IB.271.6.2026 Dowóz dzieci do placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027
GMINA KUŹNIA RACIBORSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00333825
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00333825/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-09 14:14
- Lokalizacja
- Kuźnia Raciborska, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3411a7a7-2635-43a0-bf86-c37891ba2999
- Identyfikator
- 6391002778
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333825 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
IB.271.6.2026 Dowóz dzieci do placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KUŹNIA RACIBORSKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258463
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: SŁOWACKIEGO 4
1.5.2.) Miejscowość: Kuźnia Raciborska
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-420
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 324191417
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@kuzniaraciborska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kuzniaraciborska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://josephine.proebiz.com1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
IB.271.6.2026 Dowóz dzieci do placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3411a7a7-2635-43a0-bf86-c37891ba2999
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333825
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00115784/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Dowóz dzieci do placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00317121
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IB.271.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 331587,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 224991,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Część zamówienia nr 1:„Dowóz uczniów do szkół specjalnych i przedszkola terapeutycznego na terenie Miasta Racibórz”.
Świadczenie usług w ramach zadania obejmuje:
1) świadczenie usługi transportowej polegającej na dowożeniu i odwożeniu do/z:
a) Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Królewskiej 19 w Raciborzu – 20 uczniów,
b) Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących przy ul. K. Miarki 4 w Raciborzu – 9 uczniów;
c) Przedszkole Terapeutycznego „Słoneczna Kraina” przy ul. Lwowskiej 9 w Raciborzu – 1 ucznia
(dopuszcza się zwiększenia lub zmniejszenia liczby uczniów w ciągu roku o 7 uczniów oraz liczby kilometrów do 12 km);
2) uczniowie będą odbierani i wysadzani na przystankach autobusowych w miejscowości:
Jankowice - Rudy – Ruda Kozielska – Kuźnia Raciborska – Siedliska - Budziska - Ruda - Turze
3) w ciągu jednego dnia realizacji usługi przewidzianych jest do wykonania ok. 90 kilometrów (dowóz i odwóz);
4) szacowana ilość kilometrów w roku szkolnym 2026/2027 wynosi: 16 920 km;
5) szacowana ilość dni w roku szkolnym 2026/2027 wynosi: 188 dni.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.5.) Wartość części: 106596,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część zamówienia nr 2: „Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego przy ul. Rogera 2 w Rudach i dzieci do Przedszkola przy ul. Raciborskiej 17 w Rudach”.Świadczenie usług w ramach zadania obejmuje:
1) świadczenie usługi transportowej polegającej na dowożeniu i odwożeniu do/z:
a) Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego przy ul. Rogera 2 w Rudach - 224 uczniów,
b) Przedszkola przy ul. Raciborskiej 17 w Rudach - 46 dzieci
(dopuszcza się zwiększenia lub zmniejszenia liczby uczniów w ciągu roku o 7 uczniów);
2) odbieranie i wysadzanie uczniów i dzieci na przystankach autobusowych w miejscowości:
Ruda Kozielska, Szymocice, Jankowice, Rudy – Kolonia Renerowska, Rudy – Podbiała, Rudy – Pod Dębami, Rudy – Biały Dwór, Rudy – Przerycie, Rudy – Brantolka;
3) w ciągu jednego dnia realizacji usługi przewidzianych jest do wykonania ok. 62 kilometrów (dowóz i odwóz);
4) szacowana ilość kilometrów w roku szkolnym 2026/2027 wynosi: 11 656 km;
5) szacowana ilość dni w roku szkolnym 2026/2027 wynosi: 188 dni.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.5.) Wartość części: 224991 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie w zakresie części nr 2, pn.: „Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego przy ul. Rogera 2 w Rudach i dzieci do Przedszkola przy ul. Raciborskiej 17 w Rudach”, gdyż w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie składania ofert tj. do dnia 9 lipca 2026r. do godziny 9.00 złożona została jedna oferta dotycząca tej części zamówienia opiewająca na kwotę brutto 297.000,00 zł brutto.
Zgodnie z informacją zamieszczoną przed otwarciem ofert na stronie prowadzonego postępowania, środki jakie Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tej części zamówienia stanowią kwotę: 243.000,00 zł brutto. Cena oferty złożonej przez Wykonawcę przewyższa kwotę 243.000,00 zł brutto, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty złożonej przez Wykonawcę.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 297000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 297000,00 PLN
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |