Odbiór i zagospodarowanie w procesie recyklingu odpadów folii mix o kodzie 15 01 02
Zakład Gospodarki Odpadami Spółka Akcyjna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00334355
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00334355/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-09 16:09
- Lokalizacja
- Bielsko-Biała, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-968ca628-f21b-43d1-a8fd-2753930c9d26
- Identyfikator
- 5471900421
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00334355 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i zagospodarowanie w procesie recyklingu odpadów
folii mix o kodzie 15 01 02
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Odpadami Spółka Akcyjna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072321490
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Krakowska 315 d
1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zgo.bielsko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgo.bielsko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-968ca628-f21b-43d1-a8fd-2753930c9d261.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór i zagospodarowanie w procesie recyklingu odpadówfolii mix o kodzie 15 01 02
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-968ca628-f21b-43d1-a8fd-2753930c9d26
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334355
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 20/ZP/ZGO/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie w procesie recyklingu odpadów folii mix (kolorowa z bezbarwną) o kodzie 15 01 02. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania wymaganych prawem aktualnych decyzji środowiskowych na prowadzenie działalności w zakresie zbierania lub przetwarzania odpadów o kodzie 15 01 02, o których mowa w art. 27 ust. 2 pkt 1 ww. ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach oraz posiadać numer rejestrowy BDO.
Zamawiający po zakończeniu każdego kwartału będzie wnioskował do Wykonawcy o dokumenty potwierdzające recykling odpadów opakowaniowych odebranych od Zamawiającego (DPR) lub o dokumenty potwierdzające eksport lub wewnątrzwspólnotową dostawę odpadów opakowaniowych odebranych
od Zamawiającego w celu poddania ich recyklingowi (EDPR) zgodnie z ustawą z dnia 26 czerwca 2025 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi (Dz.U. 2025 poz. 870 ze zm.). W przypadku braku przekazania Zamawiającemu powyższych dokumentów w terminach określonych przepisami prawa, Zamawiający zastrzega możliwość naliczenia kar umownych.
Szacunkowa ilość odpadu, która zostanie przekazana Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy wyniesie 1 100 Mg.
Zamawiający zastrzega, że podana ilość jest wartością szacunkową, obrazującą możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia. Zamawiający określa minimalną ilość przedmiotu zamówienia w wysokości 300 Mg. Ilość ta może ulec zmianie w przypadku wystąpienia okoliczności, na które Zamawiający nie ma wpływu.
Folia mix jest wytwarzana w Zakładzie Zamawiającego z niesegregowanych odpadów komunalnych oraz z selektywnie zbieranych frakcji odpadów komunalnych. Odpad będzie przygotowany przez Zamawiającego
w postaci sprasowanej, wiązany drutem stalowym. Wymiary beli sprasowanych odpadów wynoszą ok: 80 x 120 x 80-120 cm. Średnia waga jednej beli odpadów wynosi około 450 kg. Zamawiający umożliwi zainteresowanym (po uprzednim umówieniu się) oględziny przedmiotu zamówienia oraz ewentualne przeprowadzenie odbioru próbnego do badań pod kątem możliwości recyklingu.
Odbiór odpadów folii mix odbywał się będzie transportem Wykonawcy z siedziby Zamawiającego w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 18:00 w ilościach uprzednio ustalonych drogą mailową przez Wykonawcę z przedstawicielem Zamawiającego. Wykonawca najpóźniej w przeddzień realizacji odbioru odpadów uzgodni z przedstawicielem Zamawiającego planowaną godzinę odbioru odpadów. Uzgodnienie będzie potwierdzone przesłaniem awizacji zawierającej: godzinę przyjazdu pojazdu, numery rejestracyjne ciągnika i naczepy, numer BDO transportującego wraz z numerem prowadzenia działalności BDO przejmującego odpady.
W przypadku braku kompletnej awizacji w w/w terminie, Zamawiający zastrzega możliwość nie wydania odpadów i naliczenia kar umownych zgodnie z zapisami umowy.
Ważenie odebranych przez Wykonawcę odpadów odbywało się będzie na zalegalizowanych wagach Zamawiającego (zlokalizowanych w zakładzie Zamawiającego) oraz potwierdzane kartą przekazania odpadów wygenerowaną w systemie BDO.
Dokumenty te stanowić będą wyłączną podstawę do określenia ilości odebranych odpadów pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą.
Dokumenty związane z przekazaniem odpadów będą wystawiane na zasadach wynikających z wymagań prawnych w tym zakresie.
Za załadunek odpadów o kodzie 15 01 02 odpowiada Zamawiający.
Szczegółowy zakres praw i obowiązków Wykonawcy reguluje Projekt Umowy (Załącznik nr 1 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90513000-6 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawa faktyczna unieważnienia postępowania:W dniu 21 maja 2026 r. Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym, przekazując do publikacji ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych nr 2026/BZP 00255647/01, w którym wyznaczył termin składania ofert na dzień 2 czerwca 2026 r. godz. 10:30. Termin ten został przedłużony
do 8 czerwca 2026 r. godz. 10:30.
W przedmiotowym postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta, w związku z czym Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania z uwagi na wystąpienie przesłanek o których mowa w art. 255 pkt 1) Pzp.
Podstawa prawna unieważnienia postępowania:
Art. 255 pkt 1) Pzp – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |