Dostawa energii elektrycznej dla Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim oraz jednostek Powiatu Drawskiego na rok 2023
Powiat Drawski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00333465
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00333465/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-09 13:18
- Lokalizacja
- Drawsko Pomorskie, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e10fc907-c65f-41d4-9f3a-c85d7c4ce728
- Identyfikator
- 2530305547
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333465 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii elektrycznej dla Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim oraz jednostek Powiatu Drawskiego na rok 2023
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Drawski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920765
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Elizy Orzeszkowej 3
1.5.2.) Miejscowość: Drawsko Pomorskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-500
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: powiatdrawski@powiatdrawski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatdrawski.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa energii elektrycznej dla Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim oraz jednostek Powiatu Drawskiego na rok 20232.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e10fc907-c65f-41d4-9f3a-c85d7c4ce728
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333465
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00012472/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa energii elektrycznej dla Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim oraz jednostek organizacyjnych Powiatu Drawskiego na rok 2023
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne – w prowadzonym uprzednio postępowaniu w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty.
Uzasadnienie prawne – art. 305 pkt 2 ustawy Pzp.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ZP.2772.6.2022.AG
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.7.2022.AG
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wspólny zakup energii elektrycznej jednostek Powiatu Drawskiego. Zakres zamówienia obejmuje sprzedaż energii elektrycznej dla 42 punktów poboru energii.
2. Wykaz jednostek biorących udział w postępowaniu:
1) Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, Plac Orzeszkowej 3, 78-500 Drawsko Pomorskie
2) Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim,
Pl. M. Konopnickiej 1, 78-500 Drawsko Pomorskie
3) Powiatowy Urząd Pracy, ul. Starogrodzka 9, 78-500 Drawsko Pomorskie
4) Zespół Szkół w Drawsku Pomorskim, ul. Połczyńska 7, 78-500 Drawsko Pomorskie
5) Zespół Szkół w Czaplinku, ul. Grunwaldzka 1, 78-550 Czaplinek
6) Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, ul. Pławieńska 4-6, 78-550 Czaplinek
7) Zespół Szkół w Złocieńcu, ul. Okrzei 9, 78-520 Złocieniec
8) Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Warmińska 1, 78-500 Drawsko Pomorskie
9) Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim, ul. Wolności 20, 78-540 Kalisz Pomorski
10) Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie, 78-520 Złocieniec
11) Zarząd Dróg Powiatowych, ul. Złocieniecka 22a, 78-500 Drawsko Pomorskie
12) Dom Pomocy Społecznej, Darskowo 7, 78-520 Złocieniec
13) Placówka Opiekuńczo Wychowawcza w Drawsku Pomorskim, ul. Połczyńska 9, 78-500 Drawsko Pomorskie
3. Zestawienie punktów poboru wraz z istotnymi informacjami nt. warunków na jakich świadczona jest obecnie sprzedaż energii elektrycznej oraz szczegółowego zapotrzebowania na energię elektryczną stanowi odrębny dokument – Załącznik nr 1 do zaproszenia, w postaci pliku
w formacie .xls.
4. Szacunkowe zużycie energii elektrycznej [kWh] w okresie od 01.01.2023 – 31.12.2023 roku wynosi 757 900 kWh, w podziale na zużycie w następujących grupach taryfowych:
C 21 → 6 500
G 12 w → 259 500
C 11 → 4 000
C 12 a → 487 900
4.5.3.) Główny kod CPV: 09310000-5 - Elektryczność
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 594951,50 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 785
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENERGA-OBRÓT SA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9570968370
7.3.3) Ulica: Al. Grunwaldzka 472
7.3.4) Miejscowość: Gdańsk
7.3.5) Kod pocztowy: 80-309
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-12-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 594951,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2023-01-01 do 2023-12-31SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający spełnia wymogi ustawy z dnia 27 października 2022 roku środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku.| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |