Awaryjna wymiana kotłów gazowych dwufunkcyjnych w lokalach zarządzanych przez KZGM w Katowicach
KOMUNALNY ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W KATOWICACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00333261
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00333261/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-09 12:44
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3eff1639-448b-444a-bb03-12c00dbe23e7
- Identyfikator
- 6342697680
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333261 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Awaryjna wymiana kotłów gazowych dwufunkcyjnych w lokalach zarządzanych przez KZGM w Katowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMUNALNY ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W KATOWICACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 241031620
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Michała Grażyńskiego 5
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-126
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kzgm.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kzgm.katowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13067221.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Awaryjna wymiana kotłów gazowych dwufunkcyjnych w lokalach zarządzanych przez KZGM w Katowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3eff1639-448b-444a-bb03-12c00dbe23e7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333261
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041393/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Awaryjna wymiana kotłów gazowych i wymiana wkładów kominowych – EB 1-6
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00235784
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NZ.231.019.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące awaryjną wymianę kotłów gazowych w lokalach zarządzanych przez KZGM w Katowicach. Wymiana kotła gazowego obejmować będzie: demontaż uszkodzonego kotła, dostarczenie nowego kotła do lokalu, podłączenie nowego kotła i uruchomienie, podłączenie istniejącego termoregulatora (sterownika) do nowego kotła, wymiana wkładu kominowego dostosowanego do danego typu kotła, roboty towarzyszące m.in. w zakresie robót budowlanych (przekucia, zamurowania, itp.), przeprowadzenie instruktażu obsługi kotła.
2. Zakres robót budowlanych będzie obejmował w szczególności:
1) demontaż kotła gazowego;
2) demontaż wkładu kominowego;
3) montaż nowego wkładu kominowego dla danego typu kotła;
4) montaż kotła gazowego;
5) montaż i uruchomienie nowego kotła gazowego dwufunkcyjnego kondensacyjnego o mocy 19- 24 kW z palnikiem modulowanym w zakresie 30 – 100% i sprawności min. 107%;
6) montaż bezprzewodowego sterownika kotła do pomiaru temperatury w lokalu;
7) podłączenie nowego kotła gazowego do istniejącej instalacji C.O i CWU;
8) wyregulowanie kotła gazowego;
9) roboty towarzyszące przy wymianie kotła (przeróbka instalacji);
10) roboty towarzyszące przy montażu wkładu kominowego (wykucie w ścianie kominowej, zamurowania itp.);
11) próbę szczelności instalacji gazowej za gazomierzem do lokalu;
12) próbę szczelności instalacji c.o. i cwu;
13) opinię kominiarską powykonawczą;
14) wywiezienie i utylizację materiałów powstałych przy wykonywanych robotach (gruz, wkład, kocioł);
15) drobne naprawy murarskie i malarskie.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają dokumenty zamówienia, w tym:
1) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiORB) - Załącznik nr 4 do SWZ,
2) przedmiary robót - Załącznik nr 5 do SWZ,
3) projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 3 do SWZ.
4. Każdorazowe wykonanie robót budowlanych będzie realizowane w oparciu o oględziny nieruchomości i wystawione przez Zamawiającego zlecenie wykonania robót we wskazanym budynku, w którym określone zostanie miejsce wykonania, zakres robót, szacowana wartość oraz termin wykonania.
5. Zamawiający przewiduje wykonanie do 10 awaryjnych wymian kotłów gazowych dwufunkcyjnych w okresie obowiązywania umowy, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia, a Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Minimalny zakres zamówienia to 6 wymian, a zakres robót objęty poszczególnymi zleceniami może się każdorazowo różnić.
6. Zamawiający przewiduje udzielanie zleceń do końca okresu obowiązywania umowy lub do wyczerpania środków, jakie zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. kwoty 188 545,18 zł brutto. Kwota ta stanowi maksymalną wartość umowy i będzie wpisana w § 5 ust. 2 projektowanych postanowień umowy.
7. Wyżej wymienione roboty będą wykonywane na podstawie STWiORB, stanowiącej załącznik do projektowanych postanowień umowy oraz przedmiaru robót. Ilości robót podane w przedmiarze robót są wartościami orientacyjnymi, które mogą ulec zmianie w trakcie realizacji. Jest to bowiem uzależnione od wielu czynników, m.in. od długości przewodu kominowego (budynki są różnej wysokości) i wykonanych modernizacji instalacji przy wymianie kotła. Zatem ilość robót dla poszczególnego zlecenia może ulec zmianie tzn. łączna ilość robót dla danej pozycji z przedmiaru może wzrosnąć lub ulec pomniejszeniu lub mogą w ogóle nie wystąpić. Będzie to każdorazowo uzależnione od bieżących potrzeb Zamawiającego. Zamawiający szacuje, że minimalna wartość robót w jednym zleceniu może wynosić ok. 70 % z maksymalnego zakresu.
8. Wymagany przez zamawiającego okres gwarancji wynosi: 24 miesiące.
9. Wszelkie obowiązki Wykonawcy i Zamawiającego oraz warunki realizacji przedmiotu zamówienia, sposób rozliczania zawierają projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 3 do SWZ.
10. Parametry równoważności:
1) Jeżeli STWiORB lub przedmiary robót wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów i urządzeń patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, znaki towarowe lub pochodzenie lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 4 i 5 ustawy dopuszcza składanie „produktów” równoważnych lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem:
a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych),
b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, dane hydrauliczne, charakterystyki liniowe, konstrukcja),
e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania.
Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis minimalnych wymagań parametrów jakościowych zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów/ ma wyłącznie charakter przykładowy. W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie w trakcie badania oferty.
2) Tam, gdzie w STWiORB lub przedmiarach robót przedmiot zamówienia został opisany za pomocą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, norm, ocen technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie w trakcie badania oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
44620000-2 - Grzejniki centralnego ogrzewania i kotły grzewcze, i ich części
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 141421,17 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 178979,31 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 141421,17 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Instalserwis Sebastian Kucharzyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8733279930
7.3.3) Ulica: Chojnik 130
7.3.4) Miejscowość: Gromnik
7.3.5) Kod pocztowy: 33-180
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 141421,17 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Dot. SEKCJI VIII UMOWApkt 8.3) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
Termin wykonania zamówienia: 6 miesięcy od daty zawarcia umowy lub do wyczerpania środków, o których mowa w §5 ust. 2, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |