Zakup wraz z dostawą i montażem sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych w ramach projektu pn.: „Chcę i potrafię”
Gmina Łowicz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00334046
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00334046/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-09 14:44
- Lokalizacja
- Łowicz, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-15735eab-da4d-4517-bddc-9ea0b81a3918
- Identyfikator
- 8341860216
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00334046 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup wraz z dostawą i montażem sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych w ramach projektu pn.: „Chcę i potrafię”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łowicz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148319
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Długa 12
1.5.2.) Miejscowość: Łowicz
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-400
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.7.) Numer telefonu: 46 830-26-30
1.5.8.) Numer faksu: 46 830-26-31
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ug.lowicz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.uglowicz.nv.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-15735eab-da4d-4517-bddc-9ea0b81a39181.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup wraz z dostawą i montażem sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych w ramach projektu pn.: „Chcę i potrafię”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-15735eab-da4d-4517-bddc-9ea0b81a3918
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334046
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039220/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Zakup wraz z dostawą i montażem sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych w ramach projektu pn.: „Chcę i potrafię”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt „Chcę i potrafię” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, Priorytet FELD.08 Fundusze europejskie dla edukacji i kadr w Łódzkiem, Działanie FELD.08.07 Kształcenie ogólne2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271599
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą i montażem sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych w ramach realizacji projektu pn.: „Chcę i potrafię”.
2. Źródło finansowania:
Zamawiający informuje, iż zamówienie jest realizowane w ramach projektu „Chcę i potrafię” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla łódzkiego 2021-2027, Priorytet FELD.08 Fundusze europejskie dla edukacji i kadr w Łódzkiem, Działanie FELD.08.07 Kształcenie ogólne (Umowa o dofinansowanie projektu Nr FELD.08.07-IZ.00-0108/25-00 współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla łódzkiego 2021-2027 z dnia 15 grudnia 2025 roku)
3. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia z wyspecyfikowaniem rodzaju i ilości asortymentu stanowiącego przedmiot zamówienia zawiera Załącznik Nr 1 do niniejszej SWZ.
4. Wykonawca dostarczy do Zamawiającego przedmiot zamówienia, zgodnie z warunkami Załącznika Nr 5 do SWZ – Projektu umowy i poniesie pełne ryzyko związane z niebezpieczeństwem jego utraty albo uszkodzenia do chwili dokonania jego odbioru przez Zamawiającego. Z chwilą odbioru przez Zamawiającego potwierdzonego Protokołem Odbioru całkowite ryzyko uszkodzenia lub utraty przedmiotu umowy przechodzi na Zamawiającego. Zamawiający nie dopuszcza korzystania z usług kurierów lub osób trzecich w kwestii dostawy, wnoszenia, rozmieszczenia, montażu, instalowania i uruchamiania sprzętu, jak i sprawdzania poprawności działania sprzętu.
5. Przedmiot zamówienia zostanie dostarczony przez Wykonawcę, wniesiony, rozmieszczony, zamontowany, zainstalowany i uruchomiony w pomieszczeniach szkoły wskazanych przez Zamawiającego oraz zostanie sprawdzona poprawność działania sprzętu.
6. Wykonawca dostarczy zamawiany asortyment we własnym zakresie i na własny koszt do Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Popowie , ul. Poznańska 4, 99-400 Łowicz w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 15:00, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu telefonicznie z Dyrektorem Szkoły. Gotowość dostawy Wykonawca zgłosi Zamawiającemu lub Dyrektorowi poszczególnej placówki na co najmniej 3 dni przed planowanym terminem dostawy.
7.Dostarczony przedmiot zamówienia musi spełniać następujące warunki:
a) przedmiot zamówienia musi być wolny od wad prawnych i fizycznych oraz nie może nosić oznak użytkowania,
b) przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, musi pochodzić z oficjalnego kanału sprzedaży producenta na rynek polski, pochodzić z seryjnej produkcji z uwzględnieniem opcji konfiguracyjnych przewidzianych przez producenta dla oferowanego modelu sprzętu i oprogramowania,
c) niedopuszczalne są produkty prototypowe, nie dopuszcza się urządzeń długotrwale magazynowanych oraz pochodzących z programów wyprzedażowych producenta. Urządzenia nie mogą znajdować się na liście „end-of-sale”, „end-of-support”, „end–of-life” producenta,
d) wymagana ilość i rozmieszczenie (na zewnątrz obudowy) jakichkolwiek portów nie może być osiągnięta w wyniku stosowania konwerterów, przejściówek itp., niedopuszczalne jest zastosowanie jakichkolwiek zewnętrznych przejściówek czy konwerterów,
e) wszystkie urządzenia będą zasilane bezpośrednio z sieci 230V,
f) Wykonawca jest odpowiedzialny za skonfigurowanie połączeń fizycznych, logicznych, podłączenie i skonfigurowanie urządzeń do działania, pozwalające na rozpoczęcie pracy oraz dostarczenie odpowiedniej ilości kabli zasilających, połączeniowych w celu przygotowania zamawianego sprzętu do działania,
g) Wykonawca zobowiązany jest do skonfigurowania zamawianego sprzętu w uzgodnieniu z Zamawiającym,
h) prace instalacyjne będzie można realizować wyłącznie w terminach uzgodnionych z Zamawiającym,
i) posiadać dołączone niezbędne instrukcje i materiały dotyczące użytkowania, w języku polskim – o ile są wymagane,
j) dla dostaw sprzętu informatycznego z oprogramowaniem Zamawiający wymaga fabrycznie nowego oprogramowania (nieużywanego nigdy wcześniej), w wersji z certyfikatem autentyczności dla każdej licencji, o ile producent oferowanego oprogramowania stosuje certyfikaty autentyczności. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego oprogramowania (w tym systemu operacyjnego) nieużywanego nigdy wcześniej, nieaktywowanego na innym urządzeniu oraz pochodzącego z legalnego źródła sprzedaży. W przypadku oprogramowania naklejka hologramowa winna być zabezpieczona przed możliwością odczytania klucza za pomocą zabezpieczeń stosowanych przez producenta, o ile producent oferowanego oprogramowania stosuje się takie zabezpieczenia. Zamawiający zastrzega możliwość weryfikacji dostarczonego oprogramowania na etapie oceny ofert jak i na etapie dostawy pod kątem legalności oprogramowania bezpośrednio u producenta oprogramowania. Zamawiający zastrzega możliwość żądania od Wykonawcy na etapie dostawy przedstawienia dokumentów dotyczących zakupu oprogramowania (faktury, rachunki) w autoryzowanym kanale dystrybucyjnym producenta oprogramowania,
k) Wykonawca zapewni takie opakowanie sprzętu, jakie jest wymagane żeby nie dopuścić do jego uszkodzenia lub pogorszenia jego jakości w trakcie transportu do miejsca dostawy,
l) Wykonawca wyda Zamawiającemu instrukcje obsługi sprzętu lub – jeżeli są one udostępnione przez producenta w formie elektronicznej – przekaże adresy www, pod którymi można je pobrać,
m) dla oprogramowania Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia niewyłącznej licencji Zamawiającemu lub przeniesienia na Zamawiającego niewyłącznego uprawnienia licencyjnego zgodnego z zasadami licencjonowania określonymi przez producenta
8. Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia na własny koszt wszelkich szkód spowodowanych przez Wykonawcę i powstałych w trakcie realizacji zamówienia.
9. W przypadku stwierdzenia, że dostarczone produkty:
− są uszkodzone, posiadają wady uniemożliwiające używanie, a wady i uszkodzenia te nie powstały z winy Zamawiającego lub
− nie spełniają wymagań Zamawiającego określonych w załącznikach lub
− dostarczone produkty nie odpowiadają pod względem jakości, trwałości, funkcjonalności oraz parametrów technicznych
Wykonawca wymieni je na nowe, prawidłowe, na własny koszt.
10. Wykonawca jest odpowiedzialny za całokształt zamówienia, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie, jakość, zgodność z warunkami technicznymi, jakościowymi i obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
11. Dostarczone materiały zostaną przyjęte przez Zamawiającego. Z odbioru sporządzany będzie protokół odbioru, w którym zostaną zapisane wszelkie uwagi dotyczące dostarczanego materiału.
12. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało:
− produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (t.j.: Dz. U. z 2026 r., poz. 20 ze zm.), stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa;
− produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (t.j.: Dz. U. z 2026 r., poz. 20 ze zm.), ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji
Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17) albo pkt 19) ustawy p.z.p.
13. Gwarancja:
13.1. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji i rękojmi na cały przedmiot zamówienia wyszczególniony w Załączniku Nr 1 do SWZ – Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia, na okres 24 miesięcy (okres gwarancji nie może być jednak krótszy niż gwarancja udzielona przez producenta sprzętu).
13.2. Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j.: Dz. U. z 2025 r., poz. 1071 ze zm.) w terminach określonych – niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji.
13.3. Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia na własny koszt wszelkich szkód spowodowanych przez Wykonawcę i powstałych w trakcie realizacji zamówienia.
13.4. Wykonawca jest odpowiedzialny względem Zamawiającego za wady przedmiotu zamówienia zmniejszające jego wartość lub użyteczność i w przypadku poniesienia z tego powodu strat, Wykonawca zobowiązuje się do ich pokrycia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
19730000-2 - Włókna sztuczne
30125110-5 - Toner do drukarek laserowych/faksów
30121430-6 - Cyfrowe urządzenia powielające
30191400-8 - Niszczarki
30213100-6 - Komputery przenośne
30230000-0 - Sprzęt związany z komputerami
30231300-0 - Monitory ekranowe
30231320-6 - Monitory dotykowe
32322000-6 - Urządzenia multimedialne
32340000-8 - Mikrofony i głośniki
38650000-6 - Sprzęt fotograficzny
39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 6) ustawy p.z.p. Przesłanka unieważnienia postępowania określona ww. przepisie opiera się na trzech okolicznościach, których łączne wystąpienie skutkuje koniecznością jego zastosowania, tj.:1)musi wystąpić naruszenie przepisów ustawy regulujących udzielanie zamówienia (wada postępowania);
2)wada ta ma skutkować niemożliwością zawarcia niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego;
3)wada ta musi być niemożliwa do usunięcia.
Wyżej wskazane okoliczności występują w przedmiotowym postępowaniu, dlatego postępowanie to obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego, co Zamawiający wykazuje poniżej.
Uzasadnienie faktyczne
Ad. 1)
Zamawiający opisał przedmiot zamówienia niezgodnie z art. 99 ust. 1 ustawy p.z.p., który stanowi, iż przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. W toku badania i oceny ofert Zamawiający zidentyfikował wadę w dokumentacji postępowania, polegającą na niejednoznacznym i mało precyzyjnym opisie przedmiotu zamówienia w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia – Załączniku Nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, t.j.: w pozycji 8 „Zestaw filamentów do drukarki 3D z poz. 11” Zamawiający wskazując na zamawiają ilość posłużył się sformułowaniem „2 kolory po 1 szt.”, co doprowadziło do braku jednoznaczności, co do faktycznego wolumenu zamówienia. Niejednoznaczność ta miała bezpośredni wpływ na proces kalkulacji cen przez Wykonawców. Analiza złożonych ofert wykazała, że Wykonawcy odmiennie zinterpretowali powyższe zapisy: trzech Wykonawców skalkulowało ofertę dla ilości 2 sztuk, natomiast pięciu Wykonawców skalkulowało ofertę dla 1 zestawu. W efekcie Wykonawcy złożyli oferty na różne świadczenia, co oznacza, że zaoferowane ceny są całkowicie nieporównywalne. Wada ta ma charakter nieusuwalny na obecnym etapie postępowania (po otwarciu ofert). Zamawiający nie może zastosować procedury poprawy omyłek (art. 223 ust. 2 ustawy p.z.p.), ponieważ zmiana ilości asortymentu w ofertach stanowiłaby niedozwoloną, istotną zmianę treści ofert i prowadziłaby do ponownego, jednostronnego ich skalkulowania przez Zamawiającego. Ponadto w przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dokonał ustalenia szacunkowej wartości zamówienia w kwocie netto globalnie dla całości przedmiotu zamówienia. W trakcie badania ofert okazało się, że zamawiany asortyment obejmuje produkty podlegające zróżnicowanym stawkom podatku od towarów i usług (VAT), tj. 23% oraz 0%. W związku z brakiem wyodrębnienia wartości netto dla poszczególnych pozycji asortymentowych na etapie planowania i szacowania zamówienia, Zamawiający nie dysponuje obiektywnym i matematycznym miernikiem pozwalającym na ustalenie całkowitej wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług (wartości szacunkowej brutto). Powyższy stan rzeczy uniemożliwia Zamawiającemu realizację bezwzględnego, ustawowego obowiązku wynikającego z art. 224 ust. 2 pkt 1 ustawy p.z.p. Przepis ten nakazuje Zamawiającemu zwrócenie się o udzielenie wyjaśnień w zakresie ceny oferty (badanie rażąco niskiej ceny), jeżeli cena całkowita oferty jest niższa o co najmniej 30% od wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług. Biorąc powyższe pod uwagę Zamawiający utracił możliwość obiektywnego zweryfikowania, czy ceny złożonych ofert nie są rażąco niskie w stosunku do wartości przedmiotu zamówienia. Brak możliwości uruchomienia procedury wyjaśniającej z art. 224 ust. 2 pkt 1 ustawy p.z.p. powoduje, że Zamawiający może wybrać ofertę z ceną nierealną, uniemożliwiającą prawidłowe wykonanie zamówienia, bądź zaniechać wezwania tam, gdzie prawo tego bezwzględnie wymaga.
Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków (4000) dokończenie niniejszego punktu zostało zawarte w Sekcji IX "Informacje dodatkowe"
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 266572,20 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 585168,67 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
dokończenie Sekcji V "Zakończenie postępowania", pkt 5.2.1:Ad. 2)
W przedmiotowym postępowaniu brak jest możliwości zawarcia umowy niepodlegającej unieważnieniu. Zgodnie z art. 58 ust 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j.: Dz. U. z 2025 r., poz. 1071 ze zm.) czynność prawna sprzeczna z ustawą (naruszająca przepisy prawne) lub mająca na celu obejście ustawy, a więc próba zrealizowania celu, który został przez przepisy zabroniony jest bezwzględnie nieważna.
Skoro oferty są nieporównywalne (każda dotyczy innej ilości), Zamawiający nie jest w stanie w sposób obiektywny wybrać oferty najkorzystniejszej zgodnie z art. 239 ust. 1 ustawy p.z.p. Wybór jakiejkolwiek oferty w tych warunkach naruszałby naczelne zasady zamówień publicznych: zasadę uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców oraz przejrzystości (art. 16 ustawy p.z.p.). Zawarcie umowy z wykonawcą, którego oferta opierała się na domysłach, a nie na jednoznacznym opisie, stanowiłoby rażące naruszenie dyscypliny finansów publicznych i skutkowałoby wadliwością samej umowy.
Ponadto wybór oferty najkorzystniejszej w warunkach braku możliwości przeprowadzenia pełnej, ustawowej weryfikacji cenowej pod kątem rażąco niskiej ceny stanowi rażące naruszenie art. 239 ust. 1 w zw. z art. 224 ust. 2 pkt 1 ustawy p.z.p. Umowa zawarta w wyniku tak przeprowadzonej procedury obarczona byłaby wadą uzasadniającą jej unieważnienie.
Ad. 3)
Wada w przedmiotowym postępowaniu ma charakter rzeczywisty i nieusuwalny, jest przy tym na tyle poważna, że uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Na obecnym etapie postępowania Zamawiający nie ma możliwości dokonania odpowiedniej zmiany zapisów w Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia w celu usunięcia wady, gdyż termin składania ofert upłynął dnia 23 czerwca 2026 r., godz. 10:00:00., a zgodnie z art. 137 ust. 1 ustawy p.z.p. – „W uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ”.
Ponadto szacowanie wartości zamówienia oraz określenie jego struktury kosztowej musi bezwzględnie poprzedzać wszczęcie postępowania (art. 28 i nast. ustawy p.z.p.). Zamawiający nie może na etapie badania ofert dokonać “wstecznego" podziału szacunku netto, dopasowując go do struktury ofert, gdyż działanie takie naruszałoby transparentność procedury.
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |