Remont drogi gminnej nr 270904K Zdynia-Lipna-Czarne w km 1+000 – 1+110 wraz z remontem mijanek w miejscowości Zdynia

GMINA UŚCIE GORLICKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00333171
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00333171/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-09 12:28
Lokalizacja
Uście Gorlickie, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-91092707-6aa4-445e-b87e-9d5528bfc9a8
Identyfikator
7382144864
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE 'GODROM' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGOLICE, PL · lot 0
251 974,64 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333171 z dnia 2026-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej nr 270904K Zdynia-Lipna-Czarne w km 1+000 – 1+110 wraz z remontem mijanek w miejscowości Zdynia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA UŚCIE GORLICKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892759

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 80

1.5.2.) Miejscowość: Uście Gorlickie

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-315

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: 18 3516041

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@usciegorlickie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.usciegorlickie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-91092707-6aa4-445e-b87e-9d5528bfc9a8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi gminnej nr 270904K Zdynia-Lipna-Czarne w km 1+000 – 1+110 wraz z remontem mijanek w miejscowości Zdynia

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-91092707-6aa4-445e-b87e-9d5528bfc9a8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333171

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030419/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Remont drogi gminnej nr 270904K Zdynia - Lipna - Czarne w km 1+000 - 1+110 wraz z remontem mijanek w miejscowości Zdynia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00268146

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BI.271.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 202492,07 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont drogi gminnej nr 270904K Zdynia-Lipna-Czarne w km 1+000 – 1+110 wraz z remontem mijanek w miejscowości Zdynia. Ogólna charakterystyka obiektu oraz zakres planowanych robót:
Opis stanu istniejącego:
Droga gminna publiczna nr 270904K Zdynia – Lipna – Czarne swój początek bierze na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 977 Tarnów – Moszczenica – Gorlice – Konieczna – Granica Państwa w miejscowości Zdynia i stanowi najszybszy urządzony ciąg drogowy łączący gminę Uście Gorlickie z miejscowościami (Czarne, Radocyna) w gminie Sękowa. W 2025 roku w kilometrażu 0+020 – 1+000 zrealizowano remont polegający na stabilizacji podłoża cementem, wykonaniu podbudowy i nowej nawierzchni mineralno-bitumicznej wraz z oczyszczeniem rowów. Remont odcinka w km 1+000 – 1+110 planuje się wykonać analogiczną metodą.
Planowana do remontu droga posiada nawierzchnię asfaltową o szerokości jezdni 4,0m. Podlegający remontowi odcinek przebiega w terenie niezabudowanym w obrębie terenów festiwalowych (m.in. Łemkowska Watra). W następstwie użytkowania drogi wraz z mijankami tj. dostawa materiałów budowlanych dla potrzeb rozwoju sieci dróg leśnych, realizacji zadań z zakresu gospodarki leśnej (m.in. pozyskanie i transport drewna), jak również zwyczajnej amortyzacji w wyniku przejazdy pozostałych pojazdów oraz działania niekorzystnych warunków atmosferycznych jezdnia uległa deformacji, a w jej nawierzchni powstały zaniżenia oraz pęknięcia, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo użytkowników drogi.
Zakres prac:
Planowanym remontem objęto odcinek drogi gminnej publicznej nr 270904K o dł. 110m. W ramach remontu planuje się wykonać stabilizację podłoża cementem o grubości 30cm pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, podbudowę z kruszywa łamanego o gr. 15cm oraz nawierzchnię z masy mineralno-bitumicznej o gr. 11 cm (warstwa wiążąca 6cm i warstwa ścieralna 5cm) wraz z obustronnymi poboczami szer. 0,75m każde. Przewiduje się również remont dwóch mijanek poprzez wykonanie podbudowy dolnej i górnej oraz nawierzchni z masy-mineralno-bitumicznej aby stworzyć warunki do oczekiwana na załadunek, odbierania odpoczynku oraz wahadłowego poruszania się pojazdów ciężarowych. Ponadto w ramach robót odwadniających przewidziano oczyszczenie istniejącego rowu, odmulenie dwóch przepustów fi80cm, a także remont przepustu betonowego fi50, w miejscu którego zostanie wykonany analogiczny przepust z rury PCV z prefabrykowanymi ściankami betonowymi.
W następstwie wykonania robót nie zmienią się parametry techniczne drogi, zachowana zostanie szerokość jezdni, pobocza oraz spadek podłużny.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 251974,64 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 251974,64 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 251974,64 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE "GODROM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491932915

7.3.3) Ulica: Zakole 9

7.3.4) Miejscowość: Gorlice

7.3.5) Kod pocztowy: 38-300

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 251974,64 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane