Budowa ulicy Piaskowej w Jarocinie
GMINA JAROCIN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00334019
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00334019/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-09 14:40
- Lokalizacja
- Jarocin, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-588d9b9e-7160-442e-9728-7b75bb8a7fea
- Identyfikator
- 6170006401
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00334019 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ulicy Piaskowej w Jarocinie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA JAROCIN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854702
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: AL. NIEPODLEGŁOŚCI 10
1.5.2.) Miejscowość: Jarocin
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-200
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: 62 749 95 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: office@jarocin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jarocin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://jarocin.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ulicy Piaskowej w Jarocinie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-588d9b9e-7160-442e-9728-7b75bb8a7fea
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334019
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00017684/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa ulicy Piaskowej w Jarocinie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259027
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WID.271.1.30.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1367185,61 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje budowę ulicy Piaskowej w Jarocinie wraz z odwodnieniem i oświetleniem ( na dz. nr dz. nr 109/11, 109/28, 109/25, 133, 110 , ark. 26, obręb Jarocin, jednostka ewidencyjna gmina Jarocin)
Prace realizowane będą w ramach zadania budżetowego pn. „Budowa ulicy Piaskowej w Jarocinie”
Przedmiot zamówienia obejmuje budowę:
jezdni A o szerokości 6,0 m wraz z drogą dla pieszych zlokalizowaną po stronie prawej oraz zatokami postojowymi z odcinkami drogi dla pieszych po stronie lewej,
budowę jezdni B o szerokości 5,0 m wraz z jednokierunkowym placem do zawracania (na końcu drogi).
Ponadto zamówienie obejmuje budowę zjazdów do posesji zlokalizowanych wzdłuż projektowanej drogi oraz wykonanie nawierzchni drogi dla pieszych w pasie drogowym drogi powiatowej w obrębie skrzyżowania. Tereny nieutwardzone w obrębie projektowanego pasa drogowego należy zahumusować i obsiać trawą.
Inwestycja zakłada też budowę sieci oświetlenia ulicznego, odcinka kanalizacji deszczowej oraz zmianę lokalizacji jednego hydrantu.
Prace objęte przedmiotem zamówienia polegają przede wszystkim na:
1) odhumusowaniu terenu,
2) robotach rozbiórkowych,
3) roboty ziemne,
4) ułożeniu krawężników, oporników i obrzeży betonowych,
5) przebudowę hydrantu,
6) wykonaniu kanalizacji deszczowej,
7) wykonaniu warstw konstrukcyjnych nawierzchni drogi, zjazdów, zatok postojowych oraz dróg dla pieszych,
8) zabezpieczenia istniejących sieci za pomocą rur osłonowych dwudzielnych,
9) wykonaniu oznakowania pionowego i poziomego,
10) wykonaniu humusowania przyległego terenu,
11) wykonaniu oświetlenia.
Zadanie realizowane będzie w oparciu o pozwolenie na budowę.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia z materiałów i urządzeń własnych (zakupionych lub wytworzonych przez Wykonawcę), fabrycznie nowych i wolnych od wad fizycznych i prawnych, odpowiadających co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie w zgodzie z dokumentacją projektową.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiają:
1. Projekt budowlany: TOM I - Projekt Zagospodarowania Terenu pn. „Budowa ulicy Piaskowej w Jarocinie” TOM II - Projekt Architektoniczno–Budowlany pn. Budowa ulicy Piaskowej w Jarocinie” oraz TOM III - Projekt techniczny: pn. „Budowa ulicy Piaskowej w Jarocinie”
2. Projekt stałej organizacji ruchu pn. „Budowa ulicy Piaskowej w Jarocinie”
3. Przedmiar robót budowlanych
4. Kosztorys ofertowy
5. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
UWAGA!
1. W przypadku, gdy dokumentacja techniczna zawierać będzie nazwę producenta lub firmy, Zamawiający zastrzega możliwość zastosowania innych materiałów jednak o parametrach nie gorszych niż opisane w dokumentacji i kosztorysie ofertowym.
2. Zamawiający udostępnia kosztorys w pliku typu Dokument Adobe Acrobat „.pdf” oraz w wersji EXCEL
Jednocześnie informujemy, że kosztorysy ofertowe należy sporządzić metodą kalkulacji uproszczonej ściśle według kolejności pozycji wyszczególnionych w kosztorysie przestawionym w pliku PDF.
Przedmiary pozycji kosztorysu złożonego wraz z ofertą przez Wykonawcę winny mieć takie same zaokrąglenia w pozycji kosztorysu pn. „ilość” jak wskazano w kosztorysie ofertowym udostępnionym w formacie PDF. W przypadku innych zaokrągleń Zamawiający będzie korygował zastosowanie innych wielkości.
Realizacja zadania dofinansowana na podstawie zawartej umowy Wojewodą Wielkopolskim o dofinansowanie Projektu pt. „Budowa ul. Piaskowej w Jarocinie” ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg .
3. Rozwiązania równoważne- rozdz. IV pkt. 3 SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232452-5 - Roboty odwadniające
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1441006,30 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1712700,49 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1441006,30 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROBUD SA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6171559705
7.3.3) Ulica: Asfaltowa 1
7.3.4) Miejscowość: Golina
7.3.5) Kod pocztowy: 63-200
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
roboty brukarskie, oznakowanie, odwodnienie, oświetlenie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1441006,30 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-21| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |