Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego – Park w Lipnie

Gmina Lipno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00333445
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00333445/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-09 13:15
Lokalizacja
Lipno, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1caa6b53-6f3e-451d-ab8e-b0c8d3c6151f
Identyfikator
6972234929
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie różnych nawierzchniWyposażenie parków i placów zabawInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333445 z dnia 2026-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego – Park w Lipnie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lipno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050764

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Powstańców Wielkopolskich 9

1.5.2.) Miejscowość: Lipno

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-111

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@lipno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lipno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lipno/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego – Park w Lipnie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1caa6b53-6f3e-451d-ab8e-b0c8d3c6151f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333445

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025788/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Zagospodarowanie parku w Lipnie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 dla interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294471

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.14.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia pn.: „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego – Park w Lipnie” obejmuje wykonanie dwóch zadań:
a) Zadanie nr 1 „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego – Park w Lipnie” polegające na wykonaniu na terenie istniejącego parku ścieżek tematycznych, montażu małej architektury, budowie boisk do gry w bule, budowie terenów-nawierzchni trawiastych i piaszczystych oraz wykonania nasadzeń drzew, krzewów i roślin kwitnących.
b) Zadanie nr 2 „Budowa oświetlenia zewnętrznego terenu rekreacyjnego – Park w Lipnie” polegające na budowie sieci elektroenergetycznej oświetlenia zewnętrznego wraz ze słupami oświetleniowymi i montażem rozdzielnicy oświetlenia zewnętrznego na terenie istniejącego parku.

c) Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w:
a) dokumentacji projektowej i szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowalnych stanowiących integralną część SWZ - załącznik nr 7 do SWZ. Zamawiający informuje, że załączone przedmiary robót [plik PDF i .ath] mają charakter poglądowy/informacyjny i nie mogą stanowić wyłącznej podstawy wyliczenia ceny oferty. Wartości przedstawione w przedmiarze robót służą celom pomocniczym przy wyliczeniu ceny oferty, przy czym oferowana przez wykonawcę cena stanowi ceną ryczałtową, w związku z czym winna uwzględniać wszystkie nakłady, które są konieczne do wykonania przedmiotu zamówienia opisanego w SWZ. W przypadku jakichkolwiek rozbieżności pomiędzy plikami przedmiaru, przyjmuje się, ze wersją prawidłową jest plik PDF.
b) wzorze umowy - stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.

d) Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy obejmują następujące rodzaje czynności:
a) roboty związane z wykonaniem nawierzchni
b) roboty związane z montażem urządzeń zabawowych, małej architektury
c) roboty związane z budową boisk do gry w bule
d) roboty związane z zagospodarowaniem terenu w tym nasadzenia
e) roboty związane z budową oświetlenia
Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące podwykonawców do zatrudnienia na umowę o pracę wszystkich osób, które wykonują prace w sposób określony w art. 22 § 1 Kodeksu pracy.
Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ .
e) Zakres zamówienia oraz szczegółowe właściwości i wymagania w stosunku do przedmiotu zamówienia zawarte są w SWZ i załącznikach do SWZ, w tym z: dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót, , obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz zasadami wiedzy technicznej.
UWAGA: Jeżeli Opis Przedmiotu Zamówienia wskazywałby w odniesieniu do materiałów lub urządzeń lub rozwiązań znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, to zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych Zamawiający dopuszcza zaoferowanie materiałów /urządzeń/ rozwiązań równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnego producenta określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia proponowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią jedynie wzorzec, przykład jakościowy przedmiotu zamówienia, a to oznacza, że Zamawiający dopuszcza produkty o parametrach jakościowych i cechach użytkowych (równoważnych), tj. nie gorszych niż parametry wskazanego produktu, materiału, urządzenia, elementu i uzna każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, przed upływem terminu składania ofert, do Zamawiającego wpłynął wniosek o wyjaśnienie treści Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Wniosek został złożony przez Wykonawcę w terminie określonym w art. 284 ust. 2 ustawy Pzp, co nakładało na Zamawiającego ustawowy obowiązek udzielenia wyjaśnień najpóźniej na 2 dni przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiający, na skutek błędu proceduralnego, nie udzielił wyjaśnień na ww. pytania przed upływem terminu składania ofert, a następnie dokonał czynności otwarcia ofert.

Z uwagi na fakt, że doszło już do otwarcia ofert, zaistniała wada postępowania ma charakter nieusuwalny. Przepisy ustawy Pzp nie przewidują procedury sanacyjnej, która pozwalałaby na udzielenie wyjaśnień do SWZ po otwarciu złożonych ofert. Jest to uchybienie proceduralne, które nie może być skorygowane przez Zamawiającego w toku postępowania poprzez unieważnie¬nie lub powtórzenie nieprawidłowej czynności.
Instytucja pytań i odpowiedzi (wyjaśnień) ma na celu eliminowanie wszelkich wątpliwości co do opisu przedmiotu zamówienia, zatem naruszona została zasada przejrzystości przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyrażona w art. 16 pkt 2 ustawy PZP.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postepowanie w oparciu o art. 255 pkt 6 ustawy Pzp.
2026-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane