Bieżące utrzymanie drzew i krzewów w pasach drogowych dróg zarządzanych przez Gminę Kędzierzyn-Koźle w latach 2026 - 2027
Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00333287
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00333287/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-09 12:49
- Lokalizacja
- Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-46f0f400-fcc7-446f-aabe-1789d27d92ac
- Identyfikator
- 7492055601
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333287 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Bieżące utrzymanie drzew i krzewów w pasach drogowych dróg zarządzanych przez Gminę Kędzierzyn-Koźle w latach 2026 - 2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piramowicza 32
1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/82D6AA2C-9D52-4E7B-80C5-1D44ECF81FFD1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Bieżące utrzymanie drzew i krzewów w pasach drogowych dróg zarządzanych przez Gminę Kędzierzyn-Koźle w latach 2026 - 20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-46f0f400-fcc7-446f-aabe-1789d27d92ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333287
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024871/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.27 Utrzymanie drzew i krzewów w pasach drogowych zarządzanych przez Gminę Kędzierzyn-Koźle
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00284726
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.43.2026.AP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 333600,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wspólny słownik zamówień (CPV):
77211400-6 usługi wycinania drzew
77211500-7 usługi pielęgnacji drzew
77341000-2 okrzesywanie drzew
77342000-9 przycinanie żywopłotów
1. Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.
1) Usuwanie drzew i krzewów oraz usuwanie pni;
2) Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych drzew i strzyżenie krzewów;
3) Wykonywanie innych czynności koniecznych do wykonania zleconej usługi.
2. Wykaz prac będzie przekazywany w czasie obowiązywania umowy, zgodnie z zasadą konieczności wykonania prac i ich pilnością. Szczegółowy zakres poszczególnych czynności zlecony i określony zostanie każdorazowo w protokole typowania prac.
3. Wykonawca jest zobowiązany do rozpoczęcia wykonywanie prac w terminie do 3 dni od chwili zgłoszenia przez Zamawiającego – także zleconych telefonicznie i e-mailem.
4. W przypadkach zagrożenia zdrowia lub trudności komunikacyjnych powodowanych przez drzewa wykonawca musi stawić się do usuwania zagrożeń w ciągu 3 godzin od powiadomienia telefonicznego lub e-mailem.
5. Nie dopuszcza się stosowania drzewołazów poza pracami przy usuwaniu drzew.
6. Nie dopuszcza się stosowania pił łańcuchowych przy strzyżeniu żywopłotów.
7. Przewidywane ilości prac do wykonania w okresie od lipca 2026 do 31 grudnia 2027 roku:
1) Tab. nr 1 usunięcie drzew - 634 szt.
2) Tab. nr 2 cięcia korygujące, prześwietlające, formujące oraz sanitarne – 150 szt.
3) Tab. nr 3 usuwanie kolizji z obiektami budowlanymi i urządzeniami technicznymi oraz formowanie skrajni w pasach drogowych – 117 szt.
4) Tab. nr 4 usuwanie pni po ściętych drzewach (karczowanie) – 50 szt.
5) Tab. nr 5 wycinka krzewów i żywopłotów – 216 m2
6) Tab. nr 6 cięcie (strzyżenie) krzewów i żywopłotów – 12600 m2
7) Tab. nr 7 zakładanie wiązań – 5 kpl.
8) Tab. nr 8 zrębkowanie gałęzi i konarów – 130 mp
8. Zakres zamówienia obejmuje ponadto:
1) uprzątnięcie korzeni, gałęzi i liści, uporządkowanie terenu po zakończeniu prac, wywóz powstałych odpadów wraz z poniesieniem opłaty za składowanie zgodnie z ustawą o odpadach,
2) usunięcie ze strzyżonego żywopłotu samosiewów drzew i krzewów gatunków innych niż jego podstawowy skład, do obwodu 50cm na wys. 5cm, w cenie jednostkowej cięcia żywopłotu,
3) organizacja ruchu oraz oznakowanie drogowe i zabezpieczenie miejsca wykonywania prac w czasie ich trwania,
4) wywóz do właściwej instalacji korzeni, gałęzi, trocin itp. wraz z poniesieniem opłaty za przekazanie usuniętych odpadów zgodnie z ustawą o odpadach;
5) przygotowanie uzyskanego drewna z obmiarem i podziałem na użytkowe (do dalszej przeróbki) i opałowe (pocięte na odcinki dł.1m) i uformowanie w stosy na miejscu prac lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie z zachowaniem bezpieczeństwa w pasie drogowym oraz przekazanie informacji o jego przygotowaniu do sprzedaży.
6) odkupienie i wywiezienie drewna z pasa drogowego w przypadku braku odbiorcy lokalnego, po cenie ustalonej Zarządzeniem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle nr 2061/OSR/2022 cena drewna lub innym obowiązującym w trakcie odbioru wykonanych prac,
7) koszty transportu sprzętu z bazy na miejsce prowadzenia prac,
8) uczestnictwo w przeglądach stanu drzew i krzewów z przedstawicielem Zamawiającego na każde żądanie Zamawiającego przed rozpoczęciem prac przewidzianych niniejszą umową.
9) Dostarczenie ziemi, zasypanie, ubicie i wyrównanie dołów po usuniętych karpinach.
10) Uzyskanie zezwolenia na wyłączenia zasilania energetycznego znajdującego się w obrębie wykonywanych prac.
11) Wykonanie w ramach oferty prac interwencyjnych w tym usuwanie wiatrołomów.
12) Wszelkie koszty wynikające z powyższego zakresu ponosi Wykonawca.
9. Najpóźniej z dniem podpisania umowy Wykonawca musi przedłożyć Zamawiającemu opłacony dokument ubezpieczenia OC od prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę 200 000,00 zł na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia.
10. Wykonawca ponosi wszelką odpowiedzialność za zniszczenia w drzewostanie podczas prowadzonych prac - zobowiązany będzie do wykonania nowych nasadzeń adekwatnych do powstałych strat na własny koszt pod kierunkiem Inspektora do spraw kształtowania terenów zieleni miejskiej (lub osoby wskazanej przez Zamawiającego) oraz zobowiązany będzie do remontów i napraw zniszczeń powstałych w czasie prowadzonych prac np. zniszczeń nawierzchni istniejących chodników i alejek;
11. Wykonawca musi dysponować możliwością wykonywania prac w koronach drzew metodą technik linowych. Co najmniej jedna z osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zadania, ma obowiązek posiadać ukończony kurs bezpiecznej pracy na wysokościach przy zabiegach pielęgnacyjnych drzew i krzewów.
12. Prawo opcji. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia do max 60% wartości umowy (dla zamówienia podstawowego) w sytuacji nieprzewidzianego zwiększenia ilości uszkodzonych, wywróconych drzew lub przeznaczonych do pielęgnacji lub usunięcia, na poniższych zasadach.
Wykorzystanie wskazanej opcji nastąpić może w terminie obowiązywania umowy, a zamówienie objęte opcją będzie rozliczane w oparciu o stawki za wykonywanie poszczególnych rodzajów prac podanych w tabelach 1 - 8 formularza ofertowego.
Wykonanie prawa opcji nastąpi poprzez pisemne oświadczenie Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji.
W przypadku skorzystania z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do jego wykonania na warunkach określonych w umowie dla zamówienia podstawowego.
Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub części. W przypadku skorzystania z prawa opcji w części, Zamawiający może realizować prawo opcji wielokrotnie, do wyczerpania kwoty.
Prawo opcji nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego wykorzystania, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia.
13. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.
Na podstawie 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności związane z realizacją zamówienia: prace wycinkowe oraz prace pielęgnacyjne.
Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy.
14. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają w szczególności: niniejsza SWZ, Opis Przedmiotu Zamówienia, tabele nr 1 – 8 oraz projektowane postanowienia umowy zamieszczone na stronie internetowej prowadzonego postępowania, stanowiące integralną część SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
77341000-2 - Okrzesywanie drzew
77342000-9 - Przycinanie żywopłotów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 334215,65 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 415473,03 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 334215,65 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Marian Stych Urządzanie i Utrzymywanie Terenów Zieleni
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Joanna Stych Urządzanie i Utrzymywanie Terenów Zieleni
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6411001180
7.3.3) Ulica: Nowy Świat 66
7.3.4) Miejscowość: Ruda Śląska
7.3.5) Kod pocztowy: 41-706
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 334215,65 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-07-06 do 2027-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |