„Funkcjonowanie i utrzymanie systemu ochrony ludności oraz realizacja innych zadań (OBSZAR 2): budowa i podłączenie agregatów prądotwórczych przy placówkach oświatowych na terenie Gminy Dobra”
Gmina Dobra
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00333969
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00333969/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-09 14:32
- Lokalizacja
- Dobra, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-71491174-1d56-4904-bdd4-0d885f0a0c0c
- Identyfikator
- 7371005969
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333969 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Funkcjonowanie i utrzymanie systemu ochrony ludności oraz realizacja innych zadań (OBSZAR 2): budowa i podłączenie agregatów prądotwórczych przy placówkach oświatowych na terenie Gminy Dobra”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobra
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Gminy Dobra
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892185
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dobra 233
1.5.2.) Miejscowość: Dobra
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-642
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: 18330020
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminadobra.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminadobra.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-71491174-1d56-4904-bdd4-0d885f0a0c0c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Funkcjonowanie i utrzymanie systemu ochrony ludności oraz realizacja innych zadań (OBSZAR 2): budowa i podłączenie agregatów prądotwórczych przy placówkach oświatowych na terenie Gminy Dobra”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-71491174-1d56-4904-bdd4-0d885f0a0c0c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333969
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00286112
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZZ.271.22.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych - elektrycznych w ramach projektu - „Funkcjonowanie i utrzymanie systemu ochrony ludności oraz realizacja innych zadań (OBSZAR 2): budowa i podłączenie agregatów prądotwórczych przy placówkach oświatowych na terenie Gminy Dobra”, - w następujących lokalizacjach:
- Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie- 34-643 Jurków 115
- Szkoła Podstawowa w Dobrej – 34-642 Dobra 1
- Zespół Placówek Oświatowych w Skrzydlnej – 34-625 Skrzydlna 186
- Gminne Przedszkole Nr 1 w Dobrej – 34-642 Dobra 490
Zakres robót budowlanych obejmuje:
• dostawę i montaż agregatu prądotwórczego,
• montaż skrzynek rozdzielczych wraz z wyposażeniem,
• wykonanie okablowania, podłączenie, uruchomienie oraz próba agregatu,
• roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowalnych wraz z odtworzeniem nawierzchni.
Szczegółowy zakres robót określony jest w projekcie technicznym, pomocniczym przedmiarze robót, w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych. Cały wskazany zakres robót należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi Normami oraz technologią wykonania wskazaną przez producentów i dostawców zastosowanych materiałów oraz wyrobów budowlanych. Szczegółowe zasady określające sposób realizacji zamówienia, warunki gwarancji, rozliczeń oraz wysokość kar umownych zawarte zostały we wzorze umowy.
Wykonawca dostosuje ciągłość robót do uwarunkowań związanych z czynnym obiektem placówki oświatowej oraz uzgodni zakres i terminy wykonania z Inspektorem nadzoru, Zamawiającym i zarządcą budynku.
Podane w dokumentacji projektowej, SWZ, STWIORB, dokumentacji w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenia zasad konkurencji, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań wizualnych, jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego, wydajnościowego i użytkowego. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami. Zamawiający wyjaśnia, że w przypadku występowania w projekcie lub innych materiałach przetargowych nazw własnych materiałów, wyrobów lub producentów, należy je przyjąć wyłącznie jako materiał przykładowy wskazujący minimalne wymagania zakładane przez Zamawiającego. W takim przypadku należy użyć wskazanych elementów lub równoważnych. Cecha równoważności: zgodność z STWiOR, normami i dokumentacją techniczną.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314310-7 - Układanie kabli
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z obowiązującymi przepisami przed otwarciem ofert Zamawiający zamieścił kwotę w wysokości 447 471,80 zł brutto, którą zamierzał przeznaczyć na realizację przedmiotowego zamówienia.W postępowaniu wpłynęła jedna oferta. Po otwarciu stwierdzono, że cena oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Cena najkorzystniejszej oferty wynosiła: 597 780,00 zł brutto.
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Po dokonaniu analizy finansowej, Zamawiający ustalił, że nie możne zwiększyć środków na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 597780,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 597780,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 597780,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |