Remont bud. wraz z opracowaniem projektu na wymianę instalacji c.o. oraz jej wykonaniem w trybie: zaprojektuj i wybuduj" w bud. nr 2 w komp. woj. przy ul. Jagiellończyka 2 w Grudziądzu-sprawa 30/2026
13 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00333633
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00333633/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-09 13:47
- Lokalizacja
- Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5d203f7a-1411-4911-9108-39525e71a347
- Identyfikator
- 8762449139
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333633 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont bud. wraz z opracowaniem projektu na wymianę instalacji c.o. oraz jej wykonaniem w trybie: zaprojektuj i wybuduj" w bud. nr 2
w komp. woj. przy ul. Jagiellończyka 2 w Grudziądzu-sprawa 30/2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: 13 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340907277
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Czwartaków 3
1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.7.) Numer telefonu: 261483290
1.5.8.) Numer faksu: 261483222
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: 13wog.przetargi@ron.mil.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.13wog.wp.mil.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13163461.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont bud. wraz z opracowaniem projektu na wymianę instalacji c.o. oraz jej wykonaniem w trybie: zaprojektuj i wybuduj" w bud. nr 2w komp. woj. przy ul. Jagiellończyka 2 w Grudziądzu-sprawa 30/2026
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5d203f7a-1411-4911-9108-39525e71a347
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333633
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00107075/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.22 GRUDZIĄDZ 8 K-PBOT bud. 2/1446 - hala sportowa Remont budynku C-26.07
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00258929
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 30/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1627299,30 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont budynku wraz z opracowaniem projektu na wymianę instalacji c.o. oraz jej wykonaniem w trybie: zaprojektuj i wybuduj w budynku nr 2 w kompleksie wojskowym przy ul. Jagiellończyka 2 w Grudziądzu.
Opis i zakres przedmiotu zamówienia:
- wymiana stolarki drzwiowej,
- roboty posadzkarskie - wykonanie podłogi sportowej PVC zgodnej z certyfikatami oraz posadzek z płytek gresowych (STWiORB 3.3)
- roboty murarskie — murowanie nowych ścian bloczkami z betonu komórkowego,
- montaż okładzin ściennych i sufitowych z płyt g-k,
- roboty tynkarskie - wykonanie tynków wewnętrznych oraz gładzi gipsowych na ścianach i sufitach,
- roboty malarskie powierzchni ścian i sufitów,
- wymiana instalacji sanitarnej — wod-kan,
- wykonanie projektu technicznego na wymianę instalacji centralnego ogrzewania zgodnie z założeniami Programu funkcjonalno-użytkowego (PF-U) w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji robót polegających na wymianie instalacji centralnego ogrzewania w istniejącym budynku hali sportowej.
- opracowanie w dwóch egzemplarzach projektu technicznego z należytą starannością w sposób zgodny z postanowieniami warunków umowy, programem funkcjonalno-użytkowym (Załącznik nr 1 do SWZ) oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2025 r. poz. 418 t.j.) oraz Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 1 1 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2022 r. poz. 1679 t.j.), ustawą Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1320 z późn.zm.), rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych (t.j. Dz.U. 2022 poz. 1225 z późn. zm.), Polskimi Normami i zasadami wiedzy technicznej (art. 5 ust. 1 PB).
- dokumentacja musi być opracowana przez osoby posiadające uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, zgodnie z ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (t.j. Dz.U. 2023 poz. 551), rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. (Dz.U. 2019 poz. 831), Projektanci muszą być wpisani na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego,
- dokumentacja musi zawierać projekt budowlano-wykonawczy, projekt techniczny instalacji c.o., obliczenia cieplne i hydrauliczne, schematy instalacji, dobór urządzeń i armatury, rysunki wykonawcze, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (STWiORB), przedmiar robót i kosztorys,
- opracowaną dokumentację, Wykonawca winien sporządzić i przekazać Zamawiającemu w formie pisemnej w liczbie egzemplarzy wskazanej powyżej oraz na jednym nośniku elektronicznym (CD). Dokumentacja, na nośniku elektronicznym winna mieć formę opracowania w programie Word, CAD, NORMA lub w formacie PDF,
- planowany zakres robót polegający na wymianie instalacji centralnego ogrzewania w istniejącym budynku hali sportowej stanowi remont instalacji wewnętrznych, o którym mowa w art. 29 ust. 4 pkt 3 Prawa budowlanego, zgodnie z którym roboty te nie wymagają pozwolenia na budowę, roboty te nie są objęte katalogiem robót wymagających zgłoszenia, o którym mowa w art. 30 ust. 1 PB, w związku z czym nie wymagają zgłoszenia, Wykonawca zobowiązany jest do potwierdzenia w dokumentacji projektowej, że zakres robót nie wymaga uzyskania decyzji administracyjnych, zgodnie
z obowiązującymi przepisami.
- Wykonawca przekazując Zamawiającemu Projekt budowlany (dokumentację techniczną), jednocześnie przekazuje prawa autorskie Zamawiającemu do dokumentacji, jej powielania, zmiany i wykorzystania.
- warunkiem przystąpienia do realizacji robót budowlanych związanych z wymianą instalacji centralnego ogrzewania, jest zrealizowanie i odebranie przez Zamawiającego protokolarnie (bez uwag) opracowanej kompletnej i umożliwiającej realizację robót dokumentacji.
- wymiana instalacji c.o. w trybie „zaprojektuj i wybuduj”,
- wymiana części instalacji elektrycznej,
- opracowanie we własnym zakresie i na swój koszt planu BiOZ (plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa
i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństw i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003 r., nr 120 poz.1126 z późn.zm.) zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2025 r. poz. 418 t.j.), przed rozpoczęciem robót budowlanych
Wykonawca zobowiązany jest do przekazania planu BiOZ sporządzonego przez kierownika robót budowlanych w dniu przekazania terenu robót przez Zamawiającego.
- opracowania i uzgodnienia „HARMONOGRAMU ROBÓT” z Inspektorem nadzoru oraz przedłożenia go Zamawiającemu najpóźniej w dniu przekazania terenu robót, Wykonawca jest zobowiązany do określenia w harmonogramie robót w szczególności terminy i zakres poszczególnych robót w tym robót będących przedmiotem odbiorów częściowych o ile Wykonawca przewiduje realizację umowy w częściach,
- wywóz i zagospodarowanie odpadów.
Do zakresu robót należy również wykonanie prac towarzyszących polegających na oświetleniu terenu robót, ogrodzeniu etapów robót, zabezpieczeniu i ogrodzeniu terenu robót w znaki ostrzegawcze, poręcze, mostki, daszki, wykonaniu i utrzymaniu zaplecza terenu robót budowlanych, oznaczeniu i zabezpieczeniu instalacji i urządzeń na terenie robót. Powyższe Wykonawca realizuje własnym staraniem i w cenie umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262522-6 - Roboty murarskie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45431000-7 - Kładzenie płytek
45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych
45442100-8 - Roboty malarskie
45232460-4 - Roboty sanitarne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
90500000-2 - Usługi związane z odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1381809,44 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2009667,48 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1381809,44 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Remontowo-Budowlany REM-BUD BIS Marek Matczyński i Wspólnik Sp.j.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Zakład Remontowo-Budowlany REM-BUD Matczyński, Szymański Sp.j.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387756790
7.3.3) Ulica: ul. Dąbrowskiego 15
7.3.4) Miejscowość: Grudziądz
7.3.5) Kod pocztowy: 86-300
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1381809,44 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |