Przebudowa ul. Ogrodowej w Gierałtowicach

GMINA GIERAŁTOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00333821
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00333821/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-09 14:13
Lokalizacja
Gierałtowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-35d42f5b-3994-471e-afdd-09c9f8b68e21
Identyfikator
9691606909
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty w zakresie odwadniania gruntuRoboty pomocnicze w zakresie wodociągówRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychInstalowanie oznakowania drogowegoRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Wykonawcy

1 przyznane

FIL-BUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGliwice, PL · lot 0
4 508 855,9 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333821 z dnia 2026-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Ogrodowej w Gierałtowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GIERAŁTOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257848

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Księdza Roboty 48

1.5.2.) Miejscowość: Gierałtowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-186

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 30 11 340, 32 30 11 350

1.5.8.) Numer faksu: 32 30 11 341

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@gieraltowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gieraltowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gieraltowice.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ul. Ogrodowej w Gierałtowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-35d42f5b-3994-471e-afdd-09c9f8b68e21

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333821

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037189/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Przebudowa ul. Ogrodowej w Gierałtowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00201696

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TP/4/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 8991468,55 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
„Przebudowa ul. Ogrodowa w Gierałtowicach” na odcinku od ul. Wojciecha Korfantego (DW 921) do ul. Alfonsa Zgrzebnioka obejmująca swoim zakresem między innymi:
a. Przebudowę drogi o nawierzchni z betonu asfaltowego wraz ze zjazdami (długość 984 mb, szerokość 5,5 m);
b. Budowę kanalizacji deszczowej (PVC fi 400 mm) o łącznej długości 964 mb wraz z przyłączami (fi 200 mm);
c. Budowę chodnika z kostki betonowej wzdłuż całego przebudowywanego odcinka drogi,
d. Przebudowa istniejącego przepustu fi 1000 mm,
e. Wykonanie 1 podniesionej tarczy skrzyżowania z kostki betonowej,
f. Wykonanie oznakowania pionowego i pionowego,
g. Zabezpieczenie istniejącej sieci teletechnicznej,
oraz wykonanie wszystkich niezbędnych robót towarzyszących.
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera załączona dokumentacja projektowa (projekty wykonawcze, projekt budowlany, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, docelowa organizacja ruchu, przedmiary robót) stanowiąca Załącznik nr 11 do SWZ oraz Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ.
3. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na zakres zamówienia mający wpływ na organizację prowadzonych robót. Kwestia organizacji budowy w tym zaplecza budowy, organizacji ruchu na przebudowywanej drodze a także kierowanie i nadzorowanie robót budowlanych spoczywa na jednym wykonawcy. Odpowiedzialność gwarancyjna za wykonywane roboty spoczywa również na jednym wykonawcy. Podział zamówienia na części w tej sytuacji nie jest korzystny. Dopuszczenie do realizacji przedmiotu zamówienia większej ilości odrębnych podmiotów powodowałoby, że wykonanie zadania byłoby ze względów organizacyjnych i technicznych utrudnione. Ponadto biorąc po uwagę pozyskane dofinansowanie podział zadania zwiększyłby ryzyko związane z realizacją całego projektu. Ponadto, zamówienie jest możliwe do realizacji dla mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw, więc brak podziału zadania na części w żaden sposób nie prowadzi do ograniczenia konkurencji w postępowaniu.
4. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy obejmują następujące rodzaje czynności:
1) Ze względu na specyfikę zamówienia Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób (pracownicy fizyczni) wykonywujących czynności związane z realizacją:
a) roboty drogowe,
b) roboty instalacyjne ( kanalizacja deszczowa).
5. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w projekcie umowy (Załącznik nr 6 do SWZ) oraz Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącymi (Załącznik nr 9 do SWZ).
6. Zadanie jest współfinansowane ze środków programu: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 310 ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
7. Warunki finansowania przedmiotu umowy Zamawiający określił w projekcie umowy - § 4 ust 4.1, 4.2 (załącznik nr 6 do SWZ) oraz w pkt 3-4 Opisu przedmiotu zamówienia (załącznik nr 9 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 22

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 17

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 14

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 14

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4508855,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9435543,02 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4508855,90 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FIL-BUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 631-265-00-18

7.3.3) Ulica: Sikorskiego 115A

7.3.4) Miejscowość: Gliwice

7.3.5) Kod pocztowy: 44-103

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4508855,90 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-06-24 do 2027-05-23

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane