Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego oraz usługi związane z realizacją projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” dla Gminy Wilków
Gmina Wilków
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00333150
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00333150/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-09 12:24
- Lokalizacja
- Wilków, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d42e18e5-c0bc-4c13-b36d-046d7ec58062
- Identyfikator
- 7171801762
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333150 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego oraz usługi związane z realizacją projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” dla Gminy Wilków
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wilków
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020196
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wilków 62A
1.5.2.) Miejscowość: Wilków
1.5.3.) Kod pocztowy: 24-313
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wilkow@gminawilkow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wilkow.e-biuletyn.pl/index.php?id=6
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminawilkow.ezamowienia.com/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego oraz usługi związane z realizacją projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” dla Gminy Wilków2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d42e18e5-c0bc-4c13-b36d-046d7ec58062
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333150
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045791/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 „Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego oraz usługi związane z realizacją projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” dla Gminy Wilków”.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamawiający informuje, iż zamówienie jest finansowane ze środków Funduszu Europejskiego na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC). (Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe. Działanie 2.2. - Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny samorząd”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270538
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GKiR.271.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1 – Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego.1. Zakup serwera 1 szt.
2. Zakup UPS 2 szt.
3. Zakup NAS 1 szt.
4. Zakup przełącznika sieciowego 3 szt.
5. Zakup UTM 1 szt.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania
4.5.5.) Wartość części: 112483,50 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 2 – Dostawa oprogramowania informatycznego.1. Zakup oprogramowania do agregacji logów 1 szt.
2. Rozbudowa oprogramowania antywirusowego z funkcjami XDR, szyfrowania danych, uwierzytelnienia dwuskładnikowego 1 szt.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania
4.5.5.) Wartość części: 29520 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia zamówienie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ cena złożonej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty.
W postępowaniu pn. „Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego oraz usługi związane z realizacją projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” dla Gminy Wilków” Część nr 1 – Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego wpłynęła 1 oferta na kwotę: 198 723,72 zł. Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 112 483,50 zł,
Cena najtańszej złożonej oferty przekracza kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia o 86 240,22 zł.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 198723,72 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 198723,72 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia zamówienie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ ceny złożonych ofert przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty.
W postępowaniu pn. „Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego oraz usługi związane z realizacją projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” dla Gminy Wilków” Część nr 2 – Dostawa oprogramowania informatycznego. Wpłynęły dwie oferty na kwotę: 47 355,00 zł oraz 63 960,00 zł . Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 29 520,00 zł,
Cena najtańszej złożonej oferty przekracza kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia o 17 835,00 zł.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 47355 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 63960 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |