„Modernizacja budynku dawnej Tułowiczanki wraz z utworzeniem przestrzeni aktywności społecznej na terenie Gminy Tułowice”
Gmina Tułowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00333280
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00333280/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-09 12:48
- Lokalizacja
- Tułowice, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-53eb7d34-51a1-4129-abad-65cbb6f5d0f4
- Identyfikator
- 9910321970
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333280 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja budynku dawnej Tułowiczanki wraz z utworzeniem przestrzeni aktywności społecznej na terenie Gminy Tułowice”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tułowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413308
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szkolna 1
1.5.2.) Miejscowość: Tułowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 49-130
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: tulowice@tulowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.tulowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/tulowice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja budynku dawnej Tułowiczanki wraz z utworzeniem przestrzeni aktywności społecznej na terenie Gminy Tułowice”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-53eb7d34-51a1-4129-abad-65cbb6f5d0f4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333280
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025446/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Modernizacja budynku dawnej Tułowiczanki wraz z utworzeniem przestrzeni aktywności społecznej na terenie Gminy Tułowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027, Działanie 10.2 - Rewitalizacja na obszarach miejskich2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00297627
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Modernizacja budynku dawnej Tułowiczanki wraz z utworzeniem przestrzeni aktywności społecznej na terenie Gminy Tułowice
2. Dane techniczne:
Zadanie obejmuje wykonanie przebudowy wnętrza budynku i rozbudowy o taras budynku dawnej Tułowiczanki i zagospodarowanie placu wokół budynku, w taki sposób żeby zwiększyć powierzchnię biologiczną.
W ramach przebudowy budynku zaprojektowano salę główną z możliwością podziału mobilną ścianką na dwie sale, zaprojektowano węzeł higieniczno-sanitarny z toaletą dla osób niepełnosprawnych, wydzielono hol główny (od strony wejścia głównego – elewacja wschodnia), aneks kuchenny, szatnie oraz magazyny podręczne.
Powierzchnia użytkowa budynku po przebudowie 172,59 m2, całkowita 191,0 m2
Wysokość budynku 5,85 m, szerokość 9,74 m, kubatura 900,0 m3.
3. Szczegółowy opis robót stanowi:
- dokumentacja projektowa – projekt wykonawczy
- wymagania podane w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót
- przedmiar robót, który stanowi dokument wyłącznie pomocniczy
- projektowane postanowienia umowy
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 03.07.2026 r. Zamawiający przed otwarciem ofert, udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości 2 450 377,23 zł.Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację przedmiotowego zamówienia do ceny oferty Nr 7.
Biorąc powyższe pod uwagę, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.
Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2026 r., poz. 793): „ Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (…) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty; (…)”
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2521821,17 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3622205,00 PLN
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |