Modernizacja dachy krytej pływalni Fregata w Kolbuszowej

GMINA KOLBUSZOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00333476
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00333476/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-09 13:19
Lokalizacja
Kolbuszowa, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2161e182-1a74-498e-b58c-2ce51d7bb3c1
Identyfikator
8141576232
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie pokryć dachowychRoboty elewacyjneNaprawa i konserwacja dachów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333476 z dnia 2026-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dachy krytej pływalni Fregata w Kolbuszowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOLBUSZOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581666

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Obrońców Pokoju 21

1.5.2.) Miejscowość: Kolbuszowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 36-100

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@ekolbuszowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ekolbuszowa.logintrade.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.ekolbuszowa.logintrade.net

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja dachy krytej pływalni Fregata w Kolbuszowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2161e182-1a74-498e-b58c-2ce51d7bb3c1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333476

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00069719/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Modernizacja dachu krytej pływalni Fregata w Kolbuszowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00279451

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.25.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 137982,73 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych pod nazwą: „Modernizacja dachu krytej pływalni Fregata w Kolbuszowej”.
W ramach zamówienia przewiduje się wykonanie następujących robót:
1. Roboty rozbiórkowe obejmujące:
 Rozebranie obróbek blacharskich w tym obróbek przyściennych, wiatrownic, obróbek okapu,
 Demontaż rynny na odcinku ok. 5,2m - elementy do ponownego montażu,
 Demontaż rury spustowej ok. 3m - elementy do ponownego montażu,
 Demontaż zwodów poziomych instalacji odgromowej ok. 45m - elementy do ponownego montażu,
 Demontaż podbitki dachowej na powierzchni ok. 15,06m2,
 Rozebranie dwóch warstw pokrycia z papy na powierzchni ok. 187,3m2,
 Rozebranie poszycia dachu z płyty OSB gr. 25mm na powierzchni ok. 187,3m2,
 Demontaż łat o przekroju 4cm x 6cm i rozstawie ok. 60cm na powierzchni ok. 187,3m2,
 Demontaż kontrłat o przekroju 4cm x 4cm na powierzchni ok. 187,3m2,
 Demontaż membrany wiatrochronnej na powierzchni ok. 187,3m2,
 Zagospodarowanie materiałów z rozbiórek zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami.
2. Odtworzenie pokrycia dachu w tym:
 Przegląd i ewentualna wymiana elementów drewnianych konstrukcji nie nadających się do dalszego użytkowania – wymiana fragmentów zbutwiałych dźwigarów o przekroju 30cm x 5cm,
 Wykonanie ekranu z membrany dachowej o gramaturze min. 200g/m2 przymocowanej do konstrukcji za pomocą kontrłat o przekroju 4cm x 5cm. W miejscach zakładu membranę dachową należy skleić za pomocą taśmy dwustronnej do membran,
 Montaż nowych łat o przekroju 4cm x 6cm w rozstawie ok. 31cm,
 Wykonanie poszycia połaci dachu z płyt OSB-3 gr. 18mm w dwóch warstwach z przesunięciem łączeń, układ płyt osią główną prostopadłą do podpór liniowych (łat) – ok. 187,3 m2. W obrębie komina geometrię poszycia należy uformować w sposób umożliwiający swobodny spływ wody opadowej,
 Gruntowanie powierzchni poszycia z płyt OSB gruntem na bazie kauczuku - ok. 187,3 m2,
 Wykonanie dwuwarstwowego pokrycia dachu z papy. Pierwsza warstwa z papy podkładowej na osnowie z włókniny poliestrowej, grubość 5mm montowana mechanicznie za pomocą wkrętów ocynkowanych i podkładek dociskowych. Warstwa druga z papy wierzchniego krycia na osnowie z włókniny poliestrowej, grubość 5,2mm montowana poprzez zgrzewanie – ok. 187,3m2,
 Przygotowanie powierzchni ścian pod wywinięcie z papy - gruntowanie powierzchni gruntem na bazie kauczuku – ok. 8,3m2,
 Wykonanie wywinięcia na ściany z papy wierzchniego – ok. 8,3m2,
 Wykonanie zabudowy z płyt OSB-3 gr. 25mm na ruszcie drewnianym – podkonstrukcja pod montaż obróbek blacharskich okapu – ok. 37,8m2,
 Wykonanie wszystkich niezbędnych obróbek blacharskich z blachy powlekanej gr. 0,5mm w kolorze RAL 9010,
 Montaż systemowych kominków wentylacyjnych o średnicy 75mm lub 110 mm – 13 szt,
 Montaż kratek wentylacyjnych ze stali nierdzewnej w pasie pod rynnowym (kratki z demontażu) – 9 szt,
 Montaż wcześniej zdemontowanych rynien dachowych oraz rur spustowych,
 Montaż wcześniej zdemontowanych zwodów poziomych instalacji odgromowych ok. 45m za pomocą nowych uchwytów (ok. 75 szt.),
 Wykonanie rusztu drewnianego z łat o przekroju 3,2cm x 5cm pod montaż podbitki dachowej – wymiana ok. 30% istniejącego rusztu ok. 15,06m2,
 Wymiana ok. 30% istniejącej podbitki dachowej z blachy T6 – ok. 15,06m2.

3. Remont wyprawy elewacyjnej
 Usunięcie fragmentów luźnych, odspojonych tynków zewnętrznych
na powierzchni ok. 3m2,
 Uzupełnienie ubytków w wyprawie elewacyjnej na powierzchni ok. 3m2,
 Dwukrotne malowanie tynków zewnętrznych farbą silikonową na powierzchni
ok. 45m2 – odtworzenie istniejącej kolorystyki,
 Czyszczenie zewnętrznych elementów drewnianych konstrukcji dachowej – czyszczenie zewnętrznego fragmentu dźwigara dachowego,
 Dwukrotne malowanie elementów drewnianych lakierobejcą impregnującą – malowanie zewnętrznego fragmentu dźwigara dachowego,
Roboty należy wykonać zgodnie ze szczegółowym opisem robót, z przedmiarem robót, załącznikiem graficznym oraz zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami.

Uwaga: Roboty będą prowadzone na czynnym obiekcie krytej pływalni, w związku z czym Wykonawca zobowiązany jest do organizacji i prowadzenia prac w sposób umożliwiający nieprzerwane funkcjonowanie obiektu, zapewniający bezpieczeństwo użytkowników oraz zabezpieczenie obiektu przed wpływem warunków atmosferycznych.


UWAGA: Jeżeli SWZ lub załączniki do SWZ w tym dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wskazywałaby w odniesieniu do niektórych materiałów
i urządzeń znaki towarowe, pochodzenie, normy aprobaty techniczne, patenty, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust 5 ustawy PZP dopuszcza składania „ produktów równoważnych”. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i użytkowych. Materiały równoważne muszą być w ofercie wymienione z nazwy, a ciężar udowodnienia o zachowaniu parametrów wymaganych przez Zamawiającego leży po stronie składającego ofertę.
Materiały równoważne w żadnym stopniu nie mogą obniżyć standardu i nie mogą zmienić zasad oraz rozwiązań technicznych przyjętych w dokumentacji projektowej, a tym samym nie mogą powodować konieczności przeprojektowania jakichkolwiek elementów, ani nie mogą pozbawiać Użytkownika żadnych wydajności, funkcjonalności, użyteczności opisanych lub wynikających
z dokumentacji projektowej. Wykonawca składający ofertę równoważną będzie zobowiązany
do udowodnienia zamawiającemu, że oferowane przez niego urządzenia lub materiały
są równoważne w stosunku do zaproponowanych w projekcie. Wykonawca przedstawi niezbędne informacje dotyczące przyjętych do oferty materiałów potwierdzające równoważność oferowanych urządzeń w stosunku do zaproponowanych w projekcie.

Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna z ofertą i SWZ, w szczególności z:
a) Dokumentacja techniczna (Rozdział III),
b) Istotnymi postanowieniami umowy (Rozdział IV),
c) Przedmiarami robót (Rozdział II ) – przedmiar ma charakter pomocniczy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 ust. 3 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia
jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę,
którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający
może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne i prawne:
Zamawiający wyznaczył termin składania i otwarcia ofert w przedmiotowym postępowaniu
o udzielenie zamówienia publicznego na dzień 23 czerwca 2026 r. Do upływu terminu składania ofert
tj.: do dnia 23 czerwca 2026 r. do godz. 10:00 wpłynęła jedna oferta na zadanie pn.: „Modernizacja dachu krytej pływalni Fregata w Kolbuszowej”.
Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793) zamieścił drogą elektroniczną przy użyciu platformy zakupowej PZP24 https://ekolbuszowa.logintrade.net informację, że na realizację
w/w zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 150 000,00 zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy zł 00/100). Komisja powołana do niniejszego postępowania dokonała otwarcia ofert i stwierdziła,
że niepodlegająca odrzuceniu oferta z największą ilością punktów w kryteriach cena brutto
oraz długość okresu gwarancji przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć
na sfinansowanie zamówienia. Zgodnie z art. 255 ust. 3 Ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Po dokonaniu analizy finansowej Zamawiający ustalił, że nie może zwiększyć środków na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty. Wobec powyższego, Zamawiający unieważnia postępowanie na realizację w/w zadania na podstawie art. 255 ust. 3.
2026-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane