Sukcesywna dostawa paliw na potrzeby Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rydułtowach w II półroczu 2026 r.
ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00333079
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00333079/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-09 12:16
- Lokalizacja
- Rydułtowy, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f90c0436-772c-4bbe-86c3-aacbc0d8a571
- Identyfikator
- 6472455515
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Benzyna bezołowiowaOlej napędowy
Wykonawcy
2 przyznane
"PETROL.POINT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRydułtowy, PL · lot 0
22 260 PLNBORIM PALIWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄStudzienice, PL · lot 1
76 779 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333079 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa paliw na potrzeby Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rydułtowach w II półroczu 2026 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240796444
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Raciborska 150
1.5.2.) Miejscowość: Rydułtowy
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-280
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 324577097
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zgk.rydultowy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgk.rydultowy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f90c0436-772c-4bbe-86c3-aacbc0d8a5711.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Usługi oczyszczania miasta
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sukcesywna dostawa paliw na potrzeby Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rydułtowach w II półroczu 2026 r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f90c0436-772c-4bbe-86c3-aacbc0d8a571
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333079
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047587/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Bezgotówkowy zakup oleju napędowego i benzyny bezołowiowej w II półroczu 2026
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263900
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.261.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 122952,03 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 99961,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia w zakresie części I jest bezgotówkowy zakup benzyny bezołowiowej 95 na stacji paliw Wykonawcy.2. Przewidywana ilość zakupu benzyny bezołowiowej 95: 3 500 litrów.
3. Zakup benzyny odbywać się będzie na stacjach paliw Wykonawcy czynnych całodobowo zlokalizowanych w odległości nie większej niż 5 km od siedziby
Zamawiającego (ul. Raciborska 150, 44-280 Rydułtowy), liczonej jako najkrótsza trasa dojazdu.
4. Sprzedaż benzyny będzie następowała po aktualnej cenie jednostkowej obowiązującej na stacji paliw Wykonawcy w dniu tankowania, pomniejszonej o zaoferowany przez Wykonawcę stały i niezmienny upust.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09132100-4 - Benzyna bezołowiowa
4.5.5.) Wartość części: 24021,90 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia w zakresie części II jest sukcesywna dostawa oleju napędowego do zbiornika zlokalizowanego w siedzibie Zamawiającego.2. Dostawy realizowane będą do naziemnego zbiornika o pojemności 2 500 litrów, zlokalizowanego w Rydułtowach (44-280) przy ul. Raciborskiej 150.
3. Przewidywana ilość oleju napędowego wynosi 13 000 litrów (13 m3).
4. Dostawa oleju napędowego będzie realizowana według aktualnej ceny jednostkowej za 1 m3 (1 000 l) obowiązującej w dniu dostawy, ustalanej na podstawie ceny hurtowej oleju napędowego EKODIESEL publikowanej przez ORLEN S.A. w komunikacie cenowym zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej, pomniejszonej o zaoferowany przez Wykonawcę stały i niezmienny upust, a następnie powiększonej o należny podatek od towarów i usług (VAT).
5. Dostawy oleju napędowego realizowane będą sukcesywnie, na podstawie zamówień składanych przez Zamawiającego, w zależności od jego bieżących potrzeb.
6. Zamawiający będzie składał zamówienia telefonicznie i za pośrednictwem poczty elektronicznej, wskazując wymaganą ilość paliwa.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09134100-8 - Olej napędowy
4.5.5.) Wartość części: 98930,13 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 22260,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 22260,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 22260,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Petrol.point Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6472551495
7.3.3) Ulica: Raciborska 175
7.3.4) Miejscowość: Rydułtowy
7.3.5) Kod pocztowy: 44-280
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 22260,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-07-01 do 2026-12-31Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 76779,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 80683,11 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 76779,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Borim Paliwa Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6381815184
7.3.3) Ulica: Jaskółek 12L
7.3.4) Miejscowość: Studzienice
7.3.5) Kod pocztowy: 43-215
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 76779,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-07-01 do 2026-12-31| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |