Usługa dostępu do elektronicznej bazy danych – kolekcji czasopism nature.com Complete (z wyłączeniem "Nature" 1869- 2006) na potrzeby jednostek organizacyjnych KUL
KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI JANA PAWŁA II
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00333954
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00333954/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-09 14:30
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-280ae2f6-c369-4198-afe7-46de8669962c
- Identyfikator
- 7120161005
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333954 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa dostępu do elektronicznej bazy danych – kolekcji czasopism nature.com Complete (z wyłączeniem "Nature" 1869- 2006) na potrzeby jednostek organizacyjnych KUL
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI JANA PAWŁA II
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000514064
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Aleje Racławickie 14
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-950
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@kul.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kul.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Kościelna szkoła wyższa o pełnych prawach publicznych szkół wyższych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa dostępu do elektronicznej bazy danych – kolekcji czasopism nature.com Complete (z wyłączeniem "Nature" 1869- 2006) na potrzeby jednostek organizacyjnych KUL2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-280ae2f6-c369-4198-afe7-46de8669962c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333954
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00264444
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
1. Uzasadnienie prawne:
Zamówienie na usługę dostępu do elektronicznej bazy danych – kolekcji czasopism nature.com Complete na potrzeby jednostek organizacyjnych KUL wyczerpuje przesłanki zawarte w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt. 1) lit a) i lit. b) ustawy Prawo zamówień publicznych
2. Uzasadnienie faktyczne:
Czasopisma z grupy Nature są udostępniane wyłącznie z serwera należącego do wydawcy, w związku z czym wydawca jest faktycznie, z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze oraz z przyczyn związanych z ochroną praw autorskich, jedynym źródłem tych zasobów i decyduje o sposobie ich dystrybucji. Nie istnieje zatem rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze do ich zakupu, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. Zgodnie z przytoczonym powyżej przepisem, Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AZP.274.24.WR/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa dostępu do elektronicznej bazy danych – kolekcji czasopism nature.com Complete (z wyłączeniem "Nature" 1869-2006) na potrzeby jednostek organizacyjnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Ten dostęp do platformy zapewnia tylko dostęp do wszystkich zasobów na stronie nature.com. Za wyjątkiem tytułu "Nature", z identyfikatorem produktu 41586E, w którym lata archiwalne obejmują okres od 2007 do 2025 roku (włącznie). Dostęp archiwalny do czasopisma „Nature” nie obejmuje lat 1869-2006.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72320000-4 - Usługi bazy danych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Springer Nature Customer Service Center GmbH
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: DE209719094
7.3.3) Ulica: Tiergartenstr 15-17
7.3.4) Miejscowość: Heidelberg
7.3.5) Kod pocztowy: 69115
7.3.7.) Kraj: Niemcy
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 70419,00 EUR
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-31| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |