŁ-PIB/2026/DPiZP. W wyniku zaistniałej sytuacji powstał problem z pozyskaniem przedmiotowego komponentu, który jest elementem krytycznym dla dalszej realizacji zadania.
Opóźnienie w pozyskaniu komponentu stwarza bardzo wysokie ryzyko niewykonania zobowiązań umownych oraz zagrożenie dla realizacji zadania o strategicznym znaczeniu dla obronności państwa. Przedmiotowy komponent stanowi kluczowy element urządzenia i jego brak uniemożliwia kontynuowanie procesu produkcyjnego.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-12-26-ZWiPD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa układu scalonego Altera 5CEFA9F23I7SC FBGA-484 dla Wojskowego Instytutu Łączności - Państwowego Instytutu Badawczego.
2) Przedmiot umowy musi:
3) odpowiadać obowiązującym normom z zakresu gatunku pierwszego oraz posiadać wymagane atesty, certyfikaty i homologacje;
4) być fabrycznie nowy, nieużywany oraz spełniać wymagania techniczno-jakościowe określone w dokumentacji technicznej producenta na dany wyrób oraz odpowiednie normy;
5) być dostarczony w opakowaniu fabrycznym z zabezpieczeniami stosowanymi przez producenta (bezpiecznym elektrostatycznie oraz zamkniętych hermetycznie). Opakowanie musi umożliwić pełną identyfikację towaru np. ilość, rodzaj, parametry, data ważności itp. bez konieczności naruszania opakowania,
6) być dostarczony w opakowaniu zabezpieczającym przed zmianami ilościowymi i jakościowymi,
4.5.3.) Główny kod CPV: 31712110-4 - Elektroniczne układy scalone i mikromoduły
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SPIN Elektronik Sp. z o.o. Sp.k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8981006577
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 51-423
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 460512,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 21 dni
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |